Zmien skórke
Logo Polygamii

Microsoft „pożyczył” pomysł na reklamę PUBG-a i Xboksa One X od użytkownika Reddita

reddit/u/macsterr
Firma „przygląda się sprawie”, ale na razie zdjęła felerną grafikę ze swoich kanałów komunikacyjnych.

Jeśli od marca nie mieliście dostępu do Internetu i właśnie wróciliście, to możecie nie wiedzieć, że PlayerUnknown’s Battlegrounds jest fenomenem tego roku. Gra nie tylko doskonale się sprzedała, ale też pobiła rekord Steama jeśli chodzi o liczbę jednoczesnych graczy. Battle royale od Brendana Greene’a nie tylko zdetronizował Dotę 2, ale wielokrotnie ją pod tym względem przebił.

W grudniu PUBG trafił na Xboksa i mimo licznych problemów, potrzebował zaledwie dwóch dni, by przyciągnąć ponad milion graczy. Gra jest olbrzymią kartą przetargową w rękach Microsoftu, bo na konsoli największej konkurencji jej nie ma. A skoro jest to swego rodzaju exclusive i Microsoft jest skupiony na sprzedaży Xboksa One X, to czemu nie wykorzystać hitu do promowania konsoli?

Wszystko super, pomysł nawet ciekawy, ale jest jeden problem. Nie wpadł na niego jakiś geniusz marketingu w Microsofcie. Ba, nie jest to nawet dzieło wyjątkowo zdolnego stażysty, a inspiracja twórczością użytkownika Reddita o ksywce Macsterr, który miesiąc temu zamieścił taką oto grafikę na subreddicie PUBG.

XBOX ONE AD CONCEPT from PUBATTLEGROUNDS

Tego typu zapożyczenia nie są ani niczym nowym, ani złym, ale jeśli już inspiruje się czyjąś pracą, to warto w jakiś sposób o tym poinformować. Dodać podpis, wspomnieć na Twitterze czy Facebooku, zrobić cokolwiek, by nikt nie czuł się pokrzywdzony. Bo choć grafika Microsoftu różni się detalami, podobieństwa widoczne są na pierwszy rzut oka.

Głos w sprawie zabrał Larry Hryb, czyli Major Nelson. Zapewnił wczoraj pod wpisem Macsterra, że Microsoft bada sprawę i do czasu jej wyjaśnienia zdjął już grafikę ze swoich kanałów komunikacyjnych.

Dobre i to, a coś mi się zdaje, że niebawem ktoś stanie się posiadaczem jakiegoś limitowanego Xboksa One X. Oczywiście z PUBG-iem w zestawie.

Bartosz Stodolny

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wielki-Szu
Użytkownik

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że projekt oryginalny wygląda lepiej i technicznie też wydaje się być lepiej wykonany 🙂 także nie dość, że zapożyczyli to jeszcze to spieprzyli 😀