Zmien skórke
Logo Polygamii
Wróć do profilu użytkownika Onix
 1. Onix
  17:12 15.04.2019
  Onix

  A propos poziomu trudności to przypomina mi sie stara (17 lat!!!) dobra Mafia: the City of Lost Haven. I jej poziom trudności, który wynikał z próby jak najrealniejszego przeniesienia do świata gier historii z tamtych czasów. Pierwszy raz jak zainstalowałem grę nie przeszedłem pierwszej misji. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że w nienawiesci do taksówek zostałem wychowany;)
  Jak po jakims czasie do gry wróciłem to udało mi się dojść do wyscigu (ten kto to projektował niech sie smaży w piekle i to na swoim specjalnym poziomie zła) i znów przerwa. Po wielu próbach pocie i przekleństwach w końcu sie udało przeszedłem wyścig. Podrodze była jeszcze rutynowa robota, a przed nami min port i te cholerne skrzynki. Była to gra w której misje kończyło się zwykle z kilkomam punktami życia. W ostatecznym rozrachunku właśnie dzięki wysokiemu poziomowi trudność gra stała sie kultowa i miala swój niepowtarzalny klimat (ja nie znam lepszej gry o mafii). Późniejsze łatki i dodawanie ułatwień zabiły klimat gry. I to wyjatkowe wrażenie, że nie tyle grasz a jesteś uczestnikiem tej historii i każda kolejna kulka może być tą ostatnią. Druga i trzecia część tego nie miały i były kiepskie. Dlatego dodawanie do niektórych gier łatwiejszego trybu częściowo zabija ich klimat. Czy Soulsy były by legendą, gdy nieustająca presja rychłego zgonu? Często zbyt wysoki poziom trudności jest błędem. Bo klimat i konstrukcja gry nie uzasadniają takiego zabiegu. Ale w tych kilku perełkach jest to jak najbardziej na miejscu.

 2. Onix
  15:52 06.04.2019
  Onix

  W sumie nie dziwie się że mogą się krzywić. Jeden gloryfikuje życie, dobro, wydobywa wiele z pozoru prostych tematów. Gra światłem i bawi się kolorem. A drugi? No cóż do życia czy koloru nie przywiązuje większej wagi 😉 A historie które opowiada za lekkie uznać nie można ….

 3. Onix
  12:05 06.04.2019
  Onix

  Ja wiem ze to zbieg okoliczności, ale to samo nazwisko noszą dwie zupełnie różne osoby, które dzieli kawał świata i czasu, a zarazem łączy zdolność kreowania i tworzenia własnych światów.

 4. Onix
  11:35 16.11.2018
  Onix

  Nie spodziewał bym się kolejnej mobilnej konsoli a nakładkę do smartfona od Sony. Ot prawa rynku, mogli się również wystraszyć, po reakcji na Diablo Imortal, że planowane pokazy gier mobilnych bez nowych hitów na PS4 bo kończą PS5, źle na markę wpłynie.

 5. Onix
  00:08 04.11.2018
  Onix

  Marki Blizzarda skończą jak Star Warsy w Disneyu czy growym wydaniu od EA. Grę tworzą księgowi. Cała reszta tylko realizuje ich cel. Tak samo jest z remasterem Warcrafta czy wersja WoW bez dodatków. A o nieszczęsnym Diablo na mobilki nawet nie wspominam. Porażka po całość. Pa pa Blizzard.

 6. Onix
  17:02 18.09.2018
  Onix

  Poproszę

 7. Onix
  14:14 26.04.2018
  Onix

  I ja aaaa

 8. Onix
  15:59 14.02.2018
  Onix

  Klasyk. Najpierw zarzucą przynętę a potem dopiero jak zbudują bazę graczy zasugerują im sklep. Z czasem przedmioty zyskają jakieś bonusy itd. Model wielokrotnie powielany w mmo.

 9. Onix
  17:16 29.01.2018
  Onix

  Jochocho powiało nam,
  Błyska latarnia płyniemy tam.

  Pytanie tylko razem cross Play będzie? Czy jednak osobno?

