Zmien skórke
Logo Polygamii

Mega Man Legacy Collection - 6 gier przypomni nam jedną z ikon Capcomu na PS4, Xboksie One, PC i 3DS-ie

Jeśli remake’i i remastery gier z poprzedniej generacji nazywamy odgrzewanymi kotletami, to jak nazwać takie wykopalisko?

Capcom naprawdę nie żartował, stwierdzając, że remastery starych marek firmy będą teraz jednym z kluczowych elementów jej planu wydawniczego. Ale w przypadku serii, której pierwsza część ukazała się na NES-a jeszcze wielu z was przyszło na świat, ma to trochę więcej sensu, niż przy innych okazjach. Nie każdy ma na strychu sprzęt, który pozwoliłby na zabawę z oryginałem, więc Capcom radośnie wyciąga pomocną dłoń.

W zestawie znajdziemy sześć gier, ale też kilka dodatków. Jednym z nich będzie “tryb muzealny”, w którym będziemy mogli poznać historię serii. Inny dodatek to “tryb wyzwań”, w którym znajdziemy fragmenty plansz z różnych części serii oraz dynamicznie zmieniający się poziom trudności zadań. Może chodzić np. o walkę z wszystkimi bossami z którejś gry, ograniczenie liczby żyć do jednego i tym podobne zabawy. Oczywiście sieciowe tablice wyników zapewnią dodatkowe emocje płynące z korespondencyjnej rywalizacji z innymi graczami.

Inną nowinką będzie “baza danych” każdej z gier, w której szukając informacji, o którymś z przeciwników będziemy mogli przy okazji stoczyć z nim walkę. Ot, w ramach treningu.

Latem zagramy na PS4, Xboksie One oraz PC, a zimą na 3DS-ie. Co powiecie na taką ofertę?

[źródło: Capcom Unity]

Maciej Kowalik

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry