Zmien skórke
Logo Polygamii

Nowy dodatek do World of Warcraft zadebiutuje latem

Blizzard ogłasza datę premiery i zachęca graczy do przygotowań.

13 lat od premiery World of Warcraft, niewątpliwie najpopularniejszego MMO w historii, ukaże się jego siódme rozszerzenie. Jak dowiedzieliśmy się dzisiaj, zapowiedziane na Blizzconie pod koniec roku Battle for Azeroth trafi do sprzedaży latem.

Przypomnijmy – rozszerzenie koncentrować ma się na konflikcie między Hordą a Przymierzem, zaognionym na nowo po upadku Płonącego Legionu. Bohaterowie obu stron rozpoczną poszukiwanie nowych sojuszników, mogących przechylić szalę zwycięstwa na jedną lub drugą stronę. I tak dodatek wprowadzi trollowe imperium Zandalar po stronie Hordy i królestwo Kul Tiras po stronie Przymierza.

To wszystko po premierze, a już teraz Blizzard (oczywiście) zachęca do zamówień przedpremierowych, obiecując tym, którzy się na nie zdecydują, możliwość przygotowania się na nowe przygody.

I tak, otrzymają oni możliwość natychmiastowego awansowania jednej postaci do 110 poziomu i wypróbowania dzięki temu nowych wariantów ras, wprowadzanym w rozszerzeniu. Dodatkowo ci, którzy “własnoręcznie”, bez używania boostu czy bonusów, doprowadzą postać od poziomu 20 do 110, otrzymają w nagrodę specjalny zestaw pancerza.

Podstawowa wersja dodatku kosztować ma 45 euro. Za cyfrowe wydanie “deluxe”, w skład którego wchodzą m.in. dodatkowe wierzchowce, zwierzak i okolicznościowy rewers karty do Hearthstone’a, fani zapłacą z kolei 60 euro. W nadchodzących miesiącach Blizzard ma również ujawnić skład edycji kolekcjonerskiej, której cena będzie z pewnością jeszcze wyższa.

W swoich najlepszych latach World of Warcraft miał nawet 12 milionów subskrybentów. Z czasem liczba ta zmalała mniej więcej o połowę, po czym Blizzard przestał ją publicznie podawać. Skoro gra jest wciąż wspierana, to z pewnością utrzymywanie jej się opłaca. Ciekawe, jak długo jeszcze?

Dominik Gąska

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
2 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zaku30
Użytkownik

Aż się zalogowałem żeby spytać skąd wy bierzecie swoje informacje jak nawet nie znacie prawdziwej ceny… podstawowa wersja to 45 euro a deluxe 60eur.

https://eu.shop.battle.net/en-gb/product/world-of-warcraft-battle-for-azeroth