Zmien skórke
Logo Polygamii

PublicystykaMapy z Battlefield 3 – poznajcie je wszystkie [MASA NOWYCH MATERIAŁÓW PROSTO Z PEŁNEJ WERSJI]

Battlefield 3 wylądowało. Jak wyglądają mapy w ostatecznej wersji? Nagraliśmy dla Was materiały z każdej z nich. Map w podstawowej …

Facebook Twitter Google Wykop

Battlefield 3 wylądowało. Jak wyglądają mapy w ostatecznej wersji? Nagraliśmy dla Was materiały z każdej z nich.

Map w podstawowej wersji Battlefielda 3 znajdziemy dziewięć map (nie licząc tych z dodatku Powrót do Karkaand, który ukaże się później). Na każdej mapie będą dostępne wszystkie tryby gry (Gorączka, Podbój i deathmatche). Są to następująco:

Caspian Border

To mapa, którą już dobrze powinniście znać z pecetowej bety gry. Duża, otwarta, z czołgami, myśliwcami i co tam chcecie. Materiałów wideo jej poświęconych publikowaliśmy sporo, przypomnij więc ten jeden:

Damavand Peak

Zróżnicowana mapa, której największą atrakcją jest to, że strona atakująca będzie rozpoczynać natarcie od skoku z urwiska. Roboczy tytuł planszy, “basejump” powinien mówić wszystko. Damavand zaczyna się od otwartego terenu i pojazdów, aby skończyć się na znacznie bardziej osobistej walki piechoty. Znane ze zwiastunu skakanie z urwiska robi wrażenie, ale równie fajnie jest strzelać do nadlatujących z góry przeciwników. Mimo, że łamie to pewnie kilka konwencji międzynarodowych:

Grand Bazaar

Podobno najmniejsza mapa dostępna w grze. Bardzo ciasna, ale wbrew początkowym informacjom, jednak znalazło się w niej miejsce na pojazdy, zarówno w trybie Szturmu, jak i Podboju. Szkoda tylko, że tak system zniszczeń nie pozwala otwierać sobie nowych przejść i skrótów – cały czas trzeba biegać po tych samych ścieżkach.  Podobnie jak w Operation Metro, walka potrafi się skupić w bardzo długim korytarzu.

Kharg Island

Mapa zaczynająca się w trybie Szturmu od desantu przy pomocy pojazdów amfibijnych na średnio umocnioną plażę. Kolorystyka i piaszczyste pagórki sprawiają, że plansza mocno skojarzyła mi się z zeszłorocznym Medal of Honor. W programie czołgi, śmigłowce i samoloty w zaciętym boju o magazyn:

Noshahr Canals

W trybie Podboju mapa sprowadza się do bieganiny w labiryncie portowych instalacji i kontenerów. Kto zdobędzie helikopter sieje zniszczenie, reszta ukrywa się po kątach:

Operation Firestorm

Mapa, która ma być podobno trzy razy większa w trybie Podboju niż Atacama z Bad Company 2. Słowem: duża. W trybie Szturmu sprowadza się do oblegania zagubionej w piasku rafinerii. W normalnym świecie tego rodzaju instalacje raczej stara się uchronić przed zniszczeniem. W Battlefield 3 nie jest to problemem.

Operation Metro

Mapa doskonale znana z bety. Cóż więcej powiedzieć: zaczyna się w słonecznym parku, aby następnie przeczołgać graczy przez tunele i wkrótce-zrujnowany peron metra. W akacji wygląda tak:

Seine Crossing

Mapa podobna do Grand Bazaar: jest ciasno, miejsko i destrukcja otoczenia ma znaczenie w dużej mierze kosmetyczne. W trybie Podboju zamienia się w bieganinę po zaułkach, w Szturmie zmusza do walki na wąskich mostach:

Tehran Highway

Póki co jedyna mapa rozgrywająca się w nocy, więc wymaga mocniejszego wytężania wzroku i przestawienia się. Głównym daniem jest jeżdżenie pojazdami pomiędzy potężnymi arkadami tytułowej autostrady:

Konrad Hildebrand

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o