Zmien skórke
Logo Polygamii

Nier: Automata - 4 miliony androidów z kryzysem egzystencjonalnym

This. Should. Now. Be. Continued.

Banalna sprawa – podczas podsumowania ostatniego okresu rozliczeniowego Square Enix wyjawiło inwestorom, że łączna sprzedaż Niera: Automaty na wszystkich platformach (PS4, Xbox One, PC) przekroczyła już powalające 4 miliony egzemplarzy. Sumując wydania pudełkowe, cyfrowe oraz Game of the YoRHa Edition. Z tej okazji wydawca wrzucił do sieci nowy zwiastun (poniżej), a Yoko Taro, znając jego, odpalił w ciemnym pokoju jakąś niepokojącą animację z młodymi dziewczętami oraz fioletowymi mackami z kosmosu.

O tym, że Automata – projekt ryzykowny, bo przecież kontynuujący bardzo niszowego klasyka, który pod względem statystyk wyraźnie zawiódł – przekroczyła oczekiwania japońskiego wydawcy, wiemy od drugiej połowy 2017 roku. Tym razem wyszło bez nieporozumień. Jedna z najlepszych gier w swoim gatunku, swoim roku, swojej generacji nawet spotkała się z ciepłym odbiorem grającej gawiedzi. W jakiś sposób uratowała przedziwnego reżysera, pomogła też męczącemu się wtedy z efektami kilku lat niepełnosprawnej polityki zespołowi PlatinumGames. A garniturki ze Square zobaczyły, jaki potencjał drzemie w tym IP.

No właśnie, bo o cudowności Automaty pisałem przynajmniej kilka razy (ba, raz to zrobił nawet Dominik Gąska!), a przecież od premiery minęły już ponad dwa lata. Najlepszy moment na pytanie „co dalej?”. Jeśli macie dobrą pamięć, kojarzycie, że Square szukało już nowych pracowników, a potem Yosuke Saito dość pokątnie wytłumaczył, iż seria Nier nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Czy premiera jeszcze na obecnej generacji sprzętów, czyli do – no, strzelmy – jesieni 2020 roku byłaby zbyt odważnym życzeniem?

Bo jeśli nie, to ja poproszę. Jeszcze jedno olbrzymie zaskoczenie, póki nasz świat nie wywinie orła w nieznane.

Więcej na temat:

15
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
12 Odpowiedzi
5 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
C.C. Stellar
Użytkownik

Historia jest zamknięta, więc wolałbym jakiś nowy, autorski projekt Yoko Taro.
Albo remake Gestalt/Replicant na silniku Automata.

krissu88
Użytkownik

Cztery miliony ludzi kupiło grę, aby pobiegać laską z gołym tyłkiem.

Lord Bart
Użytkownik

Tak totalnie gołego to nie ma 😛 Ale osobiście gra mnie rozczarowała, z trudem ukończyłem przejście pierwsze, a jak miałbym marnować czas na dwa pozostałe to… nie. Ale fajnie, że się sprzedaje.

Zuntew
Użytkownik

Jeśli ktoś podszedł do tej gry szukając czystej akcji lub wyjątkowo mocno nie trawi japońszczyzny to się może zawieść. Ta gra jest dobra dzięki 3 części, która jest ciągiem dalszym. Drugie podejście to punkt widzenia 9S i można wtedy otworzyć więcej skrzyń.
Gdyby NA była serialem to pierwsze przejście to 2/7, drugie 1/7, reszta 4/7.

Lord Bart
Użytkownik

Po prostu nie byłem w stanie ogarnąć już tych zmieniających się dziko kamer, problemów z grafiką, braku fast travel, braku tłumaczenia czegokolwiek, no i jednak razi mnie gigantyzm japońszczyzny. Fajnie wygląda, ale… dałem tej grze kredyt zaufania, bo jakiś taki lore świata wstępny był ciekawy i nawet niektóre lokacje były urzekające (ten Disneyland z robotami i obok to miasteczko przyjaznych maszyn :P), ale po prostu zmęczyłem się. Szkoda trochę, ale tak jest – co mam, zmusić się?

Zuntew
Użytkownik

Akurat “fast travel” jest w tej grze, wystarczy być w pobliżu odblokowanej budki z wiadomościami 😉 . Brak tłumaczenia może być problemem dla niektórych, ale to bardziej minus u wydawcy, a nie gry. Polecam podejść do niektórych gier po kilku latach, bo czasem człowiekowi poszerza się gust. Serię Metal Gear Solid odkładałem blisko dwa lata, aż nabrałem ochoty i teraz to moja ulubiona seria zaraz po grach Yoko Taro. Na kanale lenaarashi jest przejście całej gry, z własnej roboty polskimi napisami wmontowanymi w youtube, około ~25 godzin, ale to już dość długo. Szczegółowe umówienie fabuły po angielsku jest na kanale… Czytaj więcej »

Lord Bart
Użytkownik

Ale FT jest w wybranych miejscach, a nie w każdej maszynie z zapisem i skrzynką pocztową… chyba, że czegoś oczywiście nie zauważyłem :/

Zuntew
Użytkownik

Jest w każdej, o ile nie jest to chwilowo zablokowane fabularnie. Trzeba je oczyścić z robotów i chyba włączyć.
Zawsze dochodzi jazda na zwierzynie 😉 .

Bartosz Witoszka
Redaktor

Jest całkiem dobra hentaikowa animacja z Niera, nie trzeba kupować gry 😉

Edit. kolega tak mi powiedział!

Bartosz Witoszka
Redaktor

Może lepiej zostawmy Niera – tak to ważna gra i warto o niej mówić, bo cztery miliony to stanowczo za mało. Tę grę powinien przejść każdy (!!) Szczerze nie obraziłbym się za jakiś nowy projekt, tylko nie wiem czy Square się na to zgodzi. Wiadomo, że lepiej robić kontynuację niż nowe marki – przynajmniej z biznesowego punktu widzenia.

Popularne wpisy

Popularne Gry