Nie uciekniesz przed DLC

Nie uciekniesz przed DLC09.12.2009 14:14
Jakub Jatkiewicz

CEO EA, John Riccitiello tak bardzo wierzy w popularność DLC iż uznał, że nawet piractwo nie będzie w stanie przeszkodzić popularności tego rodzaju sprzedaży.

Zdaniem Riccitiellego piractwo stwarza dobrą okazję do sprzedaży DLC, a co za tym idzie pełnych wersji gier, w jego opinii piraci mogą ukraść dysk z grą, ale nie są w stanie zawłaszczyć DLC.

"Konsumentom bardzo podoba się pomysł, że jest dodatkowa zawartość. Konsument chce więcej i kiedy daje się więcej albo sprzedaje się więcej jest to bardzo dobrze odbierana. Istnieje spory rynek piracki i spory rynek używanych gier, a my chcemy spróbować uzyskać dochód z tych rynków.

Nie uważam aby ktokolwiek powinien cokolwiek nielegalnie kopiować. Wierzę w artyzm ludzi którzy tworzą gry. Dogłębnie w to wierzę i kiedy okradasz nas, okradasz także ich. Pomimo tego, jest wielu ludzi, którzy to robią".

Zdaniem Riccitiellego EA zamiast oczerniać konsumentów za nielegalne kopiowanie, tak jak robi to przemysł muzyczny, powinno tworzyć gry i społeczności, które zniechęcą do kopiowania. Sposobem na to ma być właśnie DLC, które zachęci graczy do zakupu pełnej wersji gry.

fot.: EA

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)