Zmien skórke
Logo Polygamii
Wróć do profilu użytkownika gamut6
 1. 09:36 26.01.2018
  gamut6

  Pomijając samą grę – tekst czytało się z prawdziwą przyjemnością. Świetna robota Adam!

 2. 08:30 09.06.2017
  gamut6

  Super napisane, całkowicie popieram. Jestem grubo po 30’stce i też coraz trudniej przychodzi mi przełykanie takich bzdur ale wychodzę z założenia że trzeba albo przymykać oko niczym na głupawych filmach w kinie, albo inaczej dobierać gry.

 3. 09:14 18.04.2017
  gamut6

  “Oficjalnie problem został rozwiązany, ale sądząc po dobiegających z różnych źródeł głosach – nie do końca.” mógłbyś proszę wskazać te źródła? Rozważam OLED’a a to co piszesz jest bardzo niepokojące…

 4. 20:16 16.04.2017
  gamut6

  Kończąc wypowiedź – po drugie w sklepach widać nieuczciwe zagrywki producentów np. mega podbite podświetlenie (torch mode) i kontrast w LCD Samsunga, po to aby utrata jakości kolorów pod kątem była mniej widoczna i żeby zrównoważyć jasność generowaną przez jarzeniówki. Widać że niektóre telewizory skonfigurowane są pod największy efekt wow, inne niekoniecznie.

 5. 20:11 16.04.2017
  gamut6

  Jako były posiadacz plazmy muszę przyznać że powidoki to trochę upierdliwa dolegliwość i dawała mi się we znaki. Zdarza mi się zostawić włączony TV np. podczas słuchania muzyki (TV podpięty na stałe do gamingowego PC w salonie) i przez kilkanaście minut potrafił zrobić się powidok np. facjaty Big Bossa z tapety i widziałem jego zarysy w grze/filmie przez kilka minut. Pewnie gdyby ustawić wygaszacz lub ten program kompensujący to byłoby ok niemniej nie lubię kiedy technologia wymaga jakiegoś szczególnego dbania 🙂

  Inna ciekawostka – http://www.avsforum.com/lcd-wins-hdr-oled-wins-sdr-vote-in-uk-shootout/. LCD z podświetleniem Direct dzięki większej jasności zostały uznane za fajniej prezentujące HDR, za to OLEDy bezsprzecznie lepiej pokazują SDR. Do tego należy uwzględnić jakość upscalerów i upłynniaczy ruchu (LG tu nie przoduje), nierównomierność podświetlenia która jest loterią w LCD, zapotrzebowanie na energię (mój LCD w peaku pobiera ponad 400W i jest to zmienne, podczas gdy w OLED niewiele ponad 100W i jest to stałe). No oszaleć można.

  A i żeby nie było za prosto, pójście do sklepu niczego nie wyjaśnia. Po pierwsze na oledach zawsze jest puszczony materiał gdzie liczy się kontrast a na LCD takie, gdzie największą rolę gra światło.

  Moja rada jest taka – na pendrive zabierz materiał źródłowy tj. film w 1080p, film w 4k HDR ze scenami jasnymi oraz ciemnymi. Puść na najdroższych TV na które Cię stać i nie czytając forów i recenzji bierz telewizor i po prostu ciesz się obrazem 🙂

 6. 16:13 16.04.2017
  gamut6

  Cholernie niewdzięczny temat – bo nie ma ekranu bezkompromisowego. OLED jest super tam, gdzie dominuje czerń ale jak pograć w tytuły o jaśniejszej kolorystyce (poziomy typu plaża, dużo słońca itp) to system ABL przyciemnia obraz i palące w oczy jasności np. w AC Black Flag zmieniają się zmulone (biel robi się szara). Zakupiłem telewizor który posiada niemal oledową czerń (dx900) i mam z kolei inny problem, który trochę zlekceważyłem tj. kąty widzenia – są tak słabe, że oraz wygląda już średnio z krawędzi kanapy! Dosłownie muszę grać w pozycji siedzącej bo jak się położę to na 65 calach na krawędzi ekranu czarny zmienia się w szary. Z drugiej strony na oledzie powidoki – czytam dość sprzeczne opinie co do problematyczności ale widać że u niektórych sprawa jest poważna, a nie jest to temat objęty gwarancją bo nawet w instrukcji obsługi napisane jest że TV nie powinien wyświetlać statycznego elementu więcej niż godzinę (a co z elementami HUD w grach, paski życia itd).

 7. 15:11 11.02.2017
  gamut6

  Znakomity tekst Macieju, prawie jak bym słuchał zajaranego grą kumpla przy piwku, a to cenne recenzje.

  “[…] Unikanie tonu poradnika. Przez te półtora tygodnia Nioh nauczył mnie tak wiele, że mimowolnie chcę się tym dzielić” – podziel się, gra jest bardzo głęboka, gram drugi dzień i z wielką chęcią poczytam hinty. Mnie np. zaskoczył genialny patent z unikami, którego gra chyba nie komunikuje tzn. pojedyńczy tap X to unik w stylu Bloodborne a podwójny to Soulsowa rolka. From, czytasz to? Czym jest “Opętanie (Enko) przez podział duszy” widoczne na jednym ze screenshotów? itd itp.