Zmien skórke
Logo Polygamii

O trybie nowa gra + i multiplayerze w Cyberpunku 2077

Stu Keanu spada na cyberpunkową wyspę…

Z jakiegoś powodu lubimy wiedzieć o Cyberpunku wszystko, co można wiedzieć. Ile będzie miał zakończeń, czy będą opcje romansowe, jak przygotowywany jest system walki, czy po siedemdziesięciu godzinach zabawy, którą (nawet gdybym myślał przeciwnie) nazywać będę przygodą roku, będę miał co robić w grze, a może będę zmuszony odłożyć ją na półkę i zrzucić bombkę na Metacriticu, że „po pełnym tygodniu grania nie ma co tam robić, cztery na dziesięć”. Mam nadzieję, że sarkazm zostanie mi wybaczony, ale przyznacie chyba, że coś w tym jest.

No to posłuchajmy CD Projekt Red w takim razie. New Game Plus? W wywiadzie z Gamespotem Richard Borzymowski mówi:

Myślimy nad sensownym pomysłem wrzucenia trybu do gry. Są dwa podstawowe podejścia. Albo skończysz grę i zostanie ci otwarty świat, albo zaczniesz nową grę z postacią, którą wcześniej zbudowałeś. Pierwsze podejście ma ten plus, że przygotowaliśmy mnóstwo aktywności pobocznych. Drugie z kolei wymusza na graczu ten sam styl rozgrywki, prawda? A my chcemy znaleźć sposób na zachowanie postępu i możliwości sprawdzenia innych ścieżek, innych wyborów. Do czegoś dojdziemy na pewno, ale obecnie jest trochę za wcześnie, by o tym mówić, bo chcemy, żeby pasowało do gry.

Multiplayer w jakimś czasie po premierze? W rozmowie z Eurogamerem Marthe Jonkers mówi:

Jeśli nie będzie pasował, to nie będzie pasował. Nigdy nie wrzucimy do Cyberpunka niczego, co nie będzie miało jakości przynajmniej na poziomie Wiedźmina. Nie wiemy w stu procentach, jaka jest przyszłość tego projektu, ale na pewno musimy dbać o wysoki standard. Badamy multiplayera. Na razie skupiamy się na zawartości singlowej, to ją otrzymacie w 2020. Ale nie oznacza to, że mówimy „nie” zabawie wieloosobowej. Podobnie jak nie mówimy jeszcze „tak”. To wciąż etap testów.

To drugie byłoby ciekawe. Bo znając Redów, stawiałbym raczej na późniejsze rozszerzenia fabularne w stylu tych z Dzikiego Gonu. Gdyby jednak po roku wprowadzili do Cyberpunka multi, a to multi miałoby sens, chwyciłoby – mogliby zbudować społeczność na miarę tych z Online’ów Rockstara. No kto na świecie, jeśli nie oni?

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry