Zmien skórke
Logo Polygamii

Nie liczcie na Agony w wersji Unrated

W piekle jak to w piekle - nie dzieje się zbyt dobrze.

„Zapytajcie mnie, czy po serii łatek, jaka bez wątpienia teraz trafi do Agony, będzie to pozycja warta Waszego czasu, a odpowiem „niestety”. Bo niestety naprawdę. Są tutaj przecież wizje, które zasługiwały na oczarowanie publiczności. Fundamentalny problem z dziełem Madmind Studio polega jednak na tym, że leży on jako zwyczajna gra” – pisałem w naszej recenzji. No i, jak przekonamy się za chwilę, miałem rację. Deweloperzy Agony planowali jeszcze bardziej obsceniczną wersję Uncut, w której zobaczyć mielibyśmy całą wyciętą zawartość. Wiecie, duszenie noworodków, gwałty, te rzeczy, o których czytaliśmy w okolicach premiery. Według najświeższego ogłoszenia na Steamie nie tylko powinniśmy przestać na nią czekać, ale również możemy zacząć trzymać kciuki za przyszłość samych twórców…

Z żalem informujemy, że nasza firma walczy z problemami na podłożu finansowym. Z powodów technicznych i prawnych Madmind musi przerwać development Agony Uncut. Część zespołu będzie dalej wspierać standardowe Agony na Steamie i konsolach, wypuszczając kolejne patche. Wszystkie trzy wersje w tym tygodniu otrzymają nową łatkę. Wprowadzi mnóstwo poprawek i całkowicie zmieniony system oświetlenia.

Tak jak pisałem w recenzji – jestem pewny, że za Agony kryje się pasjonująca historia. Na przykład za decyzją dwukrotnego wydłużenia czasu gry, gdy była planowana na pięć godzin. Albo uczynienia betatesterów z recenzentów (produkcja zmieniała się na moich oczach w trakcie szarpania pod tekst). Tylko – niestety – w tę historię zaplątani są gracze, którzy wspierali deweloperów na Kickstarterze. Ich mniej obchodzi zapewne historyczny potencjał zakurtynowych losów Agony. Cóż.

Zatem żadnego Uncut. Tylko „cut”.

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
C.C. Stellar
Użytkownik

“Na przykład za decyzją dwukrotnego wydłużenia czasu gry, gdy była planowana na pięć godzin.”
Brak logiki. Ta gra ma 7 zakończeń, alternatywną kampanię (succubus mode), rouge-like’owy survival mode i pierdyliard znajdziek do odblokowania. Co tu jeszcze przedłużać?

Z drugiej strony promować swoją grę na totalnym braku cenzury i hamulców, by dzień przed premierą wycofać się ze wszystkiego rakiem. Następnie zapowiedzieć wersję Uncut, by po niecałym miesiącu ją anulować. Normalnie należy im się tytuł “Orłów Nawałki”. 😀

Bartosz Witoszka
Redaktor

Szkoda, bo to debiutancki i prawdopodobnie ostatni projekt studia. Więcej czasu na testy i prawdopodobnie większość błędów byłaby naprawiona.

Popularne wpisy

Popularne Gry