Zmien skórke
Logo Polygamii
Wróć do profilu użytkownika Blue__
 1. 15:13 11.08.2018
  Blue__

  Momodora to w sumie dla może być niezła polecanka 🙂 na steamie 10/10, postać kobieca hmm Asia może sprawdzisz lubisz indory? 😉

 2. 15:11 11.08.2018
  Blue__

  Steamworld dig 2 – geniealny jest. Idealna gra na switcha – wiem jaka ta fraza jest, ale to jest czoś w co możesz popykać 5 minut miec jakiś progress jak i zarwać 3 godziny ;).
  Castlevanie na NDS
  Ori and the blind Forest
  Cave story nie jest złe, a dla wielu to najlepsza gra ever – bawiłem się nieźle, doszedłem do samego końca i nie chciało mi się tej końcówki mordować ;).
  Momodora jest podobno super, ale jeszcze nie miałem czasu zasiąść.
  No i w tym roku wyszła gra Strona w sklepie Iconoclasts, niedawno była premiera na switchu, na pewno nadrobię.
  Owlboy czasem jest nazywany metroidvanią, ale w jego przypadku to trochę nadużycie, co nie zmienia faktu że polecam go serdecznie :).

 3. 14:45 02.07.2018
  Blue__

  http://digg.com/2018/nintendo-labo-custom-creations-songs-games

  Tu masz przykładowy link, widziałem też mechanizmy typu automatyczny karmnik dla psa itp ;).

 4. 14:38 02.07.2018
  Blue__

  Nie, nie jest trudno. W labo masz toycon garage, możesz pisać swoje programy i gry. W variety kit jest kilka rzeczy które można użyć, żeby coś takiego zrobić, a jak Ci mało, to nożyczki, tektura, gumki etc. i jedziesz :).

 5. 19:40 10.06.2018
  Blue__

  7000 godzin w fortnite tez smierdzi, ale żeby az 3? ;).

 6. 19:36 10.06.2018
  Blue__

  Obstawiam Asie i Dominika ;).

 7. 18:38 06.06.2018
  Blue__

  Kupiłem labo na premierę.

  Młody wniebowzięty(6lat), składaliśmy razem, co dzień nową zabawkę. Nie byłoby tego samego dośwadczenia gdybyśmy to mieli gotowe z plastiku. Działa świetnie – zadziwiająco, bez laga, zabawy jest sporo. Fakt trzeba o te rzeczy dbać, bo jak ktoś nadepnie to po zabawce, ale do dziś się trzymają mimo, że były przez miesiąc intensywnie używane(teraz zapał trochę opadł, choć nadal wraca). Dla mnie cena jest znośna zważywszy na to że mamy tam cały system do robienia zabawek(tj toycon garage) i 5 świetnych gotowców. No i serio jak ktoś ma pociechę i wie ile kosztują sensowne zabawki, to (posiadając już switcha) tu naprawdę dostajemy sporo zawansowanej technologicznie zabawki, która łączy świat manualny i cyfrowy.

  Ja osobiście polecam.

 8. 09:12 24.05.2018
  Blue__

  Mnie tam śmieszy, że niby ten plastik z kilkoma portami + piesek na joycony(nie używam tego w ogóle, wole już trzymać je osobno) jest wart aż 45dolców, ba nawet więcej, bo jak rozumiem tytaj stacja dokująca będzie zastąpiona jednak tą przystawką do ładowania ;).

 9. 11:08 17.05.2018
  Blue__

  Pisze tylko, żeby pochwalić za świetny materiał, co by potem za szybko się takie nie przestały pojawiać, bo feedbacku nie ma ;).

 10. 09:10 11.05.2018
  Blue__

  Hmm “Czyli dwukrotnie mniej niż konsol Sony.” 73,6/29,4 miliona = 2,503. Można by chociaż napisać ponad dwukrotnie więcej, bo zaokrąglanie do 3 też by było przesadą, ale jednak bliżej niż dwójka ;), Wiem, czepialstwo, ale czytam czytam i mnie wali po oczach jak to można tak przybliżyć(niezleżnie od sympatii). Nawet jak jest walnięte, to póki MS podawał dane to gdzieś była proporcja 2:1 właśnie, więc zapewne jest przynajmniej utrzymana.

 11. 16:42 09.05.2018
  Blue__

  Mnie też 100h odstręcza. Jedynka mi zajęła ponad 40h i to jest chyba na mnie max. Szczególnie że do takich gier trzeba raczej przysiąść, a nie pytać sobie po 2 godziny 2 razy w tygodniu. Sądziłem że po krótkim tyranny, PoE też nie będzie dłuższe niż te 50h, ale cóż :). Może się kiedyś skuszę, na razie brak czasu na wszystko :(.

 12. 17:31 05.05.2018
  Blue__

  “A okazał się po prostu niezłą strzelanką.”

  W warstwie gameplayowej owszem. Ale generalnie to się nie zgadzam. Gra miała chyba najlepszą historię związaną z podróżami w czasie ever – przeczytałem wszystkie notatki i wtedy całość byłą spójna, a to jest naprawdę ciężko zrobić i często tego typu rzeczy są strasznie dziurawe.

  Druga sprawa to oczywiście połączenie serialu i gry. Obstawiam, że to strasznie im skomplikowało proces produkcyjny. Np jak już mieli część scenek, a potem aktor stał się niedostępny(a przecież nawet główny się zmienił w trakcie produkcji), to teraz kręć wszystko na nowo. Biorąc pod uwagę cykl produkcji gier, wyrzucanie fragmentów w różnym czasie produkcji itp chylę czoła, że się to tak udało zrobić – może te notatki właśnie pomogły połatać częściowo to, co było kiedyś grywalne, ale musiało pójść do kosza). Nawet jeżeli kolejnej gry tego typu nie będzie, to cieszę się że tutaj mieliśmy całkiem nieźle zrobiony przykład. Może częściowo dzięki ruchom związanym z QB też powstało kilka nowych produkcji łączonych z FMV.

  QB też pozwalał na wybory(które pewnie w cyklu produkcyjnym zostały częściowo zmarginalizowane), niestety cała gra została tak nakierowana momentami na opowiadanie historii, że jeżeli człowiek chciał zrobić drugie przejście tylko nakierowane na sprawdzenie innych wyborów, to co chwile napotykał na zapory. Lecisz lecisz robiąc znów to samo i nagle blokada i żmudne czekanie na odegranie skryptów i dialogów.

  Sama strzelanka była fajna, ale było jej stosunkowo mało w całej grze jako całości, to był w moim przejściu dodatek, nie clu. Coś jak z BIoshockiem, gdzie więcej się chłonie otoczenie i liże ściany w poszukiwaniu ciekawostek o świeci niż strzela.

  Niestety technicznie to była gra AA+, na wielu polach widać było niedostatki. Np dawno nie widziałem w grze AAA sytuacji gdzie postać nie radzi sobie ze staniem dwoma nogami na różnych wysokościach – tutaj ta noga która powinna być niżej często lewitowała, otwierając drzwi jak postać nie była dobrze ustawiona, to często magicznie dociągał ją magnes do odpowiedniej pozycji ;). Takich rzeczy było sporo, ale nadal, ta gra była nowatorska, stała tak jak inne gry Remedy fabułą, kilmatem i postaciami(Alan Wake też miał drewniany gameplay) i nie rozumiem zrównywania jej do zwykłej strzelanki.

 13. 09:56 06.04.2018
  Blue__

  Koniec końców, nie każdy film musi być o problemach egzystencjalnych małpy i odwracaniu roli Frankensteina z potwora do ofiary. Na początku wyliczenia w rej recce co tutaj nie gra miały sens, dobrze się czytało, ale potem poleciało już w taką przesadę, że głowa mała. Taką jakby w gdzie jest Nemo trzeba było się zastanawiać nad stanem emocjonalnym planktonu i z uczłowieczonych rybek z problemami zrobić agresorów czyhających na niewinne żyjątka.

  Strasznie odleciałeś. Inna sprawa że im bardziej zacząłeś tonąć w tych idiotyzmach, którymi Spielberg się powinien w tym filmie zająć, bo trapią świat, tym bardziej się moje stanowisko z negatywnego zmieniało na pozytywne. Na potęgę posępnego czerepu!

 14. 20:38 01.04.2018
  Blue__

  Propsuje pomysł na newsa 1 kwietnia, nie owocki ;).

 15. 18:26 01.04.2018
  Blue__

  Protip – data ;). Ale propsuje pomysł, fajny.

 16. 02:55 29.03.2018
  Blue__

  A to Bartek pisal tamte recki? Nie wydaje mi sie.

 17. 02:48 29.03.2018
  Blue__

  Takie samo mam wrazenie. To zmienienie pory roku praktycznie nic nie daje gameplayowo oprocz koniecznosci wciskania przycisku w powtarzalnych sytuacjach. Ma fajny feeling gierki z Amigii tyle.

