Zmien skórke
Logo Polygamii

Nawet Bethesda widzi, że filmowy Doom nie zapowiada się zbyt dobrze

Co złego to nie my...

Wydawało się, że po przejściu na emeryturę Uwe Bolla nastaną lepsze czasy dla ekranizacji kręconych na podstawie gier wideo. Z drugiej strony w przypadku Dooma scenarzyści już w 2005 roku pokazali, że nawet bez pomocy “mistrza” niejedno umieją w filmie zepsuć. Minęło 14 lat, technologia i branża filmowa rozwinęły się, a temat ekranizacji Dooma wciąż ma się tak sobie. Długo czekaliśmy na zwiastun nowego filmu, a kiedy wreszcie się ukazał, zawstydziła się nim sama Bethesda.

Która w zapytaniu jednego z fanów o szczerą opinię dotyczącą najnowszego zwiastuna podkreśliła tylko, że nie jest zaangażowana w jego produkcję. Wiadomo, że nie opiniuje się własnych dzieł, ale skoro bazują na czymś co samemu się robi i są fajne, zawsze dobrze jest zaserwować choćby jakieś “wszystko jest w porządku, dobrze robią”. Tak wyraźne odcięcie się i podkreślenie braku związku z projektem sugeruje, że sama Bethesda raczej nie jest zadowolona z tego, co ma się narodzić…

Sam trailer, cóż… jest po prostu dość nijaki. Widać tu inspirację raczej horrorami o zombie, niż porządną wyrzynką w stylu gry. Bohaterowie powinni być tu otoczeni falą piekielnych pomiotów, odstrzeliwać łby i przerabiać jak najszybciej wszystko co żyje na mięso. Ma być szybko i brutalnie.. Tu przeciwnicy wyglądają natomiast bardziej jak zagubieni nad ranem imprezowicze, do tego mocno plastikowi. Z drugiej strony jest to też jednak wina skromnego budżetu, co sprawiło, że film ominie sale kinowe i trafi bezpośrednio do różnych wypożyczalni. Może to i lepiej?

Krzysztof Kempski

Więcej na temat:

10
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
7 Komentarze
3 Odpowiedzi
9 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dandzialf
Użytkownik

Ktoś się, widzę, na Bethesdzie wzoruje. Szykuje się nam prawdziwy Fallout 76 kinematografii. ;P

iydem
Użytkownik

Największym błędem pierwszego filmowego dooma, było porzucenie “piekielnej” tematyki na rzecz jakieś wiruso-zombie-apokalipsy właśnie. W zasadzie poza tytułem niewiele miało to z grą wspólnego. Nie zdziwię się jak sytuacja się powtórzy, pewnie zombiaki są po prostu “tańsze” od piekielnych pomiotów.
A trailer tak jak napisałeś, nijaki.

Aimagylop
Użytkownik

Widzę że nowy filmowy Doom wpisuje się w obecny trend Silnych Kobiecych Postaci. W dodatku główna postać nazywa się Joan Dark. Szczyty subtelności, Universal.

Adam Piechota
Administrator

Ale pierwszy film miał przynajmniej Dwayne’a i z tego powodu może być jakimś guilty pleasure 🙂

Aimagylop
Użytkownik

Co tam Dwayne który w każdym filmie jest taki sam, tam był Karl Urban i Richard Brake, to JEST czysty Guilty Pleasure.

soulsonist
Użytkownik

Pierwszy Doom to klasyka gatunku 🙂 uwielbiam.

TurboGad
Użytkownik

Vanitas, vanitatum, et omnia vanitas…albo bardziej po naszemu: bieda po ch@%u, The Asylum/SyFy mniej nędzne “dzieła” płodziły dekadę temu i przynajmniej śmianie się z nich było zamierzeniem twórców.

Cruzer969
Użytkownik

Czekam, jako wielki fan serii (z naciskiem na trzecią część) jestem zwyczajnie ciekaw jak to wyjdzie.

nixram
Użytkownik

Po obejrzeniu tego zwiastunu nie mam wątpliwości, że dla mnie Doom od Andrzeja Bartkowiaka był naprawdę świetnie zrobiony. Obejrzałem go wiele razy i nigdy niczego nie przyspieszałem. Wręcz przeciwnie. Cieszyłem się każdą sceną i niecierpliwie czekałem ostatniej z FPP.

Popularne wpisy

Popularne Gry