Zmien skórke
Logo Polygamii

Movie Games – wspólnie z “Sokołem” i “Małolatem” – zakłada nowe studio deweloperskie

Po sukcesie Drug Dealer Symulatora spółka jeszcze mocniej chce zagłębić się w “realistyczny klimat kultury ulicznej”, za co ma odpowiadać studio True Games.

Nie minął jeszcze miesiąc odkąd wspominałem o erpegu M.E.A.T., w produkcję którego zaangażowany jest raper Słoń, a na redakcyjną skrzynkę przyszła właśnie informacja o dwóch kolejnych artystach z tego nurtu, którzy w mniejszy lub większy sposób zaangażują się w produkcję gier. Tym razem będzie to bliższe ich stylowi i, jak sami przyznają, zainteresowaniom, bo gry powstające w True Games mają wprost odwoływać się do “kultury ulicznej”.

Ale po kolei. Pod koniec kwietnia Barnaba wspominał o Symulatorze dilera narkotyków, który odniósł ogromny sukces – 100 tysięcy sprzedanych kopii w tak krótkim okresie od premiery było dla Movie Games jasnym sygnałem, że warto podchodzić do tego tematu w podobny sposób. A kto lepiej nie zrozumiem “kultury ulicznej” niż polscy raperzy, którzy w tekstach swoich piosenek czy przy kreacji person wprost się do niej odwołują.

Dość stereotypowe założenie, ale warto pamiętać, że we wspomnianym symulatorze ukazane są skrajności, które w znakomitej większości nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości i to właśnie bardzo mocno podkreśla Wojciech „Sokół” Sosnowski, współudziałowiec i ambasador True Games:

Wywodzę się z ulicznego nurtu i od samego początku działalności artystycznej koncentrowałem się na realizmie opisywanego świata. Te wartości są wspólne z twórcami Drug Dealer Simulatora – gry, która niejako dała podwaliny do powstania naszego nowego studia. Ani moje kawałki, ani gry, które będą tworzone w True Games, nie są pochwałą najciemniejszych obszarów ulicznego życia. Wręcz przeciwnie, dają możliwość zasmakowania go bez konieczności łamania prawa czy zasad społecznych.

Artysta dodaje również, że będzie to dla niego okazja do sprawdzenia się na szeroko rozumianym rynku globalnym, bo jak zauważa, gry są dziś właśnie takim medium, a dotychczas jego działania skupiały się tylko wokół lokalnego poletka. I nie chodzi tylko o scenę muzyczną, na której aktywnie działa od 1996 roku, bo jak podkreślono w informacji prasowej, “Sokół” jest również dyrektorem kreatywnym marki odzieżowej Prosto Wear.

Michał „Małolat” Kapliński, drugi inwestor i szef nowo powstałego True Games, już wcześniej współpracował z Movie Games przy okazji promocji Drug Dealer Simulator i wygląda na to, że temat zaangażował go mocniej, niż na początku przypuszczał.

A jakie dokładnie będą to gry? Symulatory mające uchwycić “realistyczny klimat kultury ulicznej”. Niewiele nam to mówi, ale podejrzewam, że na dokładniejsze ogłoszenia przyjdzie jeszcze czas.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
2 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
adimanes
Użytkownik

Czy to nie ten sam Sokół , który w 2013 był twarzą beznadziejnej i nietrafionej akcji “Wyloguj się do życia”? Ten sam człowiek w 2020 chce zostać growym deweloperem czy cholera wie czym. Zabawne.

Popularne wpisy

Popularne Gry