 18. 12:37 27.03.2018
  Blue__

  To nie clickbait, to podniecony Dominik :D.

 19. 07:49 17.03.2018
  Blue__

  W pospiechu tez ;).

 20. 07:42 17.03.2018
  Blue__

  Sorry za tragiczna inferpunkcje i skladnie. Pisanie jak jestem panięty mi nie złuży ;).

 21. 21:39 16.03.2018
  Blue__

  Ja nauczony po kirby na Wii uznałem że pewnie potem rośnie mocno poziom trudności. Kirby Return To Dreamland zaczynał się banalnie, całe levele można było przefrunąć powitrzem, zero poziomu trudności, ale to co się dzieje jak się przejdzie główną wyspę… to jest masakra :D. Tak wyświrowany poziom trudności tam był. W tym włóczkowym chyba takiej akcji nie było :).

 22. 21:34 16.03.2018
  Blue__

  Co do tych robotników to się z takim czymś jak opisujesz nie spotkałem. Robotnik musi być na danym obszarze, żeby sam poszedł budować budynek, jak jest na innym, to sam nie ruszy.

  Inne jednostki też same z siebie się nie zajmują. Mieszkaniec fakt jak nie pracuje przy budynku to idzie zbierać owoce, ale wiele jednostek po prostu będzie robiło kompletnie nic.

  Jak dla mnie gra strasznie bieduje przez kiepski UI. Mogłeś też równie dobrze się pomylić i jednemu robotnikowi wydać inny rozkaz jak leci wykonać nasz poprzedni, stąd też może wynikać ten problem. Do tego w tej grze trzeba chodzić całą armią, bo interface jest zupełnie nieprzystosowany do mikrozarządzania, jest to mega upierdliwe. Np nie można sobie z shiftem złapać jednistki która dochodzi. Trzeba czekać aż dojdzie i na danym polu złapać wszystkie jednostki. Rally point działa do bohatera(grałem tylko w kampanię, nie wiem jak tam gra otwarta) ale czyta to tak że widzi go w momencie jak jednostka wychodzi z bazy. Jak bohater się przemieści to jednostka pójdzie sobie do miejsca jego wcześniejszego stacjonowania i możemy w ogóle przegapić że taką mamy. Oczywiście możemy nacisnąć “E” lub tarczę, żeby zebrać wszystkich wojów, ale jeżeli np część z nich się leczy na naszym terytorium, bo odnieśli rany, to ich brać nie chcemy i robi się problem w bezsensowne klikando. Do tego jak mamy część wojów w innym regionie, chcemy wszystkich zebrać razem teraz do głównego ataku, to jak się dobrze nie przyjrzymy możemy mieć sytuację kiedy grupa która np stacjonowała do tej pory w naszej bazie w ogóle się nie ruszyła, bo… bo żeby dojść do jakiegoś terenu trzeba mieć wszystkie wcześniejsze oczyszczone z przeciwników, a tam się np pojawił jeden wilk gdzieś i trzeba teraz każdy teren sprawdzić gdzie się ta wredota pojawiła żeby można było spokojnie przejść do miejsca ataku.

  Jak np chcemy odciagnąć jednostki pracujące, bo zostały zaatakowane, to potem też nie ma możliwości, żeby łatwo i szybko wrócili do swojej pracy – klikando. A nie chemy ich mieć rannych bo zmniejsza się ich produktywność.

  Całe UI mnie strasznie irytuje. Z warcraftem to nie ma praktycznie nic wspólnego.

  Do tego w kampanii odnosiłem wrażenie, że(póki co jestem w 7 misji) nie ma prawie żadnej swobody. Musisz przejść wg jakiegoś głównego schematu z małymi odchyłkami. Bardziej jak gra logiczna niż strategiczna.

  Pomimo tego co napisałem gra wciąga i jak ktoś nie chce robić mikrozarządzania, nie ma nawyków ze starcrafta, to może się tam świetnie bawić. Ja niestety z jednej strony mam chcice na granie, z drugiej tej gry nienawidzę ;).

 23. 07:56 10.03.2018
  Blue__

  Są badania dowodzące krótkotrwałego wpływu, gdzie po rozgrywce gracz jest mniej empatyczny, ale to może być równie dobrze korelacja i możne gdyby pokazać mu też coś innego jak grę wynik byłby podobny.

  Inna sprawa, że na kształtowanie człowieka ma wpływ to jakie treści wchłania. Po pierwsze jeżeli byśmy w to nie wierzyli to po co PEGI i ESRB w ogóle, czy znaczniki wieku w filmach? Jak macie dzieciaki, albo pamiętacie ze swojego dzieciństwa, to wiecie, że potrafią “zamałpować” pewne zachowania z filmów czy gier, w tym np niewybredny język. Oczywiscie tak samo mogą je wziąć od rodziców itp. I kluczowe jest tu wychowanie, a nie to co dzieciak obejrzy w TV/na monitorze, bo różne rzeczy się zdarzają, a i w pewnym wieku wszyscy pewnie oglądaliśmy materiały mocno nieodpowiednie dla nas. Ale to nie zmienia faktu, że “jakiś” wpływ to ma, bo nie sposób tego nie zauważyć. Może mieć równie dobrze pozytywny – afair jest korelacja między zmniejszającą się liczbą przestępstw w ramach jak gry dojrzewały i stawały sie popularniejsze. Dla mnie samego w wieku nastoletnim gierki były miejscem do upuszczenia nagromadzonej frustracji i to, że były brutalne to imho tylko pomagało, ale nie miałem w żadnym momencie swojego życia chęci przenoszenia ich na rzeczywistość.

  Mogą być jednostki podatne, na które rzeczywiście to wpływa, ale dowieść tego będzie trudno, bo skąd pewność, że to się wykluło właśnie przez gry?

  Ja szczerze mówiąc nie bardzo kupuję też popularny argument ze obecnie gry są realistyczne, a kiedyś nie były. Jak ja byłem młody to zarówno Mortal Kombat 2 jak i Soldier of Fortune były dla mnie bardziej realistyczne niż teraz odbieram obecne gry. Raz że były inne czasy, dwa że inne rozdzielczości, a CRT wiele wybaczał.

 24. 23:27 02.03.2018
  Blue__

  Fajowo to wygląda. Grałbym. “Dusk” też chyba się teraz sprawdził i Devil Daggers. Wszystkie te gry się odnoszą do starej formy FPSów, ale tamte dwie pozycje są raczej Quakowe.

 25. 15:43 28.02.2018
  Blue__

  Z moim komentem, czy bez? 😀 Tak sie wlasnie smialismy na PW, że polygamia przed resztą świata ;).

 26. 14:52 27.02.2018
  Blue__

  Fajna recka, skoda że gra nie wypaliła, te historyjki pewnie fajne. Kiedyś miałem manie na łażenie po internecie i szukanie “miejskich legend” o chupacabrach, duchach, dzwoniących zmarłych, hienach cmentarnych itp :). Fajne, szczególnie, że pisane zwykle są z perspektywy osoby, która to opisuje jako prawdę, więc łatwiej poczuć dreszczyk nawet jak w teorii się w to nie wierzy :). Wiadomo nawet żart brzmi lepiej jak się to opowiada jako prawdziwą historyjkę, a nie “przychodzi Masztalski do Franka”.

 27. 20:43 26.02.2018
  Blue__

  Jak wypuszczo na pstryczka to biorę!

 28. 13:16 24.02.2018
  Blue__

  To Iron Snout ma 12 000 ocen, gdzie <5% daje łapkę w dół, więc po prostu podejdź do tego zdroworozsądkowo. Widzisz trailer – interesuje Cię? Nie, to olewasz, jak po trailerze stwierdzasz że byś w coś takiego pograł, to masz ogromne szanse że Ci się spodoba.

 29. 12:42 24.02.2018
  Blue__

  To rozumiem, czepiam się tylko nazwy mini-wyprzedaż. Sugerowało mi po prostu że to nie jest promocja taka jakie są n a codzień w eshopie :).

 30. 10:42 24.02.2018
  Blue__

  Nie bardzo rozumiem tę mini wyprzedaż. Skądś to brałeś? Na switchu zawsze jest przynajmneij kilkanaście tytułów w promocji.

 31. 23:02 23.02.2018
  Blue__

  ? Jak się obudziła? Przecież gra dopiero co miała premierę, była promowana przez EA razem z FE, więc nie bardzo wiem o czym piszesz, chyba że o wersji z PICO8.

  Fakt faktem obecnie marketing jest ważny i Rocket League pewnie w życiu nie byłaby takim sykcesem, gdyby nie wrzucenie jej na premierę do PS+, mogłaby przejść bez echa, bo nikt by w to nie grał. Takie sytuacje są i będą, ale akurat Celeste w obecnej wersji to nie dotyczy, bo wydawca swoje zrobił.

 32. 12:04 19.02.2018
  Blue__

  Wywiad rewelka.

 33. 09:52 14.02.2018
  Blue__

  Ciekawe zmiany na tej poly! Trzymam kciuki :).

  No i czołem Tatiana, będą jakieś materiały video na GZ?

 34. 19:20 12.02.2018
  Blue__

  Przeszukaj posty z 31 Stycznia.

 35. 19:19 12.02.2018
  Blue__

  Zbyt łatwo go przeoczyć, bo wszystko schodzi do czerni ;).

 36. 15:35 12.02.2018
  Blue__

  Spoko :). Fajnie że się udało poprawić. Ta fukncja akurat przydatna, ale silnik na poly ma wiele swoich problemów, ale już z tym żyjemy tyle lat, to przeżyjemy i kolejne, może się kiedyś doczekamy naprawy po świętach ;).

 37. 14:49 12.02.2018
  Blue__

  Panie, nie po to wchodzę do takiego wpisu, żeby się przeklikiwać na inne serwisy! 😉

 38. 14:14 12.02.2018
  Blue__

  Niej mój typ gry, ale jak gra ma taki black crush jak widać w 0:50 gdzie przeciwnik jest zupełnie niewidoczny i gdyby nie pochodnia w jego ręku to by go nie było zupełnie widać, to raczej nie jest dobry moment na wypuszczanie materiału promującego tytuł.

 39. 14:02 12.02.2018
  Blue__

  Witamy nową Panią redaktor. 🙂

  “Remake Dark Forces na Unreal Engine 4 to najpiękniejsza rzecz, jaką dzisiaj zobaczycie”
  A w środku wpisu całe 3 screeny, z czego 2 w tragicznej wręcz rozdzielczości(a ten trzeci pewnie przez przypadek do niej nie pomniejszony). Sorry, ale nie ;). Powodzenia.

 40. 09:16 12.02.2018
  Blue__

  Jak już się bawimy w analityków, to ja mówię że za ~3 lata dostaniemy New Nintendo Switch na podobnej zasadzie jak New 3ds ;).

 41. 20:05 08.02.2018
  Blue__

  To co jest na 2 miejscu tego rankingu? 😉

 42. 09:45 07.02.2018
  Blue__

  Owlboy jest rewelacyjny, nie trzeba recki ;).

 43. 21:48 06.02.2018
  Blue__

  Birds!

 44. 17:03 06.02.2018
  Blue__

  No i z gameplayów które widziałem to wydaje mi się iż Celeste potrzebuje tylko dobrej interpretacji podstawowych kierunków, chyba że się mylę? Tyle to te joycony ogarniają.

 45. 17:00 06.02.2018
  Blue__

  Joy-Conom troche pomagają nakładki podwyższające grzybki. Mam takie od Skull&CO. Nie polecam brać za wysokich bo to co oni mają w zestawie(wygląda jak podwójny grzybek), to jest max co jest sens montować, inaczej się ma problem z dostępem do klawiszy w prawym joy-conie i do minusa w lewym.
  https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/612GYiINb4L._SX425_.jpg – takie coś

 46. 22:36 03.02.2018
  Blue__

  No to zwiał najlepszy redaktor, najlepsze pióro polygamii EVER(bo jestem tutaj prawie od początku). Szkoda. Trzymaj się i powodzenia.

 47. 09:47 01.02.2018
  Blue__

  Rime jest rewelacyjne, dla mnie to indor zeszłego roku(a Edith jest daleko w tyle, sorry). Knack 2 jest rewelacyjny do grania w co-opie z synem – czuję się jak za dobrych starych czasów grając w wojownicze zółwie ninja w co-opie na pegazusie. Nie wiem jak jedynka, bo jeszcze nie grałem – ponoć dużo trudniejsza więc obstawiam, że będzie gorzej, na ile gorzej? Zobaczymy.

 48. 01:10 31.01.2018
  Blue__

  PS. Recka jest rewelacyjnie napisana.
  PS2. Dla mnie SoTC to najlepsza gra konsolowa w jaką grałem, ever. Jedyny problem jest taki że dla mnie to jest wspomnienie, bo próbowalem ją odśiweżyć w tym remasterze na ps3 i sie kompletnie odbiłem.
  PS3. Dla tej gry otwartłem bloga z recenzjami, napisałem tylko jej recenzję i nigdy tam już żadnej innej nie skleciłem :). Nie wiem czemu, ale jakoś po tej grze przynajmniej wtedy wszystko mniej zasługiwało na sklecenie recki. Ci którzy mnie znają wiedzą też że jestem bardzo cięty na technikalia, a w tamtych czasach byłem jeszcze bardziej. Nie przeszkodziło mi to skończyć kolosów w tragicznym wręcz framerate jaki oferowały i zachwycać się tą gra wystawiając maksymalną notę, którą może i mógłbym ale serio nie miałem ochoty za nic obniżać, tak nadrabiała.

 49. 01:02 31.01.2018
  Blue__

  ” poszczególne elementy oderwane od całości nie są niczym nadzwyczajnym”
  Szczerze mówiąc nie zgadzam się:
  1. Muzyka! To jest kosmos, jeden z niewielu sondtracków, które od czasu do czasu słucham.
  2. Minimalistyczne podejście do opowiadania historii, do dziś to lubię, tam emocje ukazane są w czynach, nie w tekstach – ostatnio grałem w “A bird story”, to jest podobne odczucie jak patrzenie na śmierć kolosów i podchodzenie do naszej “lubej”.
  3. Teraz to już faktycznie aż tak może nie robi, ale na PS2 ta gra po prostu miażdżyła swoją epickością. Jesteś taką pchłą, a tu chodzi ogromny kolos. I robiła to dobrze, bo szczerze mówiąc o ile God of War w postaci jedynki i części z PSP, które były bardziej kameralne mi odpowiadał, tak to co było już w 2 części, a przekroczyło granice przyzwoitości w 3 kompletnie mi nie leżało. W kolosach, czujesz że jesteś słaby siłą w porównaniu do nich, ale że nie są inteligentne dlatego jestes w stanie je pokonać. W GoW rozmiar nie ma zupełnie przełożenia, inteligencja nie ma przełożenia, wszystko jest takie meh nie do uwierzenia, bo kratos to taki madafaka.
  4. Grałem na PS2 w sporo tytułów, ale serio, nie pamiętam gry z takim rozmachem jak idzie o teren, jak jeszcze podpiąłem PS2 wtedy do 32″ “potwora”, to miałem niesamowite wrażenia, których do tej pory żadna gra nie pobiła, mimo że te się rozrastały, to takiego “walnięcia” nie poczułem.

  Choćby tyle, mógłbym się pewnie dłużej rozpisać, ale w każdym razie nie zgadzam się na pewno że nie ma elementów, które w oderwaniu nie stanowiłyby czegoś wspaniałego.

 50. 20:16 29.01.2018
  Blue__

  “To… po raz ostatni…”

  Że co?

 51. 20:46 26.01.2018
  Blue__

  Propsuje wolne na Pillarsy, choć po akcjach obsidianu zarówno z PoE1(mocno zrąbany balans gry na premierę – na początku hardcorowo, a potem szedlem jak przecinak bez żadnego wyzwania) jak i Tyranny(niby otwarte zakończenie, przemodelowane przy wyjsciu DLC) chyba jednak poczekam przynajmniej do pierwszych obniżek. Chociaż kusiło mnie (po przeczytaniu Blood Sweat and Pixels – polecam ) nawet, żeby chłopaków wesprzeć przed premierą tymi chyba 40 dolcami, które chcieli :).

  Co do Dead Cells to ono będzie miało w zasadzie właściwą premierę też na PC ;), bo wychodzi z EA.

 52. 14:53 11.01.2018
  Blue__

  A cena katalogowa, cena realna, cena szemrana na G2A, cena na konsoli, czy na PC i w którym regionie? 😉

 53. 14:35 11.01.2018
  Blue__

  Oki :D.

 54. 13:03 11.01.2018
  Blue__

  Na ten moment PC only.

 55. 13:02 11.01.2018
  Blue__

  Nie ma co myśleć o Switchu. Kupujesz, grasz, cieszysz japę, jak sie znudzi, albo jakimś cudem nie podejdzie to sprzedajesz ;).

 56. 18:04 03.01.2018
  Blue__

  Zelda ma genialny tutorial, gdzie widzimy fajny system gotowania, ścinania drzew, wspinania etc. Niestety po nim świat się otwiera, widzimy kolejne grupy świń(ta wiem hopgobliny czy cos) na których juz się wybawiłem wystarczająco w tutku i nudny dla kogoś kto nie lubi ekploracji teren. Nie moja bajka niestety.

  Za to Mario Odyseja jest super, tak samo Mario i kórliki – obie te gry są genialne. Edith i Hellblade zasługują na dobre oceny, głównie za innowacyjne podejście.

 57. 09:41 15.12.2017
  Blue__

  Powiem tylko, że sporo osób tak samo mówiło, a nasz im smakował. No ale ja nie kupuje byle taniej ryby i nie robię byle jak ;).

 58. 19:10 14.12.2017
  Blue__

  Widac, że ktos tu nie jadł porządnego karpia, skoro takie farmazony wypisuje ;).

 59. 17:32 09.12.2017
  Blue__

  Czyli chcieliby dostawać pieniądze za swoją pracę, a nie bardzo mają mechanizm wymuszenia tego na pracodawcy? Ile masz lat, że tego nie rozumiesz?

 60. 00:21 06.12.2017
  Blue__

  Stylowka wzgledem pikselowych odsłon sie zmieniła, ale jest zbliżona do tych z DSa. Próbują je wymazać z pamięci?;)

 61. 15:21 27.11.2017
  Blue__

  Ja tam też z tych którym nowy dante się bardziej podobał. A przygodę z serią zaczynałem od części 2. Niestety nie trafiło do mnie.

 62. 23:01 24.11.2017
  Blue__

  Dzięki Paweł za robotę. Pomysł jakiś był, acz wypadałoby teraz zostawiając rozpatrzyć jakie były skutki i czy na pewno pozytywne.

  1. Rozchodniaczki – nie do końca moim zdaniem udane rozwiązanie. Jest przejrzyściej to fakt, ale jednocześnie taka forma nie sprzyja komentarzom, bo ciężko się odnosić do 20 rzeczy wrzuconych w jeden wpis.
  2. Polytube – pomysł ciekawy i chyba miałby szanse w jakiejś formie(bo ta chyba się średnio udała) zaistnieć w necie. Tylko nie wiem jak to wyważyć, czytnik RSS youtuberów mało komu jest potrzebny, bo sobie pokliką sybksrybuj gdzie im pasuje.
  3. Blogi. Imho działka słabawo promowana, a szkoda. Ze zdziwieniem nie raz odkrywałem, że kiedy wrzuciliście jakiś art na główną to autor się naprodukował już np w nastu/dziesięciu innych wpisach.

  Na ile portal się ma szanse utrzymać i gdzie iść, nie wiem może by się przydał brainstorming razem ze społecznością – kto wie może wyjdą jakieś pomysły na kierunek? Próbować trzeba, nie zawsze wyjdzie. W zasadzie polygamia przez lata(jestem od czasów Gnypa) to ciągłe próby kombinowania jak ugryźć, niestety zawsze pomysły były albo za późno albo nie do końca dobrze zrealizowane – wideorecki np były super, ale przez próby profesjonalizacji chłopaki nie byli w stanie wypluwać wystarczającej ilości contentu. Arty za Kosa były świetne, ale ofc nie do spieniężenia, a ze względu na ich charakter po prostu nie każdy się czytało jak temat nie trafiał do danej osoby. To była dobra publicystyka i fajnie że były jako element mieszany. Pamiętam że kiedyś wrzucaliście też coś z jawnychsnów – tam mi się nie chce wchodzić bo mam wrażenie że są strasznie przegadani i mało artykułów do mnie trafia. Z drugiej strony wybrany art od nich od czasu do czasu czytało sie z przyjemnością. Może faktycznie spróbować z tą agregacją fajnych miejsc w sieci, łącznie z YT, nie wyjdzie to nie, to nie pierwszy raz jak poly nie wyszło, ale poly zawsze próbuje :).

 63. 08:31 19.11.2017
  Blue__

  Tj najlepsza gra VR w jaką grałem ever ofc ;).

 64. 08:30 19.11.2017
  Blue__

  1. Czy do tego wyniku wliczają gierki z bundla na g2a?
  2. Teraz cena jest fajna. Uważam że 40-50zł na premierę by było ok. Mogli tak zrobić w wydaniu pudełkowym na PL, skoro inni rodzimi devi tak robią, ale nie chcieli. Do tego na końcu gry ten szeptany marketing z gotowym tekstem(fakt fajnie nawiązującym do gry) do wklejenia na społecznościówki i kodem rabatowym 10% dla znajomych.

  Sama gra jest super, a superhot VR to najlepsza gra w jaką grałem ever. I bije na łeb wszystkie robo recalle, czy inne Raw Data. Tylko uważam że wersja standardowa PC była przesadnie wyceniona jak na to ile zawartości ofertowała.

 65. 14:49 10.11.2017
  Blue__

  Bezedeury. Co generacje się ludziom wydaje, że będzie 60 fps w standardzie. Nie będzie. Ile by nie dadzą, to zjedzą na coś innego, skoro są zasoby.

 66. 13:39 09.11.2017
  Blue__

  Raz na 10 lat to chyba można ;).

 67. 19:41 08.11.2017
  Blue__

  Maciu proszę się tu zaraz odpatyczkować od Kejdża!

  😉

 68. 19:25 31.10.2017
  Blue__

  Też mnie te gierki interesują. Dlatego m.innymi wytknąłem brak Ericki w rozchodniaczku. Moim zdaniem wiele gierek które chce opowiadać historie ma niepotrzebnie wciśniety nudnawy gameplay z którym się męczy tylko po to żeby dojść do tych wyborów. Imho ogłocenie tego do tej formy, szczególnie w dobie gdzie sporo ludzi jara się streamami(a minus streama jest taki że to nie nasze wybory, a gameplay nas i tak niejako omija), może być strzełem w 10. Mocno liczę na te tytuły. No i Detroit mi po prostu sprzedaje konsole, po pokazie Sony na PGS zdecydowanie muszę mieć ich konsolę w 2018.

 69. 09:20 31.10.2017
  Blue__

  Ależ biedny ten rozchodniaczek, spodziewałem się zalewu trailerów z Paryża. A tu taka bieda. Jeszcze ktoś pomyśli, że tylko tyle tytułów tam było. Zalew super gier, w tym ciekawe indyki(np Erica, Concrete Genie, czy Oure które wyszło znienacka wczoraj), a poly nakapało tylko niektóre co grubsze tytuły.

 70. 11:15 28.10.2017
  Blue__

  Grałem tylko w dwójkę, brotherhood i unity. Dwójka była rewelacyjna, brotherhood miał okropne 0,5s freezy na ps3 i mnie znudził, bo dla mnie za mało różnił się od 2 części. Unity mi bardzo “robiło”(i serio wolałem w niego grać niż w bartherhood jak idzie o wydajność na konsolach), ale jakoś tak wyszło że ruszyłem coś innego i już nie wróciłem. Tyle, oddajcie mojego księcia persji(podobał mi się bardzo ten ostatni bajowy, którego ludzie zjechali za niski poziom trudności[teraz takie checkpointy by nikogo pewnie nie zdziwiły, a przynajmniej są “natywne”, a nie abstrakcyjne] etc. ;).

 71. 09:12 28.10.2017
  Blue__

  Tj obstawiam, że tu będzie podobnie jak w galaxy w tym względzie ;). Jak się spodziewasz hardcore w zwykłej rozgrywce to się przeliczysz i nie wiem po co kupujesz ;).

 72. 09:11 28.10.2017
  Blue__

  A grałeś w jakieś mario w 3d? One są same w sobie średnio wymagające, tak żeby każdy się mógł nimi cieszyć. Dopiero jak skończysz grę to pojawiają się cięższe wyzwania.

 73. 20:36 23.10.2017
  Blue__

  Patryk plz, nie rób tytułów ala – dzieciak strzelał do kolegów w szkole, winne gry! 😛

  EA dało mechanizm, winni Ci co kupują, taka prawda, jakby to nie przynosiło pieniędzy problemu by nie było.

 74. 08:48 23.10.2017
  Blue__

  Tak czy owak na tej stronie ta pula reklam coś źle działa po prostu. Kiedys mi się nonstop wyświetlała reklama Hortexa, teraz to. Ciągle mnie magluje jedną i tą samą.

 75. 08:37 23.10.2017
  Blue__

  Tak to jest lootbox dla tych którzy grali w betę.

  Ponoć screen z arcade mode:
  https://pbs.twimg.com/media/DMAt_xHVAAA-YJw.jpg
  Witajcie liczniki z komórek, w kolejnej forzy dokupimy paliwo, bo inaczej będziemy czekać na możliwość kolejnego przejazdu? 😉

 76. 19:38 22.10.2017
  Blue__

  EA rozsyła maila dla betatesterów battlefronta, w tytule
  “Jak oceniasz udział w beta testach?”

  W treści brak możliwości odpowiedzenia na to pytanie, za to jest piękne stwierdzenie, bo na pewno mi się podobało, skoro jakaś ich grupa jest zachwycona!

  “Jesteśmy zachwyceni odbiorem wieloosobowej bety wśród społeczności graczy i dziękujemy, że jesteś z nami. Dlatego też przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną skrzynię*, dzięki której uzyskasz początkową przewagę w walce wraz z ukazaniem się gry w listopadzie.”

  Nawet się nie kryją z tymi lootboxami, masz tu, grałeś damy Ci lootboxa, żebyś miał przewagę, jeszcze pamiętaj, że możesz sobie ich więcej dokupić, żeby mieć jeszcze większą przewagę! Tu hiperbola, ale rozumiecie o co chodzi… szkoda gadać.

 77. 08:44 22.10.2017
  Blue__

  Jechanie opinia o Mario jest o tyle strzałem w stopę, że to tylko setting, a gry są tak różnorodne, powstało tyle gatunków i pomysłów z wykorzystaniem Mariana, że to jest kosmos. Nigdzie indziej takiego czegoś nie znajdizesz, to jest ewenement. Można nie trawić, ale kolejne mariany różnią się bardziej od siebie niż teoretycznie zupełnie różne IP z podobnego gatunku na normalnych platformach. Gdyby każdy tyle zmieniał i miał tyle pomysłów co nina w ramach mario, gry byłyby dużo bardziej zróżnicowane.

  A co do Bullfroga, to też miałem go wpisać.

 78. 18:09 13.10.2017
  Blue__

  Lepiej teraz, niż po całym cyklu produkcyjnym. Patrzę na Ciebie Lawbreakers.

 79. 23:31 10.10.2017
  Blue__

  Jeszcze jedno jak ktoś chce fajnego prostego platformera, to niech kupi Owlboya. Naprawdę jest świetny, a walki z bossami są banalne(jak ktoś nie lubi rozgryzwania bossa, to spradzi na YT i przejdzie do strzału). W Owlboyu nacisk jest na fajne przygodowe story i przyjemną prostą mechanikę. Serio polecam.

 80. 23:15 10.10.2017
  Blue__

  Tj inaczej. Sama mechanika też jest dopracowana, ale nie docenisz tego jak polecisz na pałę i przejdziesz na szybko. Bo nie będziesz musiał. tak po prostu. To nie jest tak trudne jak japońskie bullet helle, czy stare gry z nesa. Nie ma co przesadzać. To jest poziom trudności podobny do trudniejszych poziomów donkey konga(szczególnie jak się ma OCD i trzeba zbierać konga przy pierwszym przejściu). Największy plus że nic się nie traci jak się przegrywa, nie ma frustracji z tego powodu – wkurzało mnie to w shovel knighcie.

 81. 23:08 10.10.2017
  Blue__

  Pograłem w Cupheada. Serio jakby nie było tutaj poziomu trudności, tylko byś to przeleciał na pałę, to ta gra by nic nie oferowała, no oprócz ładnej oprawy. Ona jest taka dobra, bo daje satysfakcję z przejścia bossa po n-dziesiątej próbie. Potem by ktoś napisał że przeszedł w godzinę(18 bosów, walka z jednym <3 minut + parę misji do przebiegnięcia) i gra do duszy, a zwroty na steamie by się sypały jak powalone.

 82. 20:32 09.10.2017
  Blue__

  Tak “chodzi o zabawę”, że przez znerfione poziomy trudności nawet nie musisz poznawać części mechaniki i to jest realny problem. Bo robisz grę w oparciu o to że gracze poznają jakieś systemy, a potem im się nie chce, bo przecież wystarczy nawalać “A” na easy. Potem Pan readaktor pisze reckę i pojęcia nie wie o czym ta gra tak naprawdę jest.

 83. 20:18 08.10.2017
  Blue__

  Fajnie się czyta, i może nawet trochę zazdro(nie sprzętu, czasu), ale aż mi się ciśnie na usta “get a life” ;).

 84. 09:40 08.10.2017
  Blue__

  A dlaczego uważasz, że czas poświęcony na “kupkę wstydu” ma być gorzej wykorzystany od tego na premierę, tym bardziej przy szukaniu hotfixów etc :D?

  Zgadzam się z tym, że czas jest najcenniejszy, ale to nie znaczy, że przy tytule z kupki się nie będziemy bawić nawet lepiej niż przy premierze. Jak się jest na coś nagrzanym, to ten hype i uczestniczeniu w życiu społeczności(jeszcze jakaś musi być) dużo daje, ale nie w przypadku każdego tytułu tak jest.

  Określenie wstyd może faktycznie jest tu bez sensu, bo czego się mam wstydzić? To tylko gierki. To jest kupka “kupiłem, bo chciałbym zagrać, ale czas nie jest z gumy, więc nie ma 100% pewności że się uda”. W końcu odnosi się zwykle do pozycji już zakupionych. Jakby wychodzić z założenia, że “za rogiem jest coś innego do sprawdzenia”, to można wszystko po łebkach próbować. Tak miałem za młodu, bo każda nowa wydawała mi się potencjalnie atrakcyjniejsza od ogrywanej, finalnie mało co przechodziłem. Mam gry porzucone, bo były słabe(helloł Halo 5), albo miały irytujący element(tak rozmemłany Wiesiek 3 – do Ciebie piję, główna linia fabularna po genialnym krwawym baronie słabuje, a świat jest rozmemłany i szukanie w nim fajnych bądź co bądź sidequestów mnie nudzi, dużo bardziej wolałem zbitą formułę Wieśka 2). Czy wrócę do nich? Może jak będę miał faktycznie ochotę na takie coś – np w killzone grywałem tylko jak miałem naprawdę ochotę na taki typ rozrywki i wtedy się dobrze bawiłem, mimo że w mojej ocenie to gra ledwo na 6/10. Jak nie to nie, mogą zostać porzucone na wieki i whateva ;).

 85. 21:27 07.10.2017
  Blue__

  Dominik walnął w punkt(helloł tu Twój psychofan 😉 – już dobrze nie musisz kończyć tego divinity ;), fajne video BTW). Tj dokładnie to samo cenię sobie w premierach. Kupuję co prawda 1-3 tytułów rocznie faktycznie na premierę, ale kocham uczestniczenie w tym wydarzeniu, jaranie się i dyskusje na forum, poznawanie produktu razem. Granie po premierze tego nie da.

  Jednocześnie mam wrażenie, że. np książkoholicy tego nie mają, jarają się ofc na premiery, ale albo ja nie wiem gdzie tego szukać, albo poza recenzjami nie ma wspólnych dyskusji, rozbijania książki na drobne, wytykania nieścisłości(serio ja np czytałem sobie Agatę Christie 10 murzynków, tam jest błąd który chamsko traktuje czytelnika wręcz go oszukując, całą książkę próbowałem wyprzedzić autorkę, a potem się okazało że ona takim tanim zabiegiem to załatwiła żebym już dał za wygraną… i serio w wielu książkach są takie akcje, ludzie to chłoną jak gąbka, a ja bym chciał dyskusji jak na forach o grach, a nie tylko zbioru subiektywnych recek bez wzajemnej dyskusji).

 86. 00:48 07.10.2017
  Blue__

  Powodzenia, Xboxa one można dostać teraz za grosze. Używkę to pewnie za 6 stówek wyciągnie, a jak się weźmie Skę w promo z grami jakimiś to też golas wyjdzie pewnie koło 6-7 stówek. Za tyle to się nawet procka do grania za bardzo nie kupi.

 87. 15:11 06.10.2017
  Blue__

  Paweł tak narzekałeś jak to Quantum Break wygląda tragicznie na Xboxie One(moim zdaniem nie wyglądał źle, ale pewnie na coś innego byłeś wyczulony), a teraz nagle wszystko Ci jedno bo jakaś inna gra ma upscaling do 4k i w zasadzie to małą różnica oprócz HDR między tymi pudełkami? Coś mi tu zgrzyta.

 88. 22:04 02.10.2017
  Blue__

  Patrz Evolve.

 89. 09:50 25.09.2017
  Blue__

  Arcade, ale dobre Arcade. Najlepsze wyścigi jakie wyszły “ostatnio” to było split/second (w Blura nie grałem, zresztą idiotyczna decyzja, że wypuścili te oba tytuły w jednym czasie, co pogrzebało oba studia). FH3 niby fajna, ale ja nie lubię koncepcji otwartego świata i przez to szybko odpadłem, choć podobała mi się wersja Fast and Furious, bo była bardzo upakowana, przez co te dojazdy od miejsca do miejsca nie zabierały za dużo czasu. Stare Burnouty były super, paradise był nudny. Fifa 98 World cup była dla mnie genialna między innymi dlatego że tam byli piłkarze “z gwiazdką” i dało się nimi ładować gole z połowy boiska ;), kolejnych już nie pokochałem.
  Co prawda ze 3 miesiące się bawiłem w GT5 na kierownicy, ale jak kierownica poszła do szafy, to potem jak miałem ochotę na 30 minut jazdy, to nie chciało mi się jej wyjmować ;).

  Podobało mi się stare NHL, jakieś soccery z amigi i jakieś arcadowe stare koszykówki, ale jak to wszystko poszło w realizm to po prostu odpadłem.

 90. 20:38 24.09.2017
  Blue__

  Sądzę że Dominik to lubi :D. Kiedyś sobie o tym śmieszkowaliśmy na FB.

