Zmien skórke
Logo Polygamii

Nintendo poważnie myśli o uzależnieniach od gier

Jak japońska firma pomaga rodzicom?

Kwestia uzależnienia od gier wideo to temat niemal tak stary jak same gry. W ostatnich czasach jednak, po wysypie szeregu bardzo medialnych gier (ostatnią z nich jest chyba Fortnite), które zawładnęły umysłami młodszych fanów, znów mówi się o nim częściej.

Szczególnie tematykę tę upodobano sobie w krajach Dalekiego Wschodu. Rok temu chiński gigant Tencent wprowadził ograniczenie maksymalnie dwóch godzin w grach online dla najmłodszych graczy (poniżej 12 roku życia).

Japońskie ministerstwo zdrowia i pracy w czerwcy 2018 szacowało, że większość z ok. 520 tysięcy uczniów szkół średnich, u których podejrzewa się uzależnienie od Internetu, może być jednocześnie uzależniona od gier.

Nic dziwnego, więc, że temat uzależnień od gier pojawił się w niedawnym podsumowaniu sesjii pytań i odpowiedzi.

To, co robimy jako firma tworząca gry, to dbanie o funkcje, które pozwalają rodzicom na ograniczanie czasu spędzanego przez nie na graniu. Uważam, że dalsze rozwijanie takich funkcji i dbanie o to, żeby więcej ludzi wiedziało o ich istnieniu, jest jednym ze sposobów na zmierzenie się z tym problemem.

Stwierdził CEO firmy, Shuntaro Furukawa. Switch umożliwia rodzicom na zainstalowanie specjalnej aplikacji na smartfona, dzięki której mogą nadzorować czas, spędzany przez dzieci na graniu. Jeżeli jesteście rodzicami, to z pewnością warto się nią zainteresować.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
0 Odpowiedzi
2 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bezloginu
Użytkownik

a może rodzice by tak z łaski swojej wyścibili głowę znad Bardzo Ważnych Rzeczy i zerknęli raz na jakiś czas do pokoju pociechy, a nie kolejne apki na Bardzo Ważne Urządzenia do monitorowania.

krissu88
Użytkownik

Akurat uzależnienie od gier Ninendon’t grozi wyłącznie nintendronom (dla niewtajemniczonych – jest to jakieś 0,00001% graczy).

Popularne wpisy

Popularne Gry