Zmien skórke
Logo Polygamii

Nintendo zabiera głos w sprawie wadliwych Joy-Conów

Według nieoficjalnych doniesień firma naprawia je za darmo – nawet bez dowodu zakupu.

Dryfowanie gałek analogowych Switcha to dość powszechny problem, który towarzyszy właścicielom Switcha już od rynkowego debiutu. Analog zacina się na jakimś konkretnym kierunku, rejestrując ruch, mimo że gałki wcale nie wychylamy.

W ostatnim czasie jednak problem się nasilił i coraz więcej osób go doświadcza. Dlatego też sprawą zainteresowała się pewna amerykańska kancelaria prawnicza, o czym pisaliśmy w zeszłym tygodniu; zajęli się zbieraniem zgłoszeń od osób, które doświadczyły tej usterki w swoich kontrolerach. Szykują się w ten sposób do wystosowania pozwu zbiorowego przeciw amerykańskiemu oddziału Nintendo.

Big N nie zamierza więc siedzieć bezczynnie. W komentarzu udzielonym Kotaku przedstawiciel Nintendo poradził właścicielom Switcha, żeby odwiedzili stronę dedykowaną wsparciu klienta.

W Nintendo jesteśmy naprawdę dumni z tworzenia produktów wysokiej jakości i nieustannie wprowadzamy do nich ulepszenia. Jesteśmy świadomi ostatnich doniesień, zgodnie z którymi niektóre kontrolery Joy-Con nie działają prawidłowo. Chcemy, żeby nasi klienci dobrze się bawili korzystając z Nintendo Switch i jeśli sytuacja tego typu się im przydarzy, zawsze gorąco zachęcamy do odwiedzenia http://support.nintendo.com/, żebyśmy mogli pomóc.

Oprócz tego można też odwiedzić zaktualizowaną stronę formularza zgłoszeń kontrolerów do naprawy. Z drugiej strony wiele osób doświadczyło sytuacji, w której „naprawiony” Joy-Con wraca do właściciela i niemal natychmiast dzieje się to samo.

A co Nintendo zrobi nieoficjalnie? Na razie nie wiemy tego na pewno, ale wewnętrzne źródło ponoć doniosło Vice, że obsługa klienta została poinstruowana w dokumentacji firmy, aby nie brać od klientów pieniędzy za naprawy kontrolerów:

Klienci nie będą już proszeni o okazanie dowodu zakupu w celu naprawy Joy-Conów. Dodatkowo nie będzie też potrzebne potwierdzenie gwarancji. Jeśli klient zażąda zwrotu pieniędzy za uprzednio opłacone naprawy Joy-Conów […] należy potwierdzić poprzednie naprawy i dokonać zwrotu.

Co ciekawe, Nintendo nie odpowiedziało jednak Kotaku na kluczowe pytanie – czy przewidują wprowadzenie poprawek do Joy-Conów, które wyeliminują problem. Bez tego chyba będzie ciężko.

Tatiana Kowalczyk

Więcej na temat:

16
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
13 Odpowiedzi
7 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kalimdor
Użytkownik

Mam nadzieję, że tak będzie bo chcę kupić w niedalekiej przyszłości tę konsolę.

gseed
Użytkownik

OK, to jest działanie Nintendo of America w reakcji na pozew zbiorowy. Czy orientujecie się, jak sprawa wygląda w Europie albo w Polsce? Może warto byłoby wykonać jakąś dziennikarską robotę i skontaktować się z kimś z ConQuest?

Trikson
Użytkownik

Właśnie to chciałem napisać. Newsy może tłumaczyć każdy, podjęcie wysiłku i dodanie od siebie czegoś więcej może być ciekawym wyróżnikiem.
Z drugiej strony, w sytuacji gdzie od dłuższego czasu brak naczelnego nie wiem czy warto dodawać sobie roboty.

gseed
Użytkownik

W gierkowie ogólnie chyba mało kto podejmuje większy wysiłek poza właśnie przepisywaniem newsów bez sprawdzenia faktów. Tak ostatnio przypomniała mi się akcja z usuwaniem piosenek z GTA IV. Poszedł news, że Rockstar usuwa aktualizacją ileś tam kawałków. Nie było do końca jasne, czy dotyczy to również wydań fizycznych. Ostatnio mnie to zainteresowało i szukałem jakiegoś potwierdzenia. Szukałem długo i nie znalazłem – w większości newsów było napisane, że “nie wiadomo” czy sprawa dotyczy też pudełek. I tak wszyscy za sobą powtarzali, ale nikt faktycznie tego nie sprawdził i nie napisał. Pod newsami w komentarzach fala hejtu, że Rockstar zabiera muzykę… Czytaj więcej »

DontBeSoRambo
Użytkownik

Tatiana sama tworzy teraz jakieś 80% wpisów i widać nie starcza już czasu na dokładne sprawdzenie czy sprawa jest globalna czy lokalna. Dzięki za prowadzenie tego serwisu w jego cieżkich chwilach.
Rzeczywiście czytałem wpis na reddicie że Nintendo planuje działania mitygacyjne tylko dla US i znając życie nie szybko wejdzie to do Europy a już na samym końcu do Polski

brakkawy
Użytkownik

Dla wszystkich, którzy, tak jak i ja, mają problem z dryfowaniem joy conów:
– bierzemy sprężone powietrze
– podważamy gumkę wokół gałki
– opryskujemy z każdej strony.
Dobrze mieć kogoś do pomocy – jedna osoba podważa tę cholerną gumkę, druga dmucha. W moim przypadku pomogło i, ze stanu permanentnego wychylenia, gałka zaczęła działać po staremu – przez jakieś dwa miesiące. Teraz znów zaczyna znosić.

DontBeSoRambo
Użytkownik

Hej, Ciekawie piszesz o tej naprawie. Ja mam switcha od ponad roku i w sumie nie zajerestrowałem jeszcze tego driftu, o dziwo, rzeczywiście parę razy zacząło mi coś przeskakiwać samo ale wystarczyła mała korekta na grzybku i to się uspokaja, no i stało się tak może z 3 razy więc póki co jestem zadowolony. Mam inny problem jednak, guzik kierunkowy w górę mi trochę gorzej chodzi, muszę go mocniej przycisnąć, myślisz że sprężone powietrze też by z tym pomogło? Ja próbowałem dmuchać, myć spirytusem klikać milion razy i nic nie pomogło, masz może jakiś pomysł który nie zawiera kupowania nowego… Czytaj więcej »

brakkawy
Użytkownik

Nie umiem powiedzieć, czy by pomogło. Technologicznie jestem laikiem, ten sposób na grzybek wyguglałem gdy już nic nie pomagało, łącznie z kalibracją, i też się obawiałem, że będę musiał albo rozkręcić, albo kupić.

Popularne wpisy

Popularne Gry