  Zresztą sam się przyznawał że np. przerwał pillarsy i dopiero po długim czasie ukończył 3 akt. Albo po prostu do tego że pisał recki bez ukończenia gier – kiedyś w miarę regularnie słuchałem ich podcastu ;).

 91. 17:52 24.09.2017
  Blue__

  https://s26.postimg.org/us1y33g0p/IMG_5228-001.jpg
  Dziewczyna po środku i facet po prawej się świetnie bawią! 😉

 92. 23:41 23.09.2017
  Blue__

  A przejdzie do recenzji?;) Czy nak z Tyranny?;)

 93. 16:32 22.09.2017
  Blue__

  ” uważałem Tyranny za grę kompletną”
  😀 Serio? W końcu ukończyłeś ?! 😀 Przynajmniej dodatek Cię przymusił ;).

 94. 16:51 21.09.2017
  Blue__

  Akurat w przypadku tej gry 30 fps sobie nie wyobrażam. Dla mnie doom na padzie to gra na 6-7/10, doom na m+k z v-sync przy 60 gps zyskuje punkcik w górę, a prawdziwy miód to dopiero doom bez v-sync, bez narzutu niepotrzebnych opóźnień na responsywność w sterowaniu i wtedy to jest autentycznie 9/10, miooodek.

 95. 10:09 17.09.2017
  Blue__

  Gears of War – nudne pif paf na 6/10, bez większego sensu i polotu. Ale jak przyjdzie ochota na taki gatunek i (warunek konieczny) ma się kumpla do grania, to spokojnie można odłożyć na później coś kalibru 8/10 i zagrać w to czerpiąc z tego przyjemność. A np pomimo tych samych partnerów do co-opa czy Halo nie potrafiłem się w nich dobrze bawić. Binary Domain był grą, która za to zasługuje na 8-9/10, bo pomimo podobnego “rdzenia rozgrywki” jak Girsach miała genialny singiel.

  Killzone – gry na 6/10 (2 i 3 część). Nie ruszać do momentu aż się nie ma parcia na FPS z ładnymi widoczkami. IMHO dużo lepsze były gry z niedocenionej serii Resistance. Obecne CoDy i BFy są imho gorsze nawet od killzone w singlu. Nudzą mnie(a CoD 2 się zachwycałem swego czasu), na szczęście są jeszcze porządne strzelanki jak Doom, Wolf, czy mixy w FPP jak Bioshocki, Dishonored etc.

  Jakichś rodzynków 6-7/10 w których się bawiłem lepiej niż w produkcjach ocenianych przez innych na 9-10/10 zapewne trochę było, ale jakoś te głośniejsze tytuły zawsze zostają w pamięci, bo są częściej w rozmowach przywoływane.

 96. 20:53 28.08.2017
  Blue__

  No w koncu Dominik bedzie mógł skończyć Tyranny i zaaktualizować reckę o wrażenia z teraz właściwego już zakończenia ;).

 97. 23:26 29.07.2017
  Blue__

  4 the players.

  Za rok Xbox live płaciłem 120-140zł, teraz na allegro widzę 160, a tutaj 240. Za XBL i tak w sumie uważam tą kasę za utopioną, bo jeszcze genialny MS zwalił coś w kodzie sieciowym gears 4 i nie mogłem z Emielem pograć co-opa, bo nas rozłączało(wcześniej w gears ultimate graliśmy bez problemu), w same gierki z golda coś tam niby grałem, ale żadnej nie przeszedłem. Przy cenach MS jeszcze to można było przeżyć, to co serwuje sony to jest ostra przeginka. Kogoś ostro pogrzało po prostu. Choć jak ktoś gra w multi to pewnie i tak zapłaci i nie będzie aż tak płakał.

 98. 10:16 04.07.2017
  Blue__

  Problem w tym, że gameplay z sekcji platformowej który pokazywali swego czasu wyglądał jakby plansza była wręcz zapętlona, nic się nie mieniało w otoczeniu. Chciałbym żeby się im udało, ale jakoś nie mam wiary w to, że gra się obroni. Styl graficzny mają cudny, to fakt.

 99. 08:54 27.06.2017
  Blue__

  A to nie jest tekst sponsorowany? Mnie ciekawi z jakiego źródła był TV, bo jeżeli wysłany do testów od producenta, to mam wątpliwości co do tego czy się pokryje z innymi egzemplarzami. Oczywiście tak może być z każdym producentem, ale mam takie doświadczenie, że te tanie panele(co do TCL to też kiedyś takie opinie na forach spotkałem) nie trzymają jakiegoś sensownego standardu. Poniżej podstawowych modeli LG/Samsunga IMHO schodzić nie warto.

 100. 19:28 20.06.2017
  Blue__

  Może i Simplex nie musiał ironizować w swoim poście, ale poziom odpowiedzi na jego zaczepke jest żenujący. Sorry.

 101. 18:11 30.05.2017
  Blue__

  Jestem gdzieś za połową i dla mnie to jest 9/10. Róznorodność nie pozwala się nudzić. Klimat to ma z Journey i to że elementy gameplayu zaczerpuje z innych produkcji nie zmienia u mnie odbioru. Czuję się jakbym grał w Journey 2, a nie ICO/SotC2, Witness czy jeszcze coś innego :).

 102. 15:20 24.05.2017
  Blue__

  Da się zrobić szybkie FPSy które na padzie dają rady – COD, Titanfall, czy Doom, ale do Quake jak idzie o np. movement i faktycznie potrzebną szybkość machania kursorem się nie umywają, Q3A na konsole to był niewypał, bo na padzie się nie dało robić tego co na myszy, powodzenia w robieniu circle jumpów i rozpędzaniu się na padzie – grałem na X360 – tragedia. Jeżeli myśleli przy produkcji tylko o m+k to może się skończyć własnie jak z Q3, może być niefajne do grania na padzie i tyle.

 103. 09:26 03.03.2017
  Blue__

  3 godzinne doświadczenie? Moje pierwsze przejście zajęło niecałe 2h, a znajomego którego zaprosiłem i miał pierwszy raz na głowie google 1:30. Nie liczcie na więcej niż 2h. Ale fakt gra jest przednia.

  Co do rozwalania się po ścianach, to graliśmy przez Vive z pomocą Revive i szczerze nigdy się w tej grze nie zaplątałem w kabel, ani nie uderzyłem w nic kontrolerami.

 104. 20:02 28.02.2017
  Blue__

  Dominik, a tym razem się udało Tormenta skończyć? Czy to przypadek podobny do kończonego na przestrzeni chyba ponad roku PoE i nieskończonego jak rozumiem Tyranny? 😉

 105. 18:24 21.02.2017
  Blue__

  “Czy często zdarzało się, że CD-Action recenzowało grę niezbyt ją ogrywając”
  A to przeczytałeś? I widzisz odpowiedź?

 106. 16:22 21.02.2017
  Blue__

  A Ty Lordzie Barcie przeczytałeś ze zrozumieniem?
  “Antywirusy – owszem, były sprzedawane, ale zawsze klucze były indywidualne i oczywiście legalne.”
  Gdzie hadxman sam sprawdził i dostał ewidentnie dwa razy te same klucze, więc nie były indywidualne. Tak samo nie podoba mi się wywinięcie się z pytania o pisanie o grze po ograniu jej po łebkach. Też to wygląda na PR bull, wiadomo co.

 107. 09:02 21.02.2017
  Blue__

  Co by nie mówić, zdecydowanie trzeba było nie robić żadnych wyliczeń w tym artykule i po prostu napisać że zostaje 25,9gb na gry, a to nie starcza nawet do instalacji niektórych gier. Bo na wielu frontach wyliczenia leżą, a tak naprawdę nie mają najmniejszego znaczenia.

 108. 23:36 20.02.2017
  Blue__

  1. Przeszedłeś Tyranny? 😉
  2. Jesteś pewien, że te 32 GB nawet jakby były bez systemu(wiem, że sie nie da), to byłyby faktycznie pokazywane jako 32? Znając życie pokazywałoby ok 30gb, więc wyliczenia na temat zajętości systemu mogą być błędne. Nie chce mi się grzebać, źródła nie podałeś, więc nawet nie wiem czy tam było coś o systemie, czy tylko ile zostaje dla użytkownika.

 109. 19:13 02.02.2017
  Blue__

  Bardzo dobrze, że wytyka. Nie robi tego złośliwie zjeżdżając autora, a merytorycznie. Każdy serwis powinien się posługiwać poprawną polszczyzną w miarę możliwości.

 110. 11:56 01.02.2017
  Blue__

  Bo pewnie 90% z tych hasłeł korzysta gdzies indziej, jak złamią to jak był podany właściwy mail, już mają do handlu mailami. Jak mają mail i hasło, to potem sobie np sprawdzą czy przypadkiem nie pasuje do konta na amazonie. O, pasuje? No to mamy dane adresowe i inne, następny handelek.

