Zmien skórke
Logo Polygamii

Nowe gry na PS4 muszą zadziałać na PS5

Sony z nowymi wymogami dla developerów.

Jak donosi Eurogamer.net, na przeznaczonej dla partnerów wewnętrznej stronie internetowej Sony pojawiła się nowa wersja dokumentacji developerskiej. Znalazła się w niej informacja o nowych zasadach certyfikacji, czyli procesu, w którym producent konsoli zatwierdza grę do wydania na swojej platformie.

Pojawił się w niej ustęp, według którego wszystkie gry przesłane do certyfikacji po 13 lipca muszą być kompatybilne z PlayStatation 5. Oznacza to, że wszystkie tytuły na PS4 przesłane do akceptacji Sony po tej dacie będą musiały koniecznie działać również na nowej konsoli producenta.

Wszystko to oczywiście w ramach zapewnienia jak najszerszej wstecznej kompatybilności PS5. Sony chce zadbać o to, by jak najwięcej tytułów z ich aktualnej konsoli działało na next-genie i o ile w przypadku tytułów już wydanych wymaga to dodatkowej pracy, o tyle w przypadku przyszłych – praca ma być wykonywana od razu.

Jeżeli zaś chodzi o szczegóły techniczne, to Sony informuje, że będzie się kontaktować bezpośrednio z poszczególnymi developerami, by poinformować ich o krokach koniecznych do zapewnienia kompatybilności.

W artykule znalazła się również informacja o tym, że niezależnie od tych wytycznych dwie największe premiery na PS4 w tym roku – Ghost of Tsushima i The Last of Us: Part 2 – również zadziałają na PS5.

Dominik Gąska 

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
marcinek
Użytkownik

To ciekawe, bo kilku Producentów gier mówiło wcześniej, w przypadku Xboxów, że będą dwie wersje gry na obecną i nową generację i trzeba będzie wybrać przed zakupem. Czy u Sony nie będzie takiego problemu?
Czy teraz Producenci będą rezygnowali z wydawania na PS4 albo będą opóźniali wydania z konieczności dopasowania i przetestowania produktu?

Popularne wpisy

Popularne Gry