Zmien skórke
Logo Polygamii

Nintendo kończy sprzedaż Wii U. Premiera NX-a szybciej, niż się spodziewamy?

Wiele wskazuje na to, że Nintendo szykuje się na coś dużego. Czy może to oznaczać nową konsolę w sklepach już na tegoroczną gwiazdkę?

Według dotychczasowych informacji, podawanych przez Nintendo, nowa konsola firmy miałaby zadebiutować w marcu 2017. Sprzęt, znany na razie tylko pod kodową nazwą NX, trafić miałby do sprzedaży wraz z nową odsłoną serii The Legend of Zelda. Breath of the Wild, bo taki jest jej podtytuł, trafić ma jednocześnie na NX-a i Wii U.

Tymczasem jednak pojawiły się argumenty za tym, że Nintendo mogło już zmodyfikować swoje plany. Jak podaje strona brytyjskiego sklepu GameSeek, sieci handlowe i sklepy internetowe w Wielkiej Brytanii zostały przez Nintendo poproszone o składanie ostatnich zamówień na Wii U. Ci, którzy nie zgłoszą zapotrzebowania do końca przyszłego tygodnia, zostaną wykluczeni z przyszłych zamówień na konsolę.

GameSeek spekuluje przy tej okazji, że japońska firma szykuje się tym samym do zakończenia dystrybucji swojej ostatniej konsoli. Miałoby jej to pozwolić na przygotowanie sklepów i sieci handlowych do sprzedaży nowego urządzenia. Być może szczegóły na jego temat otrzymają już w przyszłym miesiącu.

wii_u

Mogłoby to oznaczać, że NX trafi do sklepów wcześniej, niż się dotychczas mówiło. Nintendo mogło zrewidować swoje plany i zechcieć wejść z nowym sprzętem na rynek już w tym roku.

Argumentem za tym miałyby być również plotki, według których w fabrykach Foxconn Electronics rozpoczęto już próbną produkcję pierwszych egzemplarzy sprzętu. Nintendo rzekomo sprawdza, czy dostawca komponentów będzie zdolny do dostarczenia ich w odpowiedniej liczbie. Japońska firma chce podobno wypuszczać na rynek 2,5 miliona urządzeń co kwartał.

Jeżeli te plotki się potwierdzą, to w ciągu pierwszego roku obecności NX-a na rynku do sprzedaży trafi 10 milionów egzemplarzy konsoli. Dla porównania – Playstation 4 w ciągu pierwszych 12 miesięcy obecności na rynku znalazło 15 milionów nabywców.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild
The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Oczywiście wszystko to może równie dobrze oznaczać, że Nintendo przygotowuje się z pewnym wyprzedzeniem do marcowej premiery i chce mieć wszystko dopięte na ostatni guzik odpowiednio wcześniej.

No i pozostaje tu jeszcze jedna kwestia – nawet jeżeli nic się nie zmieniło, a NX ukaże się w marcu, to na tak niedługi już czas do premiery ciągle wiemy o tym urządzeniu zaskakująco mało. Według dość wiarygodnie brzmiących plotek z końca lipca miałoby to być coś pomiędzy konsolą stacjonarną a handheldem, z grami na kartridżach o pojemności 32 GB.

Wszystko to jednak informacje nieoficjalne i spekulacje. Nawet więc, jeżeli Nintendo nie zmieniło swoich planów związanych z datą premiery konsoli, to mogłoby w końcu powiedzieć nam, czym ona jest. I może właśnie do tego się teraz zbiera.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

13
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
10 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sasilton
Użytkownik

Są tu osoby które noszą ze sobą tablet i na nim grają?
Z tego co widzę to ten tablet będzie miał z 7-8 cali, a to trochę za dużo.
3DSa wsadzisz do drugiej kieszeni, tego tableta nie.

Granie w domu też większego sensu nie ma. Sam jak miałem tableta to na nim grałem,
teraz odpalam youtube i oglądam głupie filmiki podczas robienia kupy.
Jak na razie ta konsola absolutnie niczym mnie nie zachęca.
Podobna ma być tania, wiec tu plus.

zergadis0
Użytkownik

Tak, chociażby ja. Jeżeli ktoś prawie wszędzie i tak chodzi z plecakiem, to noszenie ze sobą tabletu nie jest żadnym problemem.

gsg
Użytkownik

W ostateczności zawsze może się okazać, że zachęca dobrymi grami.

Sasilton
Użytkownik

I tu drugi problem, czyli bateria.
To ma byc tani sprzęt, wiec nie wsadzą najbardziej pojemnych modeli.
Tegry Nvidii lubią też trochę prądu.

Jak wytrzyma tyle co 3DS z włączonym 3D, to będzie dobry wynik.

gsg
Użytkownik

Czarnowidztwo 100% 🙂

Rok 2017. Wiodący producent przenośnej elektroniki rozrywkowej, od przeszło dwudziestu lat dostarczający najpopularniejsze konsole do mobilnego grania nie pomyślał o tym, jak istotny jest czas pracy urządzenia na akumulatorze.

Nie żeby N nie podejmowało do tej pory kontrowersyjnych decyzji, ale może nie przesadzajmy na zapas.

Simplex
Użytkownik

A GamePad z WiiU trzyma jakoś dobrze na baterii?

gsg
Użytkownik

Nie trzyma, jak czytałem. Z pierwszej ręki to się pewnie może Adam wypowiadać.

Jeśli chodzi o sprzęt przenośny, to N zdaje się dbać czas działania na baterii. Poniżej dane IGN o różnych wersjach (3)DSa – najświeższy NN3DSXL wypada najlepiej:
http://www.ign.com/wikis/nintendo-3ds/New_3DS_XL_vs._3DS_XL_vs._2DS_Comparison_Chart

Adam Piechota
Administrator

No to się wypowiem, Panowie – bateria w padlecie to masakra. Nie wytrzyma więcej niż dwie godziny. Pod tym względem Sasilton ma rację, należy celować w wytrzymałość 3DS-a. Zaskakująco dobrą, nawet z włączonym 3D (ale te włączasz w wybranych pozycjach)

aine
Użytkownik

Ale 3DS był przecież synonimem parszywej baterii, która wystarczała na ledwo 1/3 czasu pracy w porównaniu z DSL. Chyba, że wersje N3DS i/lub XL coś pod tym względem diametralnie zmieniły.

psxfan
Użytkownik

Śpieszmy sie kochać wii u bo tak szybko odchodzą
Miałem czekać z zakupem wii u do przyszłego miesiaca ale po tym newsie kupuje w przyszłym tygodniu

Reakwon
Użytkownik

Mam takie pytanie niekoniecznie związane z newsem ale do rzeczy,kupując 3DSa z USA będę mógł odpalić gry kupione w Polsce ?

Pesio
Użytkownik

Nie…

Kurasiu
Użytkownik

NIe odpalisz. 3DS ma blokadę regionalną, niczym starsze konsole – konsolka kupiona w USA będzie odpalać tyko gry wydane w tym regionie, więc europejskie odpadają. Ale ogólnie to tak – jest możliwość obejścia tego, ale wiąże się to z zabawą we wgrywanie haxów/CFW (które przestaną działać po kolejnej aktualizacji systemu 3DSa i trzeba będzie czekać na poprawki). Więc najbezpieczniej będzie Ci po prostu zdobyć europejskiego 3DSa.

Popularne wpisy

Popularne Gry