Zmien skórke
Logo Polygamii

Mamy nie spodziewać się, że Nintendo Switch Online zacznie naśladować konkurencję

Czyli czeka nas jeszcze dużo, dużo gier z NES-a.

Podczas niedawnej rozmowy z czasopismem „Forbes” Reggie „Mój Joy-Con jest gotowy” Fils-Aime zdradził, że w przypadku płatnej usługi, bez której, podobnie jak u pozostałych wydawców konsol, nie pogracie przez internet, na razie firma będzie kurczowo trzymała się ustalonej na początku formuły. A nawet PO jakichś zmianach nie będzie przypominało to Golda lub Plusa:

Powiedzieliśmy już, że naszym punktem skupienia jest obecnie zawartość z NES-a. I zamierzamy się tego trzymać. Nintendo jako firma szczyci się z tego, że robi rzeczy inaczej. Dlatego nie oczekujcie, że zwyczajnie zgapimy od pozostałych. Planujemy dostarczyć unikalne rzeczy, coś, czego inni gracze w ogóle nie brali pod uwagę. To chwilowo najważniejsze. Poczekajcie, aż zobaczycie, jak nasze plany zaczną ewoluować.

Oznacza to – moim zdaniem przynajmniej – że w 2019 roku usługa nadal będzie dodawać po trzy produkcje z NES-a do swojej płatnej biblioteczki. To fajne, że ktoś, kto dołączy do switchowców przed następnymi świętami (z okazji Metroid Prime 4, a co, trzeba trzymać kciuki!), dostanie do dyspozycji ponad pięćdziesiąt tytułów retro. To niefajnie, że Nintendo jest tak pewne długiego życia Pstryczka, iż maksymalnie wstrzymuje wyrzucenie na rynek czegoś, co ewidentnie ma być „netfliksową” Virtual Console. W ogóle wkrótce będziemy już dwa lata bez prawdziwego VC <płakunia>.

Powalająca popularność Super Smash Bros. Ultimate na jakiś czas zamknie buzie wszystkim marudzącym. O ile firma poradzi sobie z jakością rozgrywki przez sieć – sporo osób narzeka na solidne lagi. Największa gra roku tej platformy w pełni rozwija skrzydła dopiero z opłaconym NSO. Ale ile potrwa ten spokój? Gdzie – są – moje – gry – z – innych – generacji?! Serio, będę musiał wiecznie wyciągać z szafy Wii U, żeby włączyć sobie coś innego niż ośmiobitowce?

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
1 Odpowiedzi
3 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
krissu88
Użytkownik

No, no… Odważny wpis (zwłaszcza ostatni akapit). Już widzę armię nintendronów w natarciu.

Eerion
Użytkownik

Jak widać nintendrony zostały wyprzedzone przez bólodupce. Jak na razie sztuk 1

pear
Użytkownik

Pamiętacie jak wstępne plotki mówiły o grach na NESa i SNESa?

Jak widać, pazerne i antykonsumenckie Nintendo nawet w tej materii poskąpiło graczom i wycofali się z szesnastobitowych gierek. O braku Virtual Console i wydy*aniu ludzi, którzy wcześniej kupili jakieś klasyki, nie wspominając.

Popularne wpisy

Popularne Gry