Microsoft: Obniżka cen krótkotrwałym rozwiązaniem

Microsoft: Obniżka cen krótkotrwałym rozwiązaniem
22.09.2009 16:47
Michał Stopa
Michał Stopa

Reprezentujący Microsoft Aaron Greenberg, w trakcie wywiadu dla portalu Eurogamer stwierdził, że niedawne obniżki cen konsol PlayStation 3 i Xbox 360 nie będą miały długotrwałego wpływu na ich sprzedaż.

"Nie wierzę, że obniżki cen obu konsol będą miały dramatyczny wpływ na długoterminową dynamikę rynku. Zwykle widzimy miesiąc czy dwa podwyższonej sprzedaży i zmian w nasyceniu rynku, ale po tym okresie najczęściej wracają do poprzedniego stanu".

Obie firmy uzyskały bardzo dobre wyniki po swoich obniżkach. Sprzedaż konsoli Xbox 360 wzrosła o około 43 procent w trakcie jednego z weekendów, natomiast Sony zobaczyło wzrost sprzedaży wynoszący aż 1000%. Choć Greenberg jest dość sceptyczny co do długoterminowego efektu obniżek na rynek, widzi pozytywne strony tych decyzji:

"Mimo to oczekujemy, że te nowe ceny dadzą nam dostęp do nowych klientów, którzy mogli być wcześniej nieco oporni w związku z poprzednim planem cenowym. Naszym celem nadal jest zwiększanie wartości i ekskluzywności naszego systemu, aby konsumenci nadal wybierali naszą konsolę".

fot.: Microsoft

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)