Zmien skórke
Logo Polygamii

Nintendo bardzo słabo broni biblioteki Nintendo Switch Online

Ale nie zaprzecza, że „za jakiś czas” zobaczymy w niej coś innego niż NES-a.

Chwilowo wciąż zastanawiam się, po co w ogóle to im było. Znaczy – rozumiem płatne granie przez sieć, a dziesięć milionów subskrybentów (dziś już zapewne dużo więcej) to nie w kij dmuchał. Kumam też „długoterminową” strategię na Switcha. Ale płacimy od roku, a „growy Netflix”, jaki nam obiecano, to teraz jakieś ponad pięćdziesiąt ośmiobitowych produkcji z lat osiemdziesiątych. Już nawet niżej/wyżej podpisany retromaniak mógłby napisać „mam dość”. Zwłaszcza że Nintendo pokazuje wszem i wobec, rezygnując z wyśmienicie zarabiających konsolek Classic, że Pstryczek dostanie gry z następnych generacji ich historii.

Tylko kiedy? Na ostatnim spotkaniu z inwestorami prezydent korporacji, Shuntaro Furukawa, został nawet zapytany, jaka jest szansa na tytuły z GameCube’a i N64 w NSO, na co odrzekł:

W tym momencie nie możemy zdradzić żadnych informacji o następnych retroplatformach, ale myślimy o rozszerzeniu naszej sieciowej usługi, która obecnie zapewnia oprogramowanie z Famicona/NES-a, a także o nowych sposobach dostarczania tej usługi. Wiemy również, że istnieje silna grupa użytkowników chcących grać w starsze produkcje

Stoimy w miejscu z tym wątkiem, moi drodzy. Obawiam się, że w tym roku niewiele się zmieni. A przywalenie takim zestawem rodem ze SNES-a Classic byłoby szalenie mocnym posunięciem. I rokroczne powiększanie go o kolejne platformy – istne marzenie nintendofila. Gdyby Switch sprzedawał się słabiej, podejrzewam, iż gralibyśmy w te tytuły już dawno temu. Chwilowo jednak Nintendo ma wszystkie karty w rękawie. Ba, z ich platformą jest wyłącznie lepiej. I mogą się tak ociąąąąągać.

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pear
Użytkownik

Nintendo w swojej bazie ma multum gier, z wielu systemów, które mogliby wrzucić, tymczasem karmią nas odrzutami z NESa, bo na grach z kolejnych konsol nadal chcą zbijać kokosy. Zdecydowanie najgorsza oferta abonamentowa, nawet uwzględniając niższą cenę niż konkurencja.

Popularne wpisy

Popularne Gry