Zmien skórke
Logo Polygamii

NBA Live 18 powalczy z NBA 2K18 ceną. Na Xboksie One jest dwa razy tańsze

A wiecie, co badania wskazują jako najważniejszy czynnik decydujący o kupnie gry?

A, nie – bo wcale nie cenę.

Ze świeżego raportu amerykańskiej Entertainment Software Association wynika, że najważniejsza jest… grafika. Ale cena jest na drugim miejscu, w dodatku bardzo blisko lidera. W poprzednich raportach też tam była, więc – co niespodzianką nie jest – jest kluczowa. EA spróbuje to wykorzystać.

Z fatalną reputacją serii, próbując po kolejnej przerwie wejść na rynek, na którym dominuje najlepsza seria sportowa wszech czasów (moje skromne zdanie), wydawca musi spróbować wszystkiego. I okazuje się, że przyciśnięty do muru potrafi zrobić przedpremierową ofertę w rodzaju tych, które warto byłoby rozważyć. Z ceną zbitą o 33%.

Cen pudełek NBA Live 18 z NBA 2K18 w polskich sklepach z grami jeszcze nie porównamy, bo gra EA nie wylądowała jeszcze nawet na przedpremierowych półkach. Ale w cyfrowej dystrybucji wygląda to bardzo ciekawie.

W cyfrowym sklepiku Microsoftu najtańsza wersja NBA 2K18 kosztuje 309,99 złotych. Jeśli mamy EA Access, NBA Live 18 możemy kupić tam… ponad dwukrotnie taniej – za 142,19 zł. Ale i bez abonamentu cena pozostaje rewelacyjna, bo wynosi tylko 157,99 złotych.

W PS Store NBA 2K18 kosztuje 309 złotych, a NBA Live 18 jedynie 180,20 zł. Przy czym przy tej cenie pojawia się już zastrzeżenie, że dotyczy przedpremierowej oferty i po 14 września (15 września NBA Live 18 ma premierę) podskoczy do 269 złotych. U Microsoftu takiej uwagi póki co nie ma.

A tam różnica w cenie szczególnie działa na wyobraźnię.

Jestem bardzo ciekawy czy taki ruch opłaci się EA. I czy wpłynie jakoś na podział koszykarskiego tortu, martwiąc prezesa Take-Two, który chwalił NBA 2K17 za fenomenalne wyniki. Jeśli tak, może odpowiednie wnioski wyciągnęłoby Konami, które na wirtualne murawy rok w rok wychodzi z podobnej pozycji, w której EA znalazło się teraz na wirtualnych parkietach, próbując uszczknąć sprzedaż monopoliście. Skoro cena jest tak ważna, to czemu nią nie powalczyć jeśli jakość (w przypadku PES-a) nie wystarcza?

Graliście już w demo NBA Live 18?

Maciej Kowalik

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o