Zmien skórke
Logo Polygamii

Nie zgadniesz, jaka polska gra sprzedaje się w tej chwili najlepiej (na Steamie)

Wiedźmin? Dead Island? Anomaly? Nieeee, to…

Car Mechanic Simulator 2014:

fot. Steam/Playwayfot. Steam/Playway

Gra miała premierę w ostatni piątek, od tamtego czasu utrzymuje się w pierwszej piętnastce najchętniej kupowanych gier na Steamie – najpopularniejszym cyfrowym sklepie z grami na świecie. Najwyżej udało jej się wdrapać w sobotę, była wtedy na piątym miejscu (to właśnie z tego dnia pochodzi powyższy zrzut ekranu). Przegrała wtedy tylko z ostatnio zawsze popularnymi DayZ i Rust, Insurgency, które miało ostatnio premierę i The Bureau, którego cenę obniżono w weekend o 75%. Obecnie znajduje się na 12 miejscu, czyli ciągle radzi sobie nieźle.

Gra jest dziełem rzeszowskiego studia Red Dot Games, a wydana została przez PlayWay. Wpisuje się w szał na symulatory, który ostatnimi czasy staje się w świecie gier coraz wyraźniejszy. Gracz sam wymienia części samochodowe i naprawia auta, może je także testować na torze. Tak CMS 2014 prezentuje się na zwiastunie:

Z uwagi na pozytywne przyjęcie gry, twórcy już zaczęli prace nad wersją na urządzenia mobilne. W najbliższym czasie ukażą się także dwa dodatki – w jednym pojawią się samochody terenowe, a w drugim turbo.

W najbliższym czasie spróbujemy sami zostać mechanikami i przekonamy się, czy faktycznie gra jest warta świecy…

[za informacją prasową]

Tomasz Kutera

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o