Zmien skórke
Logo Polygamii

Nie tylko Cyberpunk 2077 - kolejny cyberpunkowy erpeg na horyzoncie

Gamedec jest oparty na twórczości Marcina Przybyłka.

Polskie studio Anshar Studios tworzy nową produkcję o nazwie Gamedec. Jest to cyberpunkowy RPG, który trafi na blaszaki – można dodawać do listy życzeń na Steamie. Nie określono dokładnej daty premiery, ale mowa tutaj o 2020 roku. Tytuł powstaje na bazie twórczości Marcina Przybyłka, który jest autorem książek science-fiction opowiadających o tytułowych gamedecach. Autor odgrywa w studiu rolę konsultanta, co powinno ucieszyć fanów.

Akcja rozgrywa się w Warsaw City w XXII wieku. W grze wcielimy się w prywatnego detektywa rozwiązującego zbrodnie w wirtualnych światach. Mowa tu o tropieniu biznesmenów, matek i korporacji, więc wykonywanie pracy może nie być zbyt łatwe. W naszych rękach pozostanie podejmowanie decyzji, które będą miały wpływ nie tylko na świat, lecz także osobowość bohatera. Tytuł ma “nieustannie” dostosowywać się do wyborów gracza, lecz w żaden sposób ich nie osądzać.

Gamedec zaoferuje takie mechaniki jak “Kodeks, Aspekty i Dedukcja”, które sięgają do korzeni gatunku RPG. Jednakże twórcy nic więcej o nich nie powiedzieli, co może się zmienić na targach Gamescom. Przy okazji wspomnę, że na zwiastunie możemy zaobserwować rozwiązywanie problemów nie tylko bronią, lecz także samymi rozmowami (a te wydają się nieodłącznym elementem produkcji). Z tego powodu polski tytuł przywodzi na myśl grę Disco Elysium, która na pierwszy plan wysuwa prowadzenie dialogów. Tym bardziej, że świat będziemy w niej oglądać tak samo jak w Gamedecu – z rzutu izometrycznego.

Zostawiam intrygujący zwiastun, który lepiej obrazuje rolę gamedeca w futurystycznym świecie. Mimo że nie przepadam za cyberpunkowymi klimatami, nie mogę sobie odpuścić takiego erpega. Do 2020 jeszcze daleko, ale na pewno jeszcze o nim usłyszymy.

Więcej na temat:

4
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
4 Komentarze
0 Odpowiedzi
4 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gseed
Użytkownik

> Do 2020 jeszcze daleko, ale na pewno jeszcze o nim usłyszymy.

Oby nie w kontekście wyłączności dla EGS 😀

ZmanieryzowanyTim
Użytkownik

Wygląda okej, ale nie wydaje się (póki co) wyróżniać niczym szczególnym. Ot, taka kolejna przeciętna wariacja na temat Łowcy androidów. Jako miłośnik takich klimatów, mam ich trochę w nadmiarze. Boję się, że po Cyberpunku 2077 może być przesyt na tego typu produkcje, może warto by się czymś ciekawszym wyróżnić? Myślę, że dystopiczny cyberpunk ujęty z innej perspektywy, niż kolejne “Neo-Tokio” mogłoby być warte uwagi. “Z tego powodu polski tytuł przywodzi na myśl grę Disco Elysium, która na pierwszy plan wysuwa prowadzenie dialogów.” – póki co nie wiemy jeszcze, czy rozwiązywanie problemów poprzez dialogi faktycznie będzie umożliwiało przejście całej gry, czy… Czytaj więcej »

Baroque
Gość

Wygląda na to, że czas gry to początki Gamedecverse, gdy Torkil jeszcze się nie stał powerplayerem w tym świecie.
A może nie będziemy grać nim, tylko kimś z konkurencji…

@ZmanieryzowanyTim – raczej większość będzie się działa w środowiskach VR (jeśli mocno się oprą o książki).

Bartosz Witoszka
Redaktor

Ależ to to dobrze wygląd 😍

Popularne wpisy

Popularne Gry