 111. 10:35 30.01.2017
  Blue__

  Fajnie sie patrzy na to 2.5 w zestawieniu z zachwytami i GOTY od sirMike :). Widać nie Pawła klimaty.

 112. 14:17 28.01.2017
  Blue__

  Fajny news, takie trupy z szafy zawsze na propsie. A jak tam Dominik, skonczyles juz to Tyranny?

 113. 10:32 15.01.2017
  Blue__

  Generalnie musieliby kombinować w pójście w rozgrywkę z wykorzystaniem real-time. To nie jest niemożliwe dla karcianki, jak właśnie ten przytoczony przeze mnie futboll ligretto pokazuje(może filmiki tego nie oddają, ale tam jest non stop napiecie, szybka analiza i nawalanie, jak się jeszcze gra 2v2 to rozgrywki są mega emocjonujące, wystarczy kilka partii zagrać, a potem już wszyscy jadą na stojąco, bo się na siedząco nawet nie da, bo masz wrażenie, że to spowalnia i daje gorsze spojrzenie na sytuację xD.

  PS. To jak przeszedłeś to Tyranny? 😉

 114. 10:18 15.01.2017
  Blue__

  Jak chcesz karciankę szybką i pełną akcji to polecam zagrać w Futboll Ligretto :).

 115. 20:07 04.01.2017
  Blue__

  Totalnie mam dość słowa totalnie, które to chyba wypłynęło promowane przez Dominika Gąskę. I o ile rozumiałem jeszcze użycie u niego, bo miał takie swoje słówko, to jak to wypełza dalej zaczyna mnie drażnić.

 116. 15:43 10.12.2016
  Blue__

  Raczej odwrotnie ;). Sławka Serafina czołowego trolla gamecornerowego(w każdym artykule były przycinki w stronę konsol 😉 ) nadal można poczytać w sieci.

 117. 14:03 10.12.2016
  Blue__

  Na forum do dziś mdłości w VR nazywane są “efektem Kutery” ;). Bez obrazy Tomek, taki folklor :).

 118. 17:50 09.12.2016
  Blue__

  No tak, tyle że to był polski sklep, w którym można było płacić polską walutą bez przewalutowania, a ceny na promo były podobne w zagranicznych. Do tego można było rzucić na piwo dla polygamii przy okazji zakupu. Szkoda :/.

 119. 13:53 09.12.2016
  Blue__

  Ale , moj ulubiony sklep od kiedy u nim uslyszalem. Wrzucalem wszedzie reflinki poly… na fb i stare forum.

 120. 11:10 07.12.2016
  Blue__

  Fajne, chcę więcej ;). Ale faktycznie ta muzyczka która może w zamysle miała nawiązywać do 8 bitowych dźwięków, to … naprawdę nie dało się tego dużo gorzej dobrać ;).

 121. 08:29 07.12.2016
  Blue__

  Europa się starzeje i wymiera, bo ludzie robią kariery, nie mają czasu na dzieci, jak mają 40 to nagle ich olśniewa i przy dobrych lotach(i o ile natura jeszcze pozwoli) zrobią sobie jedno. Jest od groma starych singli obu płci, którym wygodnie w takim stanie bez zobowiązań. Mało kto się decyduje na więcej niż 2-3 dzieci, bo świat goni, mamy tyle do zrobienia i jeszcze wszyscy są mamieni różnymi aktywnościami, które przecież trzeba robić, żeby żyło się przyjemniej, więc jest jak jest. No i kasa, mieszkania, wygoda, przyzwyczajenie do standardu etc. Wiele by mówić. Sądzę, że akurat ruch LGBT to znikoma skala w porównaniu do tego co opisałem.

 122. 17:48 05.12.2016
  Blue__

  Czyli “ekspiriens” jak w SoTC na PS2 ;). Tam było nawet bliżej 15 ;).

 123. 17:33 05.12.2016
  Blue__

  Gatunkowo to platformer 3d, wtedy to się tak postrzegało, sposób zawieszenia kamery ma decydować, czy co, skoro to nie to samo? IMHO jak najbardziej porównanie trafne. W gexa niestety nie grałem. Klonoa z tego co widzę na YT, to jakieś ala “2,5d”, czyli mamy niby środowisko 3d, ale poruszamy się 2d. Chyba, że niereprezentatywny filmik oglądałem, albo crash ma więcej tylch leveli widocznych z boku niż tych najbardziej znanych z z za pleców..

 124. 13:23 05.12.2016
  Blue__

  Patrze na to samo i mam zupełnie inne wrażenia, a animacja ze spadającymi pudlami mnie odrzuciła kompletnie. Ale ja nie byłem fanem crasha nigdy, wolałem crocka.

 125. 17:59 29.11.2016
  Blue__

  Pyknalbym.

 126. 13:40 28.11.2016
  Blue__

  Trailer wygląda tak, że … mógłbym to kupić :).

 127. 13:27 20.11.2016
  Blue__

  Blur i Split Second wypuszczone w przeciągu tygodnia, każda twierdziła że jest inna i znajdzie swoich odbiorów, 2 wtopy, 2 studia zamknięte.

  Overwatch i Battleborn – ten drugi wcale nie jakiś zły, ale podobna stylistyka, podobny target i prawie jednoczesna premiera, zjedzony przez silniejszą markę.

  Teraz akcja z Titanfallem wrzuconym między dwóch gigantów.

  A jeszcze dochodzi Planet Coaster i Rollercoaster nowy, też jak ktoś kupi jeden, to raczej nie kupi drugiego, szczególnie że to gry na dziesiątki godzin. Przynajmniej jeden wyjdzie z tej zabawy poszkodowany. Silniejsza marka vs ponoć lepsza gra. Zobaczymy.

  Coś Ci gracze na górze nie potrafia się uczyć na błędach.

 128. 16:06 19.11.2016
  Blue__

  No właśnie o tym piszę, że w rare replay w grach mega starych, gdzie masz ogromną pikselozę po włączeniu filtra Inputlag rośnie w kosmos. Tak jak mówię, jeżeli by generowali 300 FPS, to pewnie problem by nie występował, ale jak generują 30, czy 60 i wyświetla się z opóźnieniem dodatkowej klatki, żeby dodać filtr, to już niestety jest kicha okropna.

 129. 09:58 19.11.2016
  Blue__

  Pytanie, czy nakładanie tych filtrów nie zwiększa input laga, bo czasem one wymagają do przetworzenia przyszłej klatki. W przypadku kiedy wyciągamy 300 fps to może nie problem i pewnie da się to ominąć, ale np w Rare Replay na Xboxie Onie włączenie powodowało ogromny narzut. Nie mówiąc o tym, ze pewnie nawet minimalny narzut laga z LCD jest większy niż był na CRT.

 130. 21:51 17.11.2016
  Blue__

  Przepraszam, ale dlaczego red. Stodolny robi burzę w szklance wody? Gdzieś tam serio jest napisane że mowa o kartach, a nie układach graficznych? Bo układów graficznych AMD jest liderem, a kart nie, ale pomysł na artykuł był to trzeba było przeinaczyć tłumaczenie, żeby było pod tezę.

 131. 20:08 16.11.2016
  Blue__

  Ponawiam pytanie – skończyłeś grę? :]

  Pytam bo ponoć zakończenie mocno zakotwicza kolejną część i pytanie, czy to jest sensownie zamknięta całość, a ten motyw to jest tylko taka zajawka, czy ma się wrażenie że gra zostawia cię w połowie wydarzeń? Bo jak to drugie to sobie odpuszczę aż nie wyjdzie druga część.

 132. 14:19 16.11.2016
  Blue__

  Dominik- skonczyles? 😉

 133. 23:58 14.11.2016
  Blue__

  No jak się uważało oglądając, to motyw z pudłem był oczywisty. Też nie rozumiałem tego mocnego zdziwienia.

 134. 12:44 12.11.2016
  Blue__

  Na gogu jest właśnie na nią -50%.

 135. 09:13 09.11.2016
  Blue__

  Dokładnie, Bartek i Adam dostarczają regularnie nowych delikatnych kąsań.

 136. 22:45 08.11.2016
  Blue__

  Panowie, z tymi waszymi PC Musztardrasowymi docinkami do konsolowców, to ten portal przypomina gamecornera ze słabymi docinkami Sławka Serafina. Serio, słabe to jest.

 137. 12:00 02.11.2016
  Blue__

  W t1 na PC już po 3 miesiącach już było kiepsko z frekwencja, po 6 ludzie grali tylko w attrition praktycznie i ciężko się czekało na ludzi do innych trybów. Tyle, że przy T1 nie było np na starcie mozliwosci grania ustawek w 2 teamach i innych opcji sieciowych jakie powinny byc. Obstawiam niestety, że tutaj też po paru miechach nie będzie czego szukać, może jak wpadnie do accessa, to frekwencja wzrośnie(a obstawiam, że wpadnie szybko).

