Zmien skórke
Logo Polygamii

NPD: A ten rok wygra Switch

Według amerykańskiej firmy konsola Nintendo zostanie najlepiej się sprzedającą platformą roku.

PlayStation 4 pozostaje najlepiej się sprzedającą konsolą w USA przez cały bieżący rok, wynika z dotychczasowych danych zajmujących się badaniami rynku firmy NPD (mamy też zresztą duże podstawy, by przypuszczać, że tak samo jest na całym świecie – chociaż nie mamy dla niego tak dokładnych danych). Mimo tego  amerykańscy analitycy uważają, że końcówka roku należeć będzie do Switcha. I to do tego stopnia, że konsola Nintendo zostanie nie tylko najlepiej się sprzedającym sprzętem 4. kwartału 2018, ale też wyjdzie na prowadzenie w całorocznych statystykach sprzedaży.

Napędzany premierami gier Pokemon: Let’s Go, Pikachu, Pokemon: Let’s Go Eeve i Super Smash Bros. Ultimate, Nintendo Switch zostanie najlepiej się sprzedającą konsolą czwartego kwartału pod względem liczby egzemplarzy i jednocześnie najlepiej się sprzedającą konsolą roku.

Stwierdził Mat Piscatella, jeden z analityków NPD.

Bieżący rok ma być zresztą dobry dla wszystkich producentów konsol. Według NPD każda z najważniejszych stacjonarnych platform do grania osiągnie w USA sprzedaż na poziomie przynajmniej 4 milionów egzemplarzy. Razem z konsolami przenośnymi ma to dać łączną sprzedaż powyżej 17,5 miliona urządzeń. Byłby to dzięki temu dla ich producentów najlepszy rok od 2012.

Szczególnie zyskać ma Xbox One, który zanotować ma przy tym wszystkim najwyższy wzrost sprzedaży rok do roku od czasów Xboksa 360 w 2010 roku. Fakt, że duża w tym “zasługa” tego, jak słabo sprzedawał się rok temu, ale tak czy inaczej dobrze widzieć, że Microsoft wychodzi trochę na prostą.

Ale co cieszy znacznie bardziej, to właśnie te oczekiwane bardzo dobre wyniki Switcha. I nie chodzi tu tylko o to, że to według mnie jedyna w tej generacji “prawdziwa” konsola (czyli taka, że wkładam grę i gram; jakby mi ktoś powiedział, że Xbox One będzie tym, czym się okazał, to w życiu bym go nie kupił; PS4 nie jest wcale lepsze). Ale, co nawet ważniejsze, Nintendo wychodzi naprzeciw graczom i zachowuje się prokonsumencko, na pewno dużo bardziej od Sony, więc warto mu kibicować.

Tak że no, GO NINTENDO!

Dominik Gąska

Adam, możesz już odłożyć tego kija.

11
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
8 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mirek83
Użytkownik

Wziąłem dwa tygodnie urlopu i czekam w piątek na Octopatha 😀

Adam Piechota
Administrator

Pssst – będzie Pan zadowolony

reggieminator
Użytkownik

Kiedy recka Octopath na Poly? Też sobie ostrzę zęby na ten tytuł ;]
Swoją drogą, ciekawe, czy sukces Switcha nakłoni Sony i Micro do spróbowania z własną konsolką przenośną.

Adam Piechota
Administrator

Na pewno nie w dniu premiery (jutro). To jest standardowy problem z erpegami, ale muszę tam jeszcze sporo czasu włożyć, nim będę pewny, że wiem mniej więcej o wszystkim. Ale w zamian Ty masz pewność, że recenzja nie powstała po sprawdzeniu ułamka gry 🙂

reggieminator
Użytkownik

Dlatego poza absolutnymi „must have” typu God of War zawsze czekam z zakupem na Waszą reckę.
Dzięki, waiting mode on :]

C.C. Stellar
Użytkownik

A ja po sprawdzeniu opinii tych co grają, wstrzymałem się z zakupem.

Adam Piechota
Administrator

Odłożyłem <3

JanMarian
Użytkownik

Wiedziony pozytywnymi recenzjami i po sprawdzeniu fajnego demka zakupiłem Bravely Default na 3DSa, jakieś 2 lata temu…
Nie przebrnąłem – tak banalna fabuła i naiwne, infantylne postaci to jednak za dużo jak dla mnie 🙂
Kiedyś jrpgi bardzo mnie interesowały… teraz już mocno mniej, bo są albo zbyt monotonne w grindzie, albo właśnie przeraźliwie naiwne i denerwujące…
A może coś polecicie z gatunku, coś co nie ma takich problemów?

Adam Piechota
Administrator

Octopath ma poważniejsze wątki narracyjne. Ale mniej rozbudowany system walki. Ale jasne, że mogę polecić i tak – poczekaj na Dragon Questa XI. Powinien lepiej siąść

JanMarian
Użytkownik

A Dragon Quest VIII? Bo mnie kusi – nigdy w żadnego nie grałem a 3ds się kurzy… W sumie nie kupiłem jedynie dlatego że się boję że nie podejdzie tak jak BD 🙂

Adam Piechota
Administrator

“Ósemka” ma nieco bardziej baśniową opowiastkę, ale systemowo, światem, klimatem, skalą zawartości… swego czasu ryła beret (tak na silne 9,5/10 :D). Nie potrafię powiedzieć, czy wersja na 3DS-a nie traci odrobiny tego uroku, ale wiem, że ma sporo mechanicznych ułatwień. Bodaj przyspieszanie walk, które w grze na 80+ godzin sporo daje.
Jeżeli kurzy Ci się 3DS, zerknij na gierki Atlusa. Etrian Odyssey albo co niektóre Shin Megami. Najmocniej polecam obie odsłony Shin Megami Tensei IV i pierwsze Devil Survivor (chyba najlepsza strategia taktyczna na tej konsolce)

Popularne wpisy

Popularne Gry