Zmien skórke
Logo Polygamii

Nadchodzi To the Moon 2! A wcześniej mała opowieść A Bird Story

Jak widać, nie jest jeszcze na rynku tak źle – nie tylko kasowe hity doczekują się kontynuacji. Aktualizacja: doczekaliśmy się czegoś na kształt zwiastuna i kilku szczegółów na temat samej gry.

Jeśli jeszcze nie zagraliście i nie wiecie, o co ten cały krzyk – To the Moon to mała gra, stworzona w sumie przez jedną osobę – Kan Gao –  w  RPGmakerze. Siłą tego tytułu nie był rozgrywka – bo mieliśmy do czynienia z bardzo uproszczoną przygodówką (choć wyglądającą jak jRPG) – a wzruszająca i całkiem dojrzała historia. Pojawiły się tam wątki wyborów, do jakich zmusza nas dorosłość, walki z chorobą i wielkiej, przezwyciężającej wszystko miłości. Cztery i pół godziny fabuły, której prędko nie zapomnicie. Do kupienia za grosze w cyfrowej dystrybucji, a ostatnio wydana też przez Techland w ramach serii Dobra Gra za 20 zł.

Zapowiedź drugiej części opublikowana na Facebooku (i widoczna powyżej), to oczywiście taki żarcik (ho ho!), bo nie spodziewałbym się ani zombie, ani eksplozji, ani walk na broń palną (co najwyżej zabójczych wiewiórek). Cieszy mnie natomiast, że pojawią się naukowcy znani z części pierwszej: Dr Eva Rosalene i Dr Neil Watts. Wraz z nimi znów będziemy zwiedzać umysł jakiejś osoby i starać się spełnić jedno, ostatnie marzenie, tuż przed jej śmiercią. (Aktualizacja zdradza, że jednak nie).

Jeśli dobrze się przyjrzycie, na dole obrazka zauważycie adres do tajemniczej strony: freebirdgames.com/a_bird_story Jutro ma się tam “coś” pojawić.

To the Moon 2fot. Freebird Games

I przyznaję, że zapomniałem, iż jeszcze we wrześniu ubiegłego roku krążyła plotka o nowym epizodzie do To the Moon. Wtedy dowiedzieliśmy się, że będzie tam nowy pacjent, którego umysł przyjdzie nam zwiedzać, ale spotkamy też starych znajomych.

Aktualizacja [14:38]: “Jutro” nadeszło szybciej, niż myślałem (ach te strefy czasowe):

A Bird Story będzie krótką, surrealistyczną historią o chłopcu i o ptaku ze złamanym skrzydłem. Co ciekawe – nie będzie zawierać dialogów. Ma stanowić pomost między To The Moon a częścią drugą. Dr Watts i Dr Rosalene jednak nie pojawią się w tej opowieści. Za to chłopiec, który jest tu głównym bohaterem będzie ich pacjentem w drugiej części. A Bird Story możemy spodziewać się latem.

Paweł Kamiński

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry