Zmien skórke
Logo Polygamii

Microsoft, Sony i Nintendo ze zmianami w sprawie loot boksów

Zgodni są też inni giganci.

Stowarzyszenie Entertainment Software Association (zrzeszające przemysł gier wideo) poinformowało, że wielka trójka naszej branży będzie wymagać od gier ujawnienia szans na wylosowanie przedmiotów z loot boksów.

Zmiany dotyczyłyby tylko nowych gier i aktualizacji starszych tytułów, które dodają skrzynki z łupami. To natomiast znaczy, że wydane do tej pory produkcje zachowają dotychczasowe zasady. Zmiany są zaplanowane na 2020 rok.

Wśród pozostałych firm akceptujących nowe warunki znalazły się między innymi Activision Blizzard, Bandai Namco Entertainment, Bethesda, Bungie, EA, Take-Two Interactive czy Ubisoft. Warto zaznaczyć, że raczej kwestią czasu pozostają mniejsze, które będą chciały wydawać własne produkcje na konsole trzech gigantów – chociaż na tę chwilę wciąż „rozważają”.

Można śmiało stwierdzić, że do zmian przyłożyły się reakcje państw, na które miały wpływ absurdalne sytuacje związane z mikropłatnościami. Warto przybliżyć chociaż tę z grą Star Wars: Battlefront 2. Pamiętamy poczucie dumy i satysfakcji za sprawą zdobycia Vadera lub Luka Skywalkera. Chociaż wcale nieprzyjemniej było z orkami w Cieniu Wojny. Ciekawostką jest również fakt, że sprawie przyjrzał się kiedyś również polski rząd.

Więcej na temat:

5
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
2 Odpowiedzi
5 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gseed
Użytkownik

ESA to amerykańska organizacja regulująca rynek w USA.

Czy wiadomo coś na temat podobnych działań na bardziej interesującym nas rynku europejskim?

Finear
Użytkownik

valve już to wprowadziło. w docie kupując skrzynkę dostajesz dokładną szansę na drop danego itemu

szpaqlec
Użytkownik

>ESA to amerykańska organizacja regulująca rynek w USA

LOL, nie.. to lobby producentów gier 😉

DontBeSoRambo
Użytkownik

W sumie nie wiem jakie mam stanowisko w tej sprawie. Niby to hazard, chociaż wygrana wydaje mi się nie mieć żadnej wartości CHociaż handel skórkami to znowu waluta Z innej strony to wolny rynek i niech każdy zarabia jak chce Ale dzieciaki są znowu głupie i nie można liczyć żeby podejmowały racjonalne decyzje jak kupują klucze Jeszcze, te wszystkie rzeczy które można “wygrać” to bezdury Ale to napędza biznes ale też oszukuje ludzi Kurcze to ja się nie znam, sam nie wydaje na to pieniędzy ale jakbym się dowiedział że mój dzieciak kupuje loot to bym się wkurzył, tylko że… Czytaj więcej »

3mortis
Użytkownik

“że wielka trójka naszej branży będzie wymagać od gier ujawnienia szans na wylosowanie przedmiotów z loot boksów.” i to sprawi ze co? to nie bedzie hazard? doskonale wiemy jak obliczyc szanse wygranej w ruletce, pokerze itp, tylko co to zmienia? inna sprawa, ze przynajmniej nie bedzie manipulowania (a moze i tak bedzie?) szansami na wygrana, na zasadzie “ooo dawno nie gral, dajmy mu legende i fajny drop to pogra chwile pod wplywem szczescia” tylko pytanie czy faktycznie to sie skonczy? takie osoby grajace rzadko nie beda w stanie udowodnic czy drop z 1% to fart czy manipulacja szanuje gry ktore… Czytaj więcej »

Popularne wpisy

Popularne Gry