Mniej gier od EA

Mniej gier od EA
14.01.2010 12:42
Jakub Jatkiewicz
Jakub Jatkiewicz

EA do niedawna znane było z wydawania niezliczonej ilości kontynuacji swoich najpopularniejszych serii i skłonności do unikania ryzyka w postaci inwestowania w nowe tytuły. Ostatnio wiele się w tej kwestii zmieniło, a Jens Uwe Intat z EA Europe zapowiedział, że w tym roku gier będzie mniej, ale za to ich jakość ulegnie zdecydowanej poprawie.

W tym roku EA planuje wydanie około 20% mniej gier niż dotychczas, ale jakość zamiast ilości jest raczej dobrym rozwiązaniem. Firma zamierza kontynuować ten sposób działania również w kolejnych latach.

"Naszym celem jest robienie mniejszej ilości gier, ale za to robienie ich lepiej. Sądzę, że być może w przeszłości wiele osób napotkało na zbyt wiele projektów w tym samym czasie i byliśmy rozpuszczeni przez ogólny wzrost na rynku. Pozwalało to na nieposiadanie odpowiedniego portfolio, gdyż kara za takie działanie nie była zbyt wysoka.

Jednak w bardziej dojrzałym rynku (nie mam na myśli starszego, a bardziej profesjonalny rynek) zarządzanie portfolio jest o wiele ważniejsze i jest to obecnie coś nad czym pracujemy, dotyczy to całej organizacji a nie tylko produkcji.

Nie mogę powiedzieć o ile mniej gier wydamy w 2010 roku, ale będzie ich mniej".

fot.: EA

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)