Zmien skórke
Logo Polygamii

Nowa siedziba Techlandu. Tak wygląda od środka

Zjeżdżaaaaaaalniaaaaaa!

Bez prawienia komunałów, bez rozpisywania się o współczesnych standardach i o tym, jak mają inni. Oto nowa siedziba Techlandu, do której zawitałem 4 marca na prasowe spotkanie.

Oto budynek od frontu. Trochę techlandowego czerwonego, trochę pasów złamanych na końcu o 90 stopni – czyli nawiązania do logo firmy.

Na parterze coś, z czego wydawali się najbardziej ci odpowiedzialni za wnętrze – zjeżdżalnia. Z pierwszego piętra prosto do kuchni. Jeśli chodzi o kuchnię, to tu za potrawy odpowiada Katarzyna Daniłowicz, która w 2015 roku wygrała program Top Chef. Dostaliśmy “sample” na spróbowanie – dostają moją pełną aprobatę. Dania stricte dla pracowników w stołówce też wyglądały nieźle. “Techlandowcy” codziennie mają do wyboru kilka posiłków głównych, w tym wersję wegańską.

Pokojów wypoczynkowych w nowej siedzibie nie brakuje. Tutaj całkiem ciekawe konstrukcja – hamak, plastikowe drzewko z plastikowymi cytrynkami, sztuczna trawa i specyficzny minigolf. Ale i tak największa atrakcja jest z tyłu. To dwa masywne fotele masujące. Jak mówi opiekunka naszej grupy, to na nich toczą się najważniejsze w firmie rozmowy. “Tam zapadnie decyzja o tworzeniu Dying Lighta 3”.

Podobnych pokoików jest kilka. Najbardziej wyróżniał się ten z uroczą fototapetą lasu. Są tam dwa spore hamaki-pajęczyny (“Najwyższa jakość materiałów!”) oraz łóżko. Po prostu łóżko. Także na miejscu we Wrocławiu jest komnata dla przemęczonych rodziców (to ja) albo mekka crunchujących.

Ok. A teraz rozwińmy geekowską nitkę. Piękna synth-wave’owa tapeta w stylu lat 80., garść starych znajomych i arcade z Mortal Kombatem X. Biurowy klasyk. Tylko tutaj jest porządny kontroler. Ale większa ciekawostka jest dalej.

Chodzi oczywiście o fantastyczny model drukarki! A obok skromny arcade ze sterowaną klawiaturą/myszą lub padem najlepszą odsłoną Call of Juarez (change_my_mind.jpg). Zacny patent, choć tak myślę, że po godzinach wolałbym odświeżyć umysł przy czymś spoza mojej stajni.

W części deweloperskiej panuje raczej spójna stylistyka – trochę betonu, trochę rdzy, trochę metalu. Generalnie klimat Dying Lighta, “zrób to sam” i lekkiej postapokalipsy.

A tu poczułem się centralnie jak w Wolfensteinie 3D. Długi, szary korytarz i ciężkie, automatyczne drzwi, które powoli rozsuwają się na boki. Brakowało tylko tego dźwięku z Wolfensteina 3D.

Ktoś może spytać: “Czy tam ktokolwiek pracuje?”. Oczywiście tak, ale wolałem nie wtryniać się z aparatem wszystkim jak leci i serwować galerię “ludzi walących w klawiaturę” i “obracających modele 3D”. Oto Krzysztof Baron, jeden z techlandowych artystów.

Obok niego półka z rozmaitymi książkami a tam…

… “zakazana lektura”. Oczywiście sobie dworuję – i podejrzewam, że podobne albumy znalazłbym w wielu studiach robiących gry AAA. Kompendium wiedzy o “Wiedźminie” znalazłem np. w siedzibie Quantic Dreams w Paryżu (dla chętnych link do serwisu na literę W, gdzie piszę od ostatnich 3 lat).

Podsumowania nie będzie poza takim: Nowa siedziba Techlandu wygląda po prostu bardzo fajnie. Mam nadzieję, że w tych warunkach twórcy będą mieli duży komfort, żeby doszlifować “Dying Lighta 2” i “kolejny projekt AAA”.

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
1 Odpowiedzi
2 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
DontBeSoRambo
Użytkownik

Pracowałem wielu biurach i techlandowe nie robi na mnie aż takiego wrażenia.
Oczywiście że to wszystko jest cool by mieć jakieś gry i strefy wypoczynku, aczkolwiek z mojego doświadczenia mogę powiedzieć że zwykle te zabawki nie cieszą się aż takim powodzeniem, bo ludzie nie chcę by wyszło że przyszli do pracy się bawić.

W jednym z moich biur był stół do pingla, byłem stałym graczem – myślę że tak z 20% dnia spędzałem na graniu w pingla

i jeśli jeszcze mogę coś powiedzieć to takie hamaki co tam wiszą wcale nie są wygodne. Mogę polecić super hamak jakby ktoś był zainteresowany

malyheman
Użytkownik

Ale przecież musi byc cudownie wisieć wśród plastikowych cytryn nad plastikowa trawa…

Popularne wpisy

Popularne Gry