Zmien skórke
Logo Polygamii

Zapowiedź Manor Lords nas zachwyciła. Zobaczcie zwiastun zjawiskowej strategii

Za grę odpowiada jedna osoba - Grzegorz Styczeń.

Nie będziemy owijać w bawełnę – “Manor Lords” robi na nas piorunujące wrażenie. Barnaba, prywatnie (i publicznie) oddany fan “Kingdom Come: Deliverance”, po jego obejrzeniu oniemiał, po czym obejrzał jeszcze raz. A potem kolejny.

Żeby było jeszcze bardziej imponująco – za “Manor Lords” stoi jednoosobowe studio Slavic Magic. Gra zapowiada się na połączenie city buildera, czyli po naszemu “budowacza miast” z elementami średniowiecznych walk. Na Steamie, gdzie gra ma trafić jesienią, możemy przeczytać, że “Manor Lords przedstawia walki w sposób jak najbardziej realistyczny, z udziałem formacji bojowych, morale, flankowania, zmęczenia, pogody i wyposażenia. Wszystko to wpływa na wynik bitwy”.

Gra nie jest osadzona w konkretnym wieku, ale twórca zapewnia, że  każdy budynek jest inspirowany historycznymi tekstami i rycinami z Europy XI-XV wieku.

– Gra przez trzy lata dojrzewała samotnie w mroku mojego pokoju. Potrzebuje wiele niezależnej opinii i testów. Wiem, że razem z waszą pomocą mogę się zaadaptować, przezwyciężyć problemy i stworzyć grę o jakiej wspólnie marzymy – pisze jej twórca na Steamie.

Dodatkowo wrzucamy garść obrazków z gry.

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry