Zmien skórke
Logo Polygamii

Nintendo chyba nie chce Borderlands 3 na Switchu

Tak przynajmniej mówi Randy Pitchford z Gearbox Software.

Jedną z rzeczy, które zaintrygowały graczy przy pierwszej zapowiedzi Nintendo Switch, był ten sędziwy już Skyrim śmigający na małym przenośnym ekranie. Symbolizował jedno: że konsola Wielkiego N może wreszcie nie będzie konsolą głównie do gier Wielkiego N, ale otworzy się też na zewnętrzne studia; że może zestawienie PS4, Xbox One i Nintendo Switch nie będzie wyglądało specjalnie dziwnie.

Teraz o Switchu wiemy już znacznie więcej, ale jedną z głównych wad wymienionych przy konsoli jest nawet nie brak gier od studiów zewnętrznych, tylko brak gier ogólnie. I choć cieszy taka Syberia 3 na Switchu w pełnym, polskim dubbingu, wspomniany Skyrim czy w miarę niezły Steep, to chciałoby się dużo więcej zapowiedzi. Z kolei nad portem Fify wiszą znajome ciemne chmury.

No i nie ma co liczyć na takie, dajmy na to, Borderlands 3. O grze wiemy tyle, że powstaje, ale teraz możemy dopisać też, że nie wyjdzie na Switcha. Zdradził to głównodowodzący Gearbox Software, Randy Pitchford. W odpowiedzi na twitta pytającego o wersję na przenośno-stacjonarną konsolę Nintendo napisał:

Nie wierzę, żeby miało się to stać. Rozmawialiśmy z Nintendo, ale z jakiegoś powodu kontakt się urwał. Mają inne priorytety

Trzeba przyznać, że to dosyć wyrazisty komunikat. Miejmy nadzieję, że Nintendo nie ma podobnego podejścia do innych wielkich deweloperów, którzy myślą nad wydaniem swoich gier na ich konsolę. Na przykład From Software chyba ciągle jeszcze się zastanawia. Cóż, pożyjemy, zobaczymy. O Borderlands 3 swoją drogą też dobrze byłoby cokolwiek usłyszeć.

Patryk Fijałkowski

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
1 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
brodzik
Użytkownik

Kto chce wykastrowane B3 na switch’a

Marrond
Użytkownik

Biorąc pod uwagę, że Borderlands samo w sobie jest jałową grą (bez coopa praktycznie nie da się w ten bubel grać) z dosyć prostą mechaniką (jesteś w stanie w to grać na padzie? no właśnie) i specyficzną oprawą graficzną to nie widzę przeciwwskazań, żeby je wykastrować graficznie. Pytanie tylko jaki fan Nintendo (bo każdy inny stojący przed wyborem swojej pierwszej konsoli pójdzie tam, gdzie dają najwięcej za porownywalnie najmniej) jest zainteresowany Borderlandsami.

PentaStar
Użytkownik

Switch z Borderlands 3 byłby całkiem ciekawą opcją… Konsola przenośna (z opcją stacjonarnej), która domyślnie pozwala na granie w kilka osób – jak dla mnie to z BL3 dałoby dobre rezultaty.

No ale co ja tam wiem…

Popularne wpisy

Popularne Gry