Nowy reżyser filmowego BioShocka

Nowy reżyser filmowego BioShocka25.08.2009 15:23
Michał Stopa

Jak ujawnił magazyn Variety, Gore Verbinski zrezygnował z reżyserowania filmowej adaptacji gry BioShock, choć pozostanie w zespole jako producent filmu. Studio Universal poszukuje obecnie nowej osoby, która mogłaby się zająć reżyserią, a najbardziej prawdopodobnym kandydatem jest Juan Carlos Fresnadillo, z którym obecnie prowadzone są rozmowy.

Verbinski wycofał się z reżyserowania filmu, ponieważ poprawiony plan budżetowy studia przewiduje kręcenie materiału poza Stanami Zjednoczonymi, aby wykorzystać sprzyjające kursy wymiany walut i niższe podatki. Reżyser nie był w stanie utrzymać swojej posady, ponieważ jest obecnie związany umową z Paramount Pictures w kwestii pracy nad animowanym filmem Rango. Przypominamy, że Verbinski zrezygnował z reżyserowania czwartej części Piratów z Karaibów specjalnie dla tego projektu.

Fresnadillo wcześniej zajmował się takimi filmami jak hiszpański thriller Intacto, a jego hollywoodzki przełom to znany horror 28 Tygodni Później. Obecnie trwające negocjacje ujawniły, że studio upiera się na kręceniu filmu poza granicami USA. Wybór Fresnadillo na reżysera zatwierdza Take-Two, które zachowało prawo do potwierdzenia wyboru reżysera projektu.

fot.: 2K Boston

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)