Zmien skórke
Logo Polygamii

Narzekasz na brak VR-owych gier? To sam sobie jakąś zrób!

Co prawda na PS VR, ale hej! I tak się liczy.

Dreams to jedna z tych pozycji, w których sami tworzymy sobie zawartość. Tytułowe “sny” mogą przyjąć formę wyścigów, platformówek, horrorów, przygodówek i tak dalej, ale znajdzie się też miejsce na filmy, muzykę czy, jak piszą twórcy na swojej stronie internetowej, sztukę (cokolwiek to znaczy, bo każda z wymienionych wyżej kategorii zalicza się do sztuki). Wszystko będzie można ze sobą łączyć i, oczywiście, udostępniać innym graczom.

Pod koniec ubiegłego roku dowiedzieliśmy się, że gra otrzyma wsparcie gogli PS VR w jakiejś postaci, ale Sony nie raczyło powiedzieć na ten temat nic ponad to, że będzie ono “ograniczone”. Teraz natomiast okazuje się, jak podaje magazyn Edge (via Reddit), że Dreams w pełni wykorzysta możliwości gogli.

Tryb twórczy będzie w pełni kompatybilny z PS VR a stworzonymi przez siebie wirtualnymi snami będzie można dzielić się z innymi.

Czytamy w wycinku artykułu (który widzicie na górze i po prawej). Poza tym, by wyeliminować treści zawierające przemoc i seks, każdy twór przejdzie przez moderację, zanim trafi do innych, w czym pomóc mają algorytmy Sony. I wszystko pięknie, bo gracze potrafią robić niesamowite rzeczy, jeśli tylko da się im odpowiednie narzędzia. A im więcej takich tytułów, tym większa popularność gogli i więcej chęci u deweloperów do robienia wartościowych gier.

Tylko nadal nie wiemy, kiedy to wszystko nastąpi. Pełne wsparcie PS VR na pewno nie będzie dostępne w dniu premiery, która swoją drogą też jest dość mglista. Dreams powstaje, powstaje, powstaje i powstaje, ale jedyną datą, jaką znamy jest – “kiedyś w 2018 roku”.

Bartosz Stodolny

Więcej na temat:

7
Dodaj komentarz

Login by skomentować
3 Komentarze
4 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Simplex
Użytkownik

Kilka dni temu przestał działać Live bookmark z RSS: https://polygamia.pl/feed/ – na tej stronie widać posty, ale jak dodam go do Live Boorkmarks w Firefoksie, to pojawia się komunikat “Live Bookmark failed to load” – a jeszcze kilka dni temu działało, używalem tego od dawna. Mam nadzieję, że naprawicie.

Freszu
Użytkownik

“zrób se sam, co rąk nie masz do roboty, tylko czekasz na gotowe?”

mdfux
Gość
mdfux

O ile się nie mylę, to na starcie tej generacji ktoś pokazywał podobny pomysł tylko bez vr. Próbuję sobie przypomnieć jak się to nazywało ale pamięć mi już trochę szwankuje. Ktoś wie co to było i co sie z tym stało?

D3STROY.it
Użytkownik

Może chodzi Ci o Project Spark?

mdfux
Gość
mdfux

O to to. Właśnie Project Spark. Co sie z tym stało?

konbezzebow321
Użytkownik

Microsoft już chyba nie lubi gier innych niż Forza, Gears of War i Halo