Zmien skórke
Logo Polygamii

No proszę, w Resident Evil 7 mieliśmy zobaczyć zombiaki

I pieska też, ale wyłącznie jednego.

Siódmy Resident zdominował obecny krajobraz horrorów. Capcom robi, co może, by o grze nadal się mówiło – wszak do Biohazard trafią jeszcze dwie kampanie DLC, jedna darmowa, jedna płatna (nadal nie polecam dokupywać pozostałych dodatków), a za rogiem czai się już ultrabrutalny Outlast 2, który też ma chrapkę, by na całym tym “odrodzeniu” horrorów jakoś skorzystać. Udało mi się trafić, gdy w grudniu przewidywałem taki rozwój sytuacji.

“Siódemka” była super. Bardzo ryzykowna, wyraźna, w perspektywie całej serii cholernie nowatorska. A jaka jeszcze mogła być? Pierwszy z dokumentów, którymi firma przygotowuje publiczność do następnej kampanii fabularnej (o jakiej nie mogę napisać nic, bo spoilery) sugeruje jeszcze większy hardkor. Rodzina Bakerów na początkowych etapach produkcji posiadała jeszcze zmutowaną suczkę Diane – ta miała odegrać ważną rolę w kultowej kolacji przy stole. Znając już wyobraźnię twórców (scena z piłą, uch!), pozostaje mi delikatnie zakląć. Tak samo jak nad brakiem… zombiaków.

resident ebil 7Nasze ulubione truchło miało trafić do gry. Zombie reagowałyby na oddech bohatera, więc gdy przechodzilibyśmy obok nich, przytrzymaniem klawisza wstrzymywalibyśmy także oddech Ethana (towarzyszył temu oddzielny wskaźnik na ekranie). Według producenta patent świetnie przedstawiał się na papierze, lecz wyszedł zbyt intensywnie w grze. Akurat momentów sporego napięcia w Biohazard nie brakowało, przyznaję, choć wiele oddałbym za przynajmniej kilka sekwencji z tymi bestiami. Czy tylko mi przywodzi to na myśl pielęgniarki z filmowego Silent Hilla?

Filmik warto także zobaczyć dla kilku sekund pierwszego konceptu, który Japończycy pokazali amerykańskiemu oddziałowi Capcomu oraz szefostwu – sugerującego dużo większe podobieństwo z P.T. – albo ciekawostki, że najważniejszą inspiracją dla gry było pierwsze “Martwe Zło”. To takie oczywiste, gdyby się dłużej zastanowić. Odizolowana, podupadła lokacja. Mała obsada. Nagłe przemiany bohaterów. Kurczę.

No i zdecydowanie za rzadko Capcom chwali się buźką Koshiego Nakanishiego, który odpowiada za zmartwychwstanie marki. To dzięki niemu dostaliśmy Revelations, to on kierował “siódemką”. Dobrze wiedzieć, że na pokładzie jest “nowy” Shinji Mikami. Ale bym już zagrał w to DLC.

Adam Piechota

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
1 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
simpson
Użytkownik

dawać już evil within od Shinji Mikamiego

Popularne wpisy

Popularne Gry