O statystycznym użytkowniku PS3

O statystycznym użytkowniku PS302.09.2009 18:24
Jakub Jatkiewicz

Ericp Lempel, dyrektor operacyjny amerykańskiego PlayStation Network przeprowadził rozmowę z Variety’s Video Business, w której poruszył kwestię statystycznego użytkownika konsoli PlayStation 3.

Zdaniem Lempela przecięty użytkownik PSN ze Stanów jest wykształconym mężczyzną przed trzydziestką, który lubi wypożyczać filmy dla kobiet. Sony zauważyło także, że dzięki nowym, bardziej casualowym usługom, PS3 przybywa także innych użytkowników. Obecnie tylko w samych tylko Stanach PSN ma 12,5 miliona użytkowników.

"Baza użytkowników to w większości mężczyźni. Przeciętny wiek to 28 lat, przeważnie są to osoby zarabiające średnio lub bardzo dużo.

Od czasu kiedy uruchomiliśmy usługi takie jak pobieranie wideo na PlayStation Network przybywa także rodzin.

Niektóre z najpopularniejszych wypożyczanych i sprzedawanych filmów prawdopodobnie swoją zawartością nie odwołują się do tych 28-letnich mężczyzn. Większość tych filmów jest skierowana raczej do kobiet".

Ostatnią część wypowiedzi Lempela można całkiem łatwo wyjaśnić - prawdopodobnie większość z męskich użytkowników PS3 ma dziewczyny lub żony i to właśnie z nimi za pośrednictwem PlayStation Network oglądają filmy skierowane do żeńskiej publiczności.

fot.: Sony

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)