  A i artykuł dobry jak stopa wody pod kilem:)

 10. Onix
  14:13 05.12.2017
  Onix

  Szybciej będzie wydać Battlefront 3

 11. Onix
  09:09 15.11.2017
  Onix

  Nie jestem pewny czy zarobi dość. Stawiam, że nie. Bf1 Full opcja to 400 PLN. A SW BF2 to max 300 nawet jak się coś dokupi. Do tego nowy cod. Który może nie jest genialny ale uderzył w dobrą nutę w sentyment graczy. Co pokazała zresztą kampania reklamowa. A i jeszcze coraz większe nasycenie samymi SW przechodzące w obrzydzenie. Bo jest to kopiuj wklej stara trylogia z napchaniem do granic możliwości Din serwisem. Po co komu latający szczur wyglądający ja zabawka? No żeby to sprzedać. Była bitwa na lodzie będzie bitwa na pustyni z jakimiś śmiesznymi maszynami kraczacymi. Itd. Itp.

 12. Onix
  17:22 10.11.2017
  Onix

  Trudno zaprzeczyć stwierdzeniu, że jest to fatalny deweloper. Ale z drugiej strony mają zmysł do interesu. Ludzie którzy wymieniali się tazosami z pokemonami stali w kolejce po Harrego w księgarni. Więc pewnie średnio słaba gra osiągnie zawrotny sukces. Podobny do pokemon go jak nie większy…

 13. Onix
  22:06 22.10.2017
  Onix

  Trochę smutno że nikt nie wymienił The 3DO Company:( A tyle razy się słuchało 3do intra odpalajac herosów….

 14. Onix
  10:16 12.10.2017
  Onix

  Szefie ale ten artykuł to nie wyszedł. Jak lubię czytać wasze artykuły i często się zgadzam z nimi to tutaj aż żal patrzeć. Nie twierdzę, że ktoś nie może lubić tej gry. Ale ona naprawdę jest niewypałem. Była jest i będzie. Dla przykładu w wczesnej becie były dodane mikropłatności i system p2w ale nie dało się zrobić beczki samolotem. Bo model tego nie przewidywał. Owszem później to dodali ale już sam fakt swiadczył o tym jak gra jest robionona. I wiem że wiele się to nie zmieniło. Jak ktoś chce po latać zapraszam do War Thundera. Nie jest idealny ma swoje grzechy i to ciężkie. Ale model gry daje dużo większa frajdę z gry. Tak więc zły artykuł o złej grze napisany przez dobrego Bartka:)

 15. Onix
  09:04 08.08.2017
  Onix

  Nie porównywalny jest dla mnie rynek konsol dziś czy prawie 20 lat temu. Większość z nas była wtedy smarkaczami z kieszonkowy po 20 PLN i rodzicami z poprzedniej epoki, którzy w ogóle krzywo się na samą grę patrzyli. A jak by usłyszeli ze ha za 200 PLN? To zawał na miejscu. Dziś te dzieciaki sa już 30 czy 40 latkami którzy zarabiają. Którzy są leniwi i nie maja zamiaru bawić się z crakami zabezpieczeniami itp. Klikam na steama klikam zapłać i po 20 minutach gram. Czasem przez internety kurierem zamówię jakieś pudełko. Ale prawda jest taka, że społeczeństwo jest wygodne bo jest zapracowane. I dalej idąc masz jakiegoś kuzyna brata czy coś małego. I co by mu tu kupić na urodziny pod choinkę itp. Znów trzeba myśleć szukać i kupować a przecież tyle recek się czyta. Które zwykle odsyłają prosto do sklepu. I sprzedaż rośnie. No i poprawdzie większość gier obecnie bez multi jest nie grywalna. Bez multi po prostu tam nic nie ma. Przykład Diablo 3, które można spokojnie w 8 h przejść. DIABLO? No litości. Kampania właściwie stała się przydługim samouczkiem i intrem fabularnym. Nawet o RPG dziś trudno. I ściągaj tu panie 60 gb battlefilad 1 dla “kampani”.