Nowy Battle.net

Nowy Battle.net
10.02.2010 12:31
Zbigniew Trzeciak
Zbigniew Trzeciak

Od czasów Diablo gracze korzystający z wieloosobowej rozgrywki gier Blizzarda korzystają też z Battle.net. W związku ze zbliżającymi się, szybciej lub wolniej, premierami nowych gier firma postanowiła usprawnić swoją usługę. W wywiadzie z Gregiem Canessą dowiadujemy się, jakież to nowości na nas czekają.

Nowe hasło Battle.netu to „Bądź zawsze podłączony”. Ciągnąć się będą za tym dość oczywiste plusy – możliwość rozmawiania z przyjaciółmi czy zdobywanie osiągnięć w kampanii i internetowych potyczkach.

„Współzawodnictwo dla wszystkich” - tutaj Blizzard postanowił podzielić graczy na dwie grupy: „niedzielnych” i „hardkorowych”. Ci pierwsi będą mogli bez problemu popróbować rozgrywki na swoim poziomie. Dla drugich przygotowano najbardziej zaawansowany, według pana Canessy, system dobierania przeciwnika (auto matchmaking). Największą jego zaletą ma być fakt, że system w miarę naszych postępów będzie uczył się, jak dobrzy jesteśmy – i w grach jeden na jednego, i w większych.

„Łączenie społeczności Blizzard” - ta opcja pchnie Battle.net w kierunku serwisów społecznościowych. Gracz będzie mógł tworzyć listy przyjaciół, czatować itd.

Pozostaje nam czekać na wydanie nowych gier i na prawdziwy test nowej usługi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)