Zmien skórke
Logo Polygamii

Nadchodzące gry Bethesdy będą dostępne na Steamie, wprowadzi się tam także Fallout 76

Bethesda znów staje się #TeamValve.

Przerzucanie dystrybucji swoich gier za pośrednictwem Steama to ostatnio bardzo popularne zjawisko. Z platformy w ostatniej chwili wyprowadziło się Metro: Exodus czy Phoenix Point, a ostatnio także Control. Wszystko to zaczęło się jednak jeszcze przed premierą Epic Games Store, gdy Call of Duty wyprowadziło się na Battle.net, a Bethesda postanowiła stworzyć dla Fallouta 76 własny, niezależny od sklepu Valve launcher. Dużo mówiło się też wtedy o tym, że podobny los spotka inne marki studia. Dziś wiemy już jednak, że Bethesda zmieniła kierunek i znów polubiła się ze Steamem.

Firma ogłosiła na swoim profilu na Twitterze, że w najbliższym czasie rezygnują ze swojego Bethesda.net, a ich nowe gry znów dystrybuować będzie Valve. Nie wiadomo, jak będzie wyglądało to w przypadku EGS. Komunikat dotyczy tytułów takich jak Doom Eternal, RAGE 2, Wolfenstein: Youngblood czy tworzone z myślą o VR Wolfenstein Cyberpilot. A to jeszcze nie wszystko, bo ze Steamem przeprosi się również survivalowy Fallout 76. Wydawca nie podał jednak dokładnie, kiedy gra pojawi się w sprzedaży na Steamie oraz jak będzie to wyglądać w przypadku tych, którzy grę już kupili.

Zapewne ostatnia premiera to kolejna próba zwiększenia topniejącej w zastraszającym tempie bazy graczy, pozostałe tytuły zdecydowanie jednak cieszą. Co warto też odnotować, wszystkie wymienione w powyższym akapicie gry zaplanowane zostały a 2019 rok, choć w paru przypadkach nie znamy jeszcze dokładnych dat premier. Może konferencja firmy na E3 coś w tej materii zmieni?

Krzysztof Kempski

Więcej na temat:

5
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
3 Odpowiedzi
3 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aimagylop
Użytkownik

comment image

arewehavinfunyet
Użytkownik

Gównothesda

Aimagylop
Użytkownik

I tak i nie. Własne gry mają beznadziejne ale jako wydawca towar mają dobry.

arewehavinfunyet
Użytkownik

Po tym całym cyrku z fallout 69 jest to gównothesda. Pokazali się ze swojej najlepszej strony!

Popularne wpisy

Popularne Gry