 138. 11:56 31.10.2016
  Blue__

  Mi by to wystarczało, ale ponoć w multi jest mix polsko-angielski. Miałem w sobotę lecieć do sklepu, ale jak o tym usłyszałem, to mi się odechciało.

 139. 21:38 28.10.2016
  Blue__

  “Tylko ich wydaje” dobre sobie. Trochę wywiadów już było w których temat był poruszany, wydawcy chcą mieć bardzo duży wpływ na produkcje, marketing czy tego typu decyzje. I to prędzej wydawca jest w stanie wymusić na developerze pewne decyzje niz odwrotnie.

 140. 09:21 25.10.2016
  Blue__

  Chrzanic EA za kanibalizacje Tytana przez BF1 :(.

 141. 08:58 22.10.2016
  Blue__

  Z tym tabletem to nie jest tak do końca. Są gry, które się o wiele lepiej sprawdzają na tablecie niż przy męczeniu padem/myszką. Gierki od artifex mundi dają radę, gierki z serii GO też. Na pewno jest tego sporo, ale przedzieranie się przez stos tych wszystkich gier jest po prostu niewygodne, sklep google oparty na reckach to jest jednak zupełnie co innego niż to jak graczej konsolowi(a przynajmniej Ci śledzący co się dzieje) chłoną wiedzę z neta. Botanicula na tablecie mnie zauroczyła, a wcześniej grając na PC dałem sobie spokój – jednak gra zdecydowanie pod palcowanie, Którąś grę Artefixa też przeszedłem na padzie, nawet znośnie było. Jasne nie każdemu się to mizianie musi spodobać, sam praktycznie nie gram na telefonie/tablecie, na przenośnych konsolkach też mało grałem(na DS swego czasu chwilę więcej, nawet spowodował że PS2 odstawiłem). Tylko tak – za jedną z lepszych gier na DS uważam Ghost Trick. Gra która też wyszła na tablety i jest stworzona do gry na dotykowcu, tyle że jakby wyszła tam to bym pewnie w nią nie zagrał nigdy, przez przytłaczający zalew tytułów i to że naprawdę trudno coś z tego wyłuskać.

  I tak w praktyce 30 latki wciągnięte w granie nie mają problemów z zakupem sprzętów, mają problemy z czasem na granie – sam mam Wii U, XBOne i PC, planuję przesiadkę na PS4 żeby parę exów ograć, bo mnie interesują bardziej niż multiplatformy, ale na dobrą sprawę jakby nie to, że chcę ogrywać to co mnie faktycznie najbardziej interesuje i przez to wachluję sprzętami, to jedna platforma przy moich zasobach czasowych by mi starczyła aż nad to.

 142. 15:04 17.10.2016
  Blue__

  Ograłem, teoretycznie nie jestem fanem symulatorów chodzenia, ale dla mnie to jest gra na 10/10. Wizualnie niektóre momenty też były dla mnie przepiękne, sklejanie kawałków historii i to takiej prawdziwej, jaką mało kiedy widzimy w grach – miodzio. No przyznam rację, ze gameplayu to tam wiele nie ma, ale jednak oglądając grę na YT imho utracilibyśmy wiele z doświadczenia.

 143. 11:21 14.10.2016
  Blue__

  Pykam od wczoraj, feeling strzelania jest świetny :). Dużo fajnych usprawnień w mechanice(do wczoraj grałem w SW1, więc mam widzę te zmiany jak na tacy). Choć trochę boli, że prawie nic nie pograłem, a tu już 10% wskoczyło, fabuła będzie bardzo krótka i trzeba się nastawić na trzaskanie lootu i tych dodatkowych misji, bo bez tego nawet się nie obejrzy człowiek, a już gra się będzie miała ku końcowi ;). Tak czy owak byłem do tego lootu nastawiony negatywnie, bo np borderlandsy mi nie podeszły, ale póki co mi nie przeszkadza zbytnio.

 144. 18:15 06.10.2016
  Blue__

  Patryk, ale wiesz ze ten fragment rozgrywki to najprawdopodobniej takie bullvideo, które może nie mieć wiele wspólnego z finalnym produktem?

 145. 23:54 04.10.2016
  Blue__

  Bo jeszcze nie wyszedł. Jak wyjdzie, kurz opadnie, to przestaną jak z każdą inną premierą ;).

 146. 10:46 01.09.2016
  Blue__

  Recka całkiem spoko, ale 4.5? Odeszliście od 10 stopniowej skali, macie opisane recki oprócz numerka słowem, a teraz robicie połówki, czyli faktycznie znów będzie 10 stopniowa? Come on!

  Dawno tak jest? Albo mnie ominęło, albo pierwszy raz taki numer widzę.

 147. 08:24 30.08.2016
  Blue__

  I teraz Maciu podaje praktycznie te same argumenty na słabość MD :P. Że niby w momencie premiery deusa to nie raziło? Może raziło mniej, ale nadal tam było.

 148. 08:07 30.08.2016
  Blue__

  Czytam to i mam wrażenie, że opisujesz HR. Włamujesz się tam do mieszkania kolesia, który siedzi w środku i on nic, kradniesz mu kartę z kredytami która leży przed nim – on nic. Dostajesz misję od barmana – masz mu przynieść 250 kasy od dłużniczki, wejście do baru kosztuje 1000, nie dają Ci karty żeby wejść – super deal ;). Możesz bramkarza walnąć z piąchy(nie będzie trzeba płacić) – będzie spał do końca gry, nikt nie zwróci na niego uwagi i o nic nie zapyta. Takich debilizmów jest w tej grze na każdym roku. “Spraw by 2 gangsterów mi się nie naprzykrzało” – uśpiłem ich, ani me ani be rozmowy nie było, wiec nawet nie wiedzą za co i po co, naprzykrzać się nie będą bo uśpienie dla mechaniki nie jest różne od zabicia. Gra też punktowo premiuje to dawanie z piąchy, więc najlepszym sposobem na full punktów jest przechodzenie cichaczem i walenie wszystkich z piąchy. Tylko że fabularnie to się nie klei, cały posterunek policji walniesz z piąchy (po co? dlaczego? ciiicho że to bez sensu ), gra nawet nie odnotuje że coś się stało, świat żyje z całym uśpionym posterunkiem policji. Do tego miasto klonów i średnia grafika. Jak pisałem że Deus jest kiepski w momencie premiery, wszyscy mi mówili, że się nie znam. Deusem rządzi klimat, cyberpunku jest mało, a ten nawet opowiada w miarę fajną historię, ale ta gra nie gra fabularnie z mechaniką, nie klei się i ciągle wali ci plaskaczem w twarz mówiąc “immersja na bok – patrz znów robisz jakiś debilizm”.

 149. 21:23 16.08.2016
  Blue__

  Aha, zeby nie było, to chce kod ;).

 150. 21:23 16.08.2016
  Blue__

  : Bardzo lubię redaktora Stodolnego. To przezabawny, przystojny mężczyzna, którego teksty na Polygamii uwielbiam. Polygamię zresztą też uwielbiam, bo to najlepszy portal o grach w Polsce i na świecie w ogóle!

  Ale tak serio? 😉

 151. 13:35 16.08.2016
  Blue__

  Jak nie będzie tak zbugowana jak Magicka, to może przynajmniej się w nią będzie dało grać. Więcej śmiechu mieliśmy z bugów jak już nam ręce opadały niż faktycznie z autentycznego gameplayu.

 152. 21:22 14.08.2016
  Blue__

  Tekst Pawła świetny.

  Co do braku wczucia, to mamy różne zboczenia, jednego wyrywa z immersji skrypt innego aliasing na krawędziach, czy spadki framerate, a trzeciego “sterylność otoczenia” ;).

  Niestety “czystego” nietechnicznego spojrzenia raczej nie odzyskamy(o tych którzy już są skażeni). Tym niemniej nadal jak grałem w Wieśka 3 to prowadziłem opowieść tak jakby to zrobił “mój Geralt” etc. Nadal jestem w stanie się jakoś wczuć, choć wiele elementów mi potrafi zgrzytać i wybijać. Call of duty z mechaniką biegania od pkt A do pkt B z opcjonalnym strzelaniem szczególnie – zagrałem w polecane przez wielu MW, wielka mama siedziała za wzgórzem i rodziła przeciwników do momentu aż nie dobiegłem do jakiegoś punktu, by nagle całe zastępy wroga znikały. W zasadzie za wzgórzem to jeszcze nie jest źle, da się to od biedy wyjaśnić, lepszy numer był jak setki wylatywały z pomieszczenia na najwyższym piętrze budynku ;). Pillarsy były bardzo fajne, a to podpatrywanie dusz, to jest zabieg z kickstartera – część ludzi mogła pisać te historyjki, więc to jest na tej zasadzie wrzucone.

 153. 19:15 11.08.2016
  Blue__

  https://www.youtube.com/watch?v=qVtvFwbOsