Zmien skórke
Logo Polygamii

Mechwarrior 5: Mercenaries zapowiedziane. W końcu!

A co najlepsze, będzie to pełnoprawna kontynuacja serii dla jednego gracza.

Z jednej strony można powiedzieć, że fani mechów nie mają w ostatnich latach powodów do narzekania. Jest Mechwarrior Online dla miłośników podejścia bardziej symulacyjnego, jest Hawken dla lubiących sobie po prostu postrzelać, ba, jest w końcu fenomenalny Titanfall 2 ze świetną kampanią single player i jeszcze lepszym multiplayerem. No, tylko że w tym ostatnim znieść trzeba jeszcze bardzo wiele biegania na piechotę.

A jednak czegoś w tym wszystkim brakowało. Do teraz. Nowego, pełnoprawnego Mechwarriora dla pojedynczego gracza. I w końcu go dostaniemy.

Za Mechwarriora 5: Mercenaries odpowiada kanadyjski zespół Piranha Games (nie mylić z niemieckim Piranha Bytes) – ci sami ludzie, którzy stworzyli Mechwarriora Online. Do prac nad grą oddelegowany został nowy zespół, nie mają więc one wpłynąć na wsparcie dla jego sieciowego kuzyna. Powstaje ona na bazie Unreal Engine 4.

Wypełniaj kontrakty dla wybranej przez siebie frakcji i weź udział w taktycznej, wieloosobowej walce w mechach podczas wciągającej, bazującej na karierze najemnika kampanii, w której wybory gracza mają kluczowe znaczenie. Zwycięstwo, prestiż i zarobek wymagały będą nie tylko zdolności na polu bitwy, ale też w zdobywaniu, zarządzaniu i rozwijaniu twoich mechów.

Można przeczytać na oficjalnej stronie gry. Poza tym jednak o grze wiadomo na razie bardzo niewiele. Ale i data wydania zaplanowana jest na rok 2018, więc czas na kolejne informacje jeszcze będzie.

Pozostaje tylko nadzieja, że tworząc wersję Mechwarriora dla pojedynczego gracza Kanadyjczycy nie zrezygnują ze złożoności i symulacyjnej strony pierwowzorów. Mechwarrior Online broni się pod tym względem, ale gra sieciowa tego typu siłą rzeczy kierowana jest do dość specyficznego grona hardcore’owych fanów. Oby w pogoni za masowym odbiorcą Mechwarrior 5: Mercenaries nie stracił tego, co czyni tę serię wyjątkową.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PentaStar
Użytkownik

To najlepsza wiadomość dla mnie w tym roku! Przegrałem w MWO sporo godzin, ale jednak nie jestem szczególnym fanem gier online, dlatego mechy w singlu to coś na co czekałem od lat!

Ale jestem podjarany, aż wytrzeźwiałem!

brakkawy
Użytkownik

Dla mnie wciąż królem jest Mechwarrior II – za klimat. To, co jest w demie, to Mechwarrior w “amerykańskim stylu” – trochę już nie to. Ale biorąc pod uwagę, że od Mechwarriora IV nie widziałem nic, co by miało kampanię dla pojedynczego gracza, i bardziej symulowało wielkiego mecha, niż było strzelanką w stylu Hawkena… Biorę.

Popularne wpisy

Popularne Gry