Zmien skórke
Logo Polygamii

MILIORD kont na Steamie

Epic Games Store nie ma startu, nie młodzieży?

Jak mówi znany internetowy mem HAŁ DU JU DU, FELOŁ KIDS, taki młodzieżowy się dziś czuję, bo hej, wiosna, majówka, wolne, żyć nie umierać! Żyć nie umierać również najwyraźniej w Valve, bo z jednej strony Epic Games Store ujada, a z drugiej – liczba kont założonych w historii Steama przekroczyła właśnie okrągły miliard (albo MILIORD, JAK MÓWIĄ MŁODZI LUDZIE).

Właścicielem miliardowego konta stał się niejaki (albo niejaka) amusedsilentdragonfly, co brzmi również niezwykle młodzieżowo.

Czy to oznacza, że ze Steama korzystało już miliord ludzi? Oczywiście, że nie! Jako młodzi ludzie jesteśmy w stanie od razu się zorientować, że nie o to chodzi. Konta mogą być dublowane, mogą być dawno nieaktywne i tak dalej.

Jak wyglądają więc faktyczne liczby użytkowników? Pod koniec zeszłego roku Valve informowało, że miesięcznie ze Steama korzysta 90 milionów ludzi, którzy dokonują w tym czasie 1,6 miliona zakupów.

Steam na razie ma się więc mocno i w zasadzie chyba nikogo to nie dziwi. Dobra, młodzi ludzie, czas zacząć długi weekend! Młodzieżowo żegnam się, SIEMA.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

11
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
4 Komentarze
7 Odpowiedzi
7 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
DontBeSoRambo
Użytkownik

Ciekawe jak w tym kontekście traktować w ogóle Epic store
W sumie i tak o nim głośno a przecież jest wiele online sklepów z grami i jakoś nikt nie mówi że GOG rzucił steamowi rękawice.

Podejrzewam że dla ludzi ze steama to nie jest jakaś wielka strata że 10 tytułów pokaże się w innym sklepie. Oni zarabiają miliony dziennie więc jak im 10000$ bokiem ucieknie to co najwyżej westchną.

Myślę że Epic store jest super rozreklamowany jak na “alternatywę” dla steama

Deniryer
Użytkownik

GOG to inny kaliber – mniejsze dochody, inna strategia i możliwości. https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-02-25-gog-lays-off-around-a-dozen-reportedly-due-to-financial-trouble “We were told it’s a financial decision,” they said. “GOG’s revenue couldn’t keep up with growth, the fact that we’re dangerously close to being in the red has come up in the past few months, and the market’s move towards higher [developer] revenue shares has, or will, affect the bottom line as well. I mean, it’s just an odd situation, like things got really desperate really fast. I know that February was a really bad month, but January on the other hand was excellent. We were in the… Czytaj więcej »

Simplex
Użytkownik

“amusedsilentdragonfly” – brzmi jak nick z generatora losowych nikców

Bartosz Witoszka
Redaktor

NARA!!

Carpedjemm
Użytkownik

ELO!

larrylurex
Użytkownik

Z tego połowa to multikonta. itp. Mam konto na steamie ale nic tam nie kupiłem i nie sciągłem także nie mają csie czym podniecać

Finear
Użytkownik

>Z tego połowa to multikonta

jakieś źródło?

larrylurex
Użytkownik

Dobra może trochę przesadziłem. Ale niech dadzą info ile z tych kont jest używanych chociaż raz w miesiącu . Wyjdzie garstka. Liczby dla propagandy przedstawili

Finear
Użytkownik

>Jak wyglądają więc faktyczne liczby użytkowników? Pod koniec zeszłego roku Valve informowało, że miesięcznie ze Steama korzysta 90 milionów ludzi, którzy dokonują w tym czasie 1,6 miliona zakupów.

jest na dole newsa

daget24
Użytkownik

Jakoś daleko od miliarda. Moim zdaniem 250 mln. kont ma jakąś wiarygodność, a pozostałe 750 mln. to multikonta, które to większość ludzi na platformie tworzy z takiego i owego powodu.

Finear
Użytkownik

steam istnieje od 2003 roku, wiekszosc to pewnie prawdziwie konta tylko dawno nie uzywane

Popularne wpisy

Popularne Gry