Zmien skórke
Logo Polygamii

Mistrz świata w Quake'a zatrzymany pod zarzutem handlu narkotykami. Grozi mu nawet 12 lat więzienia

Prawie milion dolarów w nielegalnym towarze, jednostki specjalne „pukające” do drzwi i mistrz świata za kratami. Krótka historia o tym, że najłatwiej poślizgnąć się na szczycie.

To miał być kolejny normalny dzień w Ostródzie, ptaszki śpiewały, pieski szczekały, kotki miauczały, a oddział specjalny policji wchodził do mieszkań 3 osób podejrzanych o handel narkotykami, a następnie ruszyły po ich dostawcę. W sumie zatrzymano cztery osoby, znaleziono 10,5 kg marihuany, 1,5 kg amfetaminy, tysiące tabletek ekstazy, broń, amunicję i kamizelkę kuloodporną. Około miliona dolarów w nielegalnych dobrach. Ale co w tym dziwnego, przecież od tego jest policja, prawda? Tak, zgadza się. Sensację wywołało jednak to, kto znalazł się za kratami.

Jak poinformował Andrew Philippou, marketingowiec Razera (dawnego sponsora zawodnika), w ręce policji wpadł Maciej K. Chłopak, który w 2007 roku, w czasie Electronic Sports World Cup zdobył mistrzostwo świata w Quake’u i został najmłodszym graczem w historii, któremu udało się to osiągnąć. Miał wtedy 16 lat i świetlaną przyszłość przed sobą. Cudowne dziecko e-sportu. Był w ścisłej czołówce najlepszych graczy Quake’a 4 na świecie, osławiony zatrzymaniem Johana „toxjq” Quicka przed zgarnięciem każdego możliwego trofeum w 2007 (12/13 wygranych turniejów Quicka).

Maciej K. dawno temu i kilka lat późniejhttp://www.dailydot.com/esports/av3k-poland-drug-bust-quake/

Po zakończeniu przygody z Quake’iem 4 kontynuował swoją karierę w Quake 3 Arena i Quake Live, utrzymując dawną formę. W 2012 ogłosił przedwczesne zakończenie kariery. Jako zawodnik ostatni raz wziął udział w turnieju Dreamhack 2013, gdzie w rozgrywkach Quake Live zajął 4. miejsce i zgarnął 1500 $.

Informację o akcji policji podawało RMF24.pl, ale nie wymieniło nikogo z nazwiska. Zrobiło to natomiast DailyDot i pokusiło się nawet o opublikowanie wizerunku byłego mistrza. Maciejowi K. grozi do 12 lat więzienia. Wielkie pieniądze dopiero przychodzą do e-sportu, a ze swoim talentem, Maciej mógł wciąż pozostawać w ścisłej czołówce. Szkoda.

[Źródło: DailyDot]

Oskar Śniegowski

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o