Zmien skórke
Logo Polygamii

Negative Atmosphere jest tak podobne do Dead Space, że może to zaciekawić EA

A skoro już mówimy o prawach autorskich i inspiracjach...

Negative Atmosphere zdaje się tak podobne do Dead Space, że nie zdziwiłbym się, gdyby spowodował w przyszłości wytworzenie się między EA i twórcami… negatywnej atmosfery właśnie. Pierwszy rzut oka na nowy horror autorstwa Calvina Parsonsa i mamy wrażenie, że oglądamy materiał z Dead Space  – bliźniaczo podobne animacje, identyczna praca kamery, mechanika strzelania klimat, interfejs w postaci hologramów i nawet kombinezon głównego bohatera.

Mocno analogiczny wydaje się też bestiariusz, a Samuel Edwards nie odbiega od Izaaka Clarke’a pod względem wysokości wykształcenia – dla niepoznaki ma jednak 49 lat i dawniej był medykiem wojskowym. Zamiast na Ishimurę, trafi na pokład statku TRH Ruslanov, gdzie wybucha epidemia tajemniczego wirusa, zamieniającego ludzi w nekro… pozbawione mózgu, zabójcze istoty.

Naszym celem jest oczywiście ucieczka z niebezpiecznej strefy. Drugie Dead Space, nie? Dodajmy do tego jeszcze pogarszający się stan psychiczny bohatera powodujący halucynację.. i mamy od razu w pakiecie dwójkę. Ciekawe, czy będzie też kościół nekro… modlący się do biegających po TRH Ruslanov potworków?

Zapewne nie domyślacie się, ale ilość amunicji w grze będzie mocno ograniczona, a dużą rolę odgrywać ma eksploracja. W grze pojawi się też opcja (i to akurat novum) hackowania wspomagających nas w walce dronów i robotów. Swoją drogą zabawne, że potrafi to robić medyk wojskowy, a nie umiał będący inżynierem Clarke… W każdym razie na Dead Space 4 się już nie zanosi, a w “trójce” za dużo było strzelania. Negative Atmosphere spróbuje nam natomiast przypomnieć o początkach serii. Miejmy nadzieję, że gdy trafi już na PC zaangażuje nas nie tylko w nerwowe rozglądanie się po pokoju za płytą z oryginałem.

Krzysztof Kempski

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
0 Odpowiedzi
3 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aimagylop
Użytkownik

Dead Space odarty ze wszystkiego co sprawiało że Dead Space był Dead Space.

indeed
Użytkownik

Za szybko i zbyt toporny na takie tempo rozgrywki Dead Space z karabinami szturmowymi.

Eh ile ja bym dał za kolejnego Dead Space’a…

rorkdcr
Użytkownik

dead space z biedronki

Popularne wpisy

Popularne Gry