Zmien skórke
Logo Polygamii

O, styczniowa „oferta” Nintendo Switch Online jest całkiem niezła

Jeśli wszystko inne zawiedzie, użyj ognia!

Gwoli wyjaśnienia – nadal nie lubię strategii Nintendo. Cieszy mnie, że za kilka lat w NSO będzie istny Netflix elektronicznej historii, ale dawkowanie dorzucanych tam tytułów to średnia zagrywka. Podobnie jak tegoroczne ograniczanie się do pozycji z NES-a, skazując się na tysiące komentarzy typu „KIEDY SNES?!” oraz „KIEDY GAME BOY?!”. Ale jestem też chyba trochę łatwiejszy w obyciu, więc się z tym faktem zdążyłem pogodzić. I co miesiąc zerkam, czy „nowinki” są warte mojego czasu. W styczniu są.

The Legend of Zelda II: The Adventure of Link. (Nie)sławna czarna owca zielonej rodzinki. Piękna pamiątka czasów, gdy „dwójka” nie musiała kontynuować mechaniki rozgrywki, którą rozsławił się pierwowzór. I zazwyczaj wychodziło to bardzo dziwacznie. Druga Zelda dodawała sporo erpegowych elementów, a zabawę „znad głowy” wymieniała na… dwuwymiarową platformówkę z bardzo wymagającymi potyczkami. Frustrująca, irytująca, a jednak w jakiś magiczny sposób potrzebna do znania całokształtu marki. Zwłaszcza gdy można zrobić sobie wszędzie zapis i skrócić odrobinę cierpienia spowodowane zawyżonym poziomem trudności.

Blaster Master. Nareszcie. Dla niektórych absolutna klasyka ośmiu bitów. Połączenie Zeldy i metroidvanii z fajnym klimatem science-fiction. Bardziej rozpoznawalna zwłaszcza dzisiaj, gdy po dekadach doczekała się kontynuacji – Blaster Master Zero to jeden z pierwszych tytułów, jakie trafiły do switchowego eShopu. I kto wie, może teraz wróci do niego sporo zachęconych za sprawą NSO (retro)szperaczy. Na pewno warto.

Obie gry trafią do naszych biblioteczek 16 stycznia.

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
1 Odpowiedzi
2 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
krissu88
Użytkownik

Kupić konsolę i opłacać haracz by grać w gierki sprzed 30 lat. Kisnę XD

Jaquan
Użytkownik

Raczej płacić haracz za granie Online. Przynajmniej taniej niż w wypadku PS4.

Popularne wpisy

Popularne Gry