Zmien skórke
Logo Polygamii

Mutant Year Zero: Road to Eden - Funcom zapowiada nową strategię turową

Zostań kaczorem. Albo dzikiem. Albo guźcem. Albo ryjówką aksamitną.

Jak powszechnie wiadomo, Conan i jego penis uratowały Funcom przed bankructwem. To dzięki temu firma mogła tchnąć nowe życie w The Secret World i przymierza się do stworzenia kolejnych, miejmy nadzieję, że tym razem singlowych, przygód znanego barbarzyńcy. I pewnie z tego samego powodu może zająć się wydawaniem innych gier, jak na przykład ogłoszonego dzisiaj Mutant Year Zero: Road to Eden.

Będzie to taktyczna turówka zbliżona rozgrywką do XCOM-u, jednak bardziej stawiająca na fabułę i bohaterów. Na zwiastunie widzimy trzy postacie – kobietę zdolną zmieniać skórę w kamień, kaczora i guźca (albo dzika, nie wiem) poruszających się na dwóch nogach. A, no tak, ten “mutant” w tytule to nie bez powodu, bo akcja dzieje się w przyszłości, w której ludzi jako takich już nie ma. Każdy ma jakąś tam mutację, a patrząc na wesołe trio można śmiało założyć, że kamienna skóra nie jest najgorszym, co mogło się przytrafić.

Poza walką turową dostaniemy też możliwość eksploracji i skradania się, tym razem w czasie rzeczywistym, co trochę kojarzy się z Fallout Tactics. Szykujcie się zatem na nieco więcej możliwości dotyczących rozgrywania poszczególnych potyczek.

Mutant Year Zero: Road to Eden ma ukazać się jeszcze w tym roku na PC, PS4 i Xboksie One. Funcom jest tutaj jedynie wydawcą, a za grę odpowiada studio Bearded Ladies, założone przez twórców Hitmana i projektanta PayDay. Całość natomiast bazuje na istniejącym od ponad 30 lat papierowym RPG rodem ze Szwecji.

Bartosz Stodolny

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrado
Użytkownik

Wygląda fajnie. X-com 2, Hard West, Wastlands 2 długo gościły na mojej playliście, przyda się coś nowego w podobnym klimacie.

Aimagylop
Użytkownik

Howard the Duck, Bebop i twarda jak kamień laska, jestem kupiony.

Popularne wpisy

Popularne Gry