Zmien skórke
Logo Polygamii

Najlepiej sprzedające się w tym roku w Polsce pudełkowe gry wideo to...

Podpowiedź - żadna z nich nie miała premiery w tym roku.

Gamezilla wyszperała na niemieckojęzycznej stronie GfK Entertainment bardzo ciekawe dane – zestawienie trzech najlepiej sprzedających się pudełkowych gier wideo w wybranych państwach, w okresie styczeń – czerwiec 2017. Główne europejskich, ale nie tylko – znajduje się tam też Rosja czy Brazylia. Spójrzcie sami na umieszczonej pod spodem grafice.

Naszą uwagę przyciąga oczywiście Polska, gdzie rządzi FIFA 17, GTA V i Minecraft. Żadna z tych gier nie wyszła w tym roku, mimo to każda załapała się na podium najpopularniejszych pudełkowych gier tej połowy roku. Ciekawe i jeżeli się zastanowić, całkiem logiczne. Przynajmniej z trzech powodów.

Gry te zdążyły już potanieć. Nowe, rejestrowane przez Gfk egzemplarze są tańsze od premierowych i tegorocznych nowości, a przez to mogą być popularniejsze. Druga rzecz, że wszystkie trzy gry dostępne są na co najmniej pięciu platformach w pudełkowej wersji – nie zapominajmy o PS3 i Xboksie 360. Połowa polskiego rynku to PC, druga połowa to wszystkie konsole, co tłumaczy też brak na podium jakiegoś konsolowego exclusive’a – u naszych sąsiadów jeżeli te już są, to głównie w postaci The Legend of Zelda i Horizon Zero Dawn. Nad Wisłą rządzą multiplatformy. I w końcu trzeci, najprostszy argument – gry te są po prostu bardzo dobre.

Wiemy które pudełkowe gry najlepiej się w Polsce w tym roku póki co sprzedają, ale nie wiemy jak dokładnie się sprzedają – to są pilnie strzeżone przez wydawców informacje i nie ma co liczyć na ich ujawnienie (a uwierzcie, że nie raz próbowaliśmy).

Paweł Olszewski

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
1 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mobi88
Użytkownik

A to Rosja nie jest europejskim krajem?

yanusz
Użytkownik

To, że jej się tak wydaje. To nic nie znaczy, to o niczym nie świadczy.

Ruglik
Użytkownik

Oj, bliżej mi do Północy, niż czegokolwiek innego.
Polskie wybory to natomiast ostatnie gry jakie bym ruszył.