Zmien skórke
Logo Polygamii

Mobilny Harry Potter to dopiero początek. Nadciągają inne świstokliki

Nowo otwarte studio do tworzenia gier z uniwersum Rowling zwiastuje więcej produkcji.

O Harrym Potterze nie mówi się ostatnio zbyt dużo – saga od wielu lat jest zamknięta, jej ekranizacje też, o “Przeklętym dziecku” najlepiej nie pamiętać… Bardzo miłym zaskoczeniem było za to świetne, rozszerzające uniwersum “Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. W przyszłym roku otrzymamy drugą część przygód Newta Scamandera, a Niantic we współpracy z Warner Bros. stworzy Harry Potter: Wizards Unite – czyli, najprościej mówiąc, Harry’ego Pottera Go.

Mobilka od Johna Hanke i spółki to jednak dopiero początek. Otworzone przez Warner Bros. studio Portkey Games ma zajmować się tworzeniem gier w uniwersum Pottera. Nie będą to podobno adaptacje książek czy filmów, tylko samodzielne przygody zainspirowane światem wymyślonym przez Rowling. Sama autorka dała zespołowi swoje błogosławieństwo, choć historie opowiedziane przez Portkey Games nie będą zaliczane do kanonu.

Nie oznacza to jednak, że nie spotkamy znanych postaci. Studio w krótkim FAQ zapowiada, że w grach mogą pojawić się nasi ulubieni bohaterowie – również w takich okresach życia, w których dotąd ich nie widzieliśmy. Faktycznie, gdy się zastanowić, bogate uniwersum Rowling wciąż ma mnóstwo pustych stron, które można by zapełnić ciekawymi historiami. W tym właśnie tkwiła siła “Fantastycznych zwierząt”; w tym może tkwić siła potencjalnych, wysokobudżetowych gier, które nie będą próbowały być którąś książką czy filmem. Potencjał jest ogromny.

Portkey podkreśla, że najważniejsze będą dla nich przygody kreowane przez samych graczy. To zdaje się sugerować trochę nastawienie na grę z otwartym światem, może nawet jakiegoś RPG-a. Pasowałoby to z pewnością do uniwersum – bylibyśmy aurorem albo uczniem Hogwartu, albo outsiderem, albo…

No, nieważne. Kimś na pewno będziemy, a informacje o innych projektach studia powinniśmy otrzymać już wkrótce. Warto też wspomnieć, że Portkey to wynalazek  z uniwersum Pottera – po naszemu “świstoklik”, czyli pozornie zwykły przedmiot, który po dotknięciu teleportuje w jakieś konkretne miejsce. Na tej samej zasadzie gry Portkey Games mają przenosić nas do świata magii i czarodziejstwa.

Trzymam za to kciuki. Dotychczasowe gry, spętane narracją z książek, bywały różne, a najlepiej wspomina się zazwyczaj (i słusznie!) tę sportową o Quidditchu. Pole do popisu zatem jest, potencjału od groma, materiału jeszcze więcej, a i poprzeczka całkiem skromnie zawieszona. Czekamy na pierwsze świstokliki.

Patryk Fijałkowski

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
EgonBondy
Użytkownik

Portki 🙂

mrkjad
Użytkownik

Duże, open-wordowe RPG w uniwersum, to by było coś!

Popularne wpisy

Popularne Gry