Zmien skórke
Logo Polygamii

Nintendo i Final Fantasy "godzą się" w spektakularnym stylu

Nie jedna, nie dwie, a dziewięć odsłon serii w drodze na Switcha.

Dla fanów marki, którzy rzeczywiście pamiętają starsze niż „stare czasy”, a zatem kojarzą zdziwienie, jakie towarzyszyło decyzji Squaresoftu przy odcięciu swojej najważniejszej marki od platform Nintendo (czasy piątej generacji i kultowej „siódemki”, która zaszczyciła konsolę Sony, cementując jej legendarny status), ten dzień może być całkiem wzruszający. Dziś o wszystkim decyduje pieniądz, wiadomo. A skoro Switch sprzedaje w zasadzie produkcje każdego wieku, Square ma po prostu głowę na karku, korzystając z tego faktu. No i nie patyczkuje się wcale, tylko od razu przywala ze wszystkich dział jednocześnie.

O Pocket Edition HD dowiedzieliśmy się w zeszłym tygodniu, podobnie jak o Final Fantasy Crystal Chronicles Remastered Edition (oryginał ukazał się w 2004 roku na Gamecubie). Dzisiejszy Direct idzie jednak dalej. Na Switcha trafi World of Final Fantasy w wersji Maxima (grałem, recenzowałem, nieszczególnie polecam), pomniejsze Chocobo Mystery Dungeon, Final Fantasy XII: Zodiac Age (wspaniała edycja wspaniałego erpega), remaster obu „dziesiątek” (FF X to już w zasadzie klasyk, relacje z jego kontynuacją są… różne), a także – po niemal dwudziestu latach – Final Fantasy VII i Final Fantasy IX. Wiecie, że dopiero teraz skończyła się ich konsolowa ekskluzywność? Ukazywały się na pecetach i telefonach, jasne, ale nigdy na żadnym Xboksie ani jakimkolwiek Nintendo.

Klasyki zasypią Switcha w 2019 roku. Co prawda gatunkowe zaplecze konsolki powoli rośnie, lecz taki zastrzyk nostalgii z pewnością zostanie przyjęty bardzo pozytywnie. „Oszukany” dwie dekady temu, mityczny fan będzie mógł w końcu zagrać w następne po „szóstce” Final Fantasy tam, gdzie w jego odczuciach powinien to zrobić jeszcze w latach dziewięćdziesiątych. Ja z tego pakietu najchętniej sprawdzę… Pocket Edition HD. No bo po co miałbym to włączać na czymś, na czym mam już „piętnastkę”? I MOŻE “dziewiątkę”, okej. Bo ją kocham.

Nawet jeśli piszemy o nich w kontekście Directa, te klasyczne Finale pojawią się także na Xboksie. I to też super!

5
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
4 Odpowiedzi
4 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gseed
Użytkownik

A gdzie ósemeczka jasiepytam !?

gsg
Użytkownik

Nie Ty jeden. Najładniejszy komentarz jaki widziałem w sieci 🙂comment image

Domysły są takie, że ponieważ ósemka nie miała sensownego PCtowego portu, nie mają solidnej bazy na przeniesienie jej na Switcha. Tj. ósemka jest na PC, ale ponoć jest to wciąż ta wersja niemal sprzed 20 lat, bez quality of life ficzerów z reedycji pozostałych części.

Popularne wpisy

Popularne Gry