Zmien skórke
Logo Polygamii
Wróć do profilu użytkownika szybozaur
 1. szybozaur
  08:00 21.06.2020
  szybozaur

  Primo – tak, o tego diabła dokładnie chodzi. Secundo – nie przegrał, bo zabrał jedną postać. Po prostu musiał kończyć i wybrał jedną postać, żeby pokazać Podmrok. Kolego Bartoszu, czy Ty w ogóle oglądałeś tę prezentację?

 2. szybozaur
  19:06 12.06.2020
  szybozaur

  To nie wiem, może zamiast spamować newsami z prezentacji bez przemyślenia, warto usiąść na spokojnie i to podsumować? Rozumiem literówki, ale nie walenie takich byków. Coraz bardziej mam wrażenie, że tutaj stażyści piszą.

 3. szybozaur
  17:05 05.06.2020
  szybozaur

  Obrzydliwy jesteś. Co to znaczy “zbędne wątki”? Wiesz co jest bardziej zbędne od LGBT? Post-apo. Zombie. Tematy tak bardzo zbędne (bo mało realne, odrealnione przynajmniej na ten czas), że można grę nazwać bajką. LGBT to aktualny temat, który warto poruszać. Tak kultura zawsze działała – książki poruszały ważne tematy, problemy narodowościowe, wojna, choroby, filmy też robiły swoje, poezja, muzyka zwłaszcza wiele mówi o problemach społecznych. Czego oczekujesz od gry? Żeby były Space Invaders bez fabuły? Z tego co widzę to nie i oczekujesz porządnej fabuły, byleby bez LGBT, bo to “zbędne”.

 4. szybozaur
  17:00 05.06.2020
  szybozaur

  “Powinna”, nie zgrywaj idioty, tylko czytaj ze zrozumieniem.

 5. szybozaur
  20:14 26.05.2020
  szybozaur

  Nawet pomijając fakt, że Czarne Historie to nie planszówka… no to tak. Impreza, alkohol, bez tego się nie da. Mnie ta gra irytuje, jako że nie piję to nie widzę nic zabawnego w wymyślaniu absurdalnych rozwiązań.

 6. szybozaur
  06:36 25.05.2020
  szybozaur

  Nawet autor przyznał, że pomysł na książkę jest taki, żeby sobie leżała w salonie i ktoś sobie album przejrzał. I okej, taka książeczka brzmi ciekawie, ale nie wiem – może jako dodatek do CD-Plaction? Może wpis na JoeMonsterze, bo z takim czymś mi się kojarzą takie listy bez większej treści. Ale tu nikt nie ukrywa, że to jest coś więcej (co szanuje), ale też próbuje się nam się wmówić narrację w stylu “siedziałem nad tym kilka lat, dużo pracy, warto kupić” i jechanie naprawdę ostro na sentymentach i nostalgii.

 7. szybozaur
  08:41 24.05.2020
  szybozaur

  Pewnie znajdzie się sporo nostalgiczny odbiorców, ja podziękuję. Fajnie, że autor włożył w to sporo czasu, żeby porobić screenshoty, ale album ze screenami z gier (po jednym na grę z tego co widzę) i krótkim opisem jakoś nie brzmi za ciekawie. Do tego cena mocno zaporowa biorąc pod uwagę treść. Mówię, może kogoś to zaciekawi, bo lubi oglądać obrazki i mówić “o, w to grałem” i przewinąć dalej. No fajnie, co się komu podoba.

 8. szybozaur
  08:39 23.05.2020
  szybozaur

  RPG to nie to samo co hack’n’slash.

 9. szybozaur
  18:27 21.05.2020
  szybozaur

  Fantastyczna wiadomość! Wszyscy od dawna czekali na streamy Polygamii. Widać, że coś się dzieje. Coraz ciekawsze newsy (uwielbiam ten, w którym prawie zapowiedziano Mafię 4), a teraz jeszcze streamy z samymi wielkimi nickami. Łozo i Leh prawdziwi celebryci wow!!

 10. szybozaur
  10:46 14.05.2020
  szybozaur

  Mało to rozsądne. Rozumiem podejście “znam angielski, bo grałem w gry po angielsku”, ale ograniczając dostęp do rodzimego języka sprawisz, że syn będzie miał problemy z językiem polskim. No nie ukrywajmy, że nasz język oczywiście znamy z domu i otoczenia, ale pisownie, zdolności poprawnego i barwnego wysławiania się czy gramatyki znamy z książek i innych dzieł kultury. Nie mówię, że to jest zły czy głupi pomysł, ma trochę sensu, ale “ograniczasz” dziecko, myśląc, że otwierasz mu horyzonty. Może pozwól po prostu dziecku na język na jaki ma ochotę? Będzie rzadziej sięgało po kulturę, której języka nie zna dobrze. Ty miałeś wybór, ja w gry grałem po angielsku, ale czytałem polską prasę, grałem też często w polskie gry i one mnie wciągnęły na tyle, że chciałem sięgnąć po angielskie tytuły też. Jakbym miał grać tylko po angielsku to pewnie dziś nie pisałbym na Polygamii w komentarzu, bo pfff, głupie gierki dla dzieci, za stary na to jestem.

 11. szybozaur
  09:02 14.05.2020
  szybozaur

  Przepraszam bardzo, ale… co? Skąd pomysł na Mafię 4? Twórcy pokazują zwiastun Trilogy (były trzy części wcześniej zresztą), gdzie jest jedynka, dwójka i trójka, dosłownie. A autor pisze jakieś bzdury, że nie wiadomo co to jest, że może czwarta część. Autor odpalił w ogóle filmik? Poczytał coś na temat? Musiał wypchać newsa zbędnych (i głupim) tekstem?

 12. szybozaur
  09:18 08.05.2020
  szybozaur

  Które “poprzednio”? Jak Odyssey? Unity? Black Flag? Bo każda z tych części się jednak różniła 😉

 13. szybozaur
  08:11 05.05.2020
  szybozaur

  Gollum jedną z najciekawszych postaci? Skomplikowanie? No nie przesadzajmy. Gra wygląda paskudnie. Sam pomysł, żeby Gollum był bohaterem gry jest totalnie nietrafiony. Nie bez powodu niektóre postacie nie nadają się na bohaterów gry – jako gracze chcemy grać albo szlachetnymi rycerzami, albo niepoprawnymi awanturnikami, ewentualnie totalnymi złolami, jeśli konwencja tego wymaga. Ale kto chce grać Gollumem?
  Jak ktoś napisał – gra mocno przypomina Styxa, ale tytułowy bohater tamtej gry przynajmniej był postacią, którą można polubić. Zaskakujące też jest, że Styx wygląda na screenach ładniej niż ten tytuł na PS5 i XboxSX. Może dlatego wydają ją na nową konsolę? Liczą, że na początku nie będzie za wiele gier i ktoś z braku laku kupi Golluma.

 14. szybozaur
  14:30 04.05.2020
  szybozaur

  Kolega się może nie orientuje (a powinien), że nie do końca tak to wygląda. To, że będzie ładniejsza to ogromne generalizowanie, które kolegę Anogianosa może zmylić. W przypadku takich gier możemy mieć wiele obaw – nie zdziwiłyby mnie długie czasy ładowania, wycinanie elementów gry i większe zmiany. Przypominam chociażby sytuacje Shadow of Mordor, gry, która promowana była systemem Nemezis. Systemem, który na PS4 fajnie działał, ale… który straszliwie ograniczona na PS3.
  W przypadku AC:V jest wiele okazji, żeby spieprzyć last-genową wersję i stąd obawy. Np. jeśli ulepszą system bitew to w przypadku PS4 można dostać ten pochlast z Odyssey.

 15. szybozaur
  12:01 24.04.2020
  szybozaur

  Ale to są smaczki związane z – ściślej ujmując – scenariuszem gry, nie z postacią Vaasa. To, że ma dramacik w przeszłości nie robi z niego dobrej postaci. Oczywiście, możesz go nadal lubić, po prostu nie uważam go za wybitną postać, nie wybija się jakoś specjalnie pod względem pisarskim ponad pierwszego lepszego antagonistę z Marvela. Jest po prostu dobrze zagrany aktorsko.

 16. szybozaur
  09:49 24.04.2020
  szybozaur

  Ja bym bardzo prosił, nawet przy rozchodniaczku, o “dziennikarską” uczciwość i research. To, że ktoś gdzieś rzuca info o Sailor Moon na YT nie oznacza, że trzeba od razu o tym pisać. Pierw warto się dowiedzieć, że primo: tylko w Japonii, secundo: nawet jeśli to bez angielskich napisów. W zasadzie cały “mininews” do wyrzucenia, a było o tym wiadomo już spokojnie od paru dni.

 17. szybozaur
  09:44 24.04.2020
  szybozaur

  Ech, kolejny tego typu news, który w zasadzie może napisać każdy aktor głosowy. Zresztą Vaas wcale nie był jakąś ciekawą postacią. Dobrze zagrany psychol po prostu, jakich po nim było wielu. Jego atutem było to, że był pierwszy.