Nintendo i Capcom dołączają do pozwu o R4

Nintendo i Capcom dołączają do pozwu o R4
16.10.2009 12:12
Michał Stopa
Michał Stopa

Firmy Capcom i Nintendo przyłączyły się do obejmującego już 53 innych wydawców pozwu przeciwko czterem firmom zajmującym się dystrybucją kartridża R4 dla konsolki Nintendo DS, którego można używać, między innymi, do grania w pirackie gry na niej.

Pozywający domagają się sądowego zakazu dystrybucji R4, zgodnie z tegoroczną japońską ustawą skierowaną przeciwko nieuczciwej konkurencji.

Nintendo dość często stawało naprzeciw szerokiemu piractwu swoich gier. W zeszłym roku, razem z wieloma innymi firmami, pozwało dystrybutorów R4, jednak, jak twierdzi firma Capcom, pozytywna decyzja sądu o zakazie dystrybucji nie miała szczególnego wpływu na dystrybucję kartridży.

Niedawna wypowiedź ze strony Capcomu sugeruje, że pomimo częstych powiadomień wysyłanych do sprzedawców urządzenia, 'ignorują oni nasze ostrzeżenia' i 'nie wykazują woli współpracy', w związku z czym została uruchomiona obecna ofensywa prawna.

Przedstawiciele Capcomu stwierdzili również, że nowy wyrok sądu powinien wziąć poprawkę na wielkie straty, które wszyscy związani pozwem twórcy gier musieli znieść z powodu nielegalnych urządzeń.

fot.: Nintendo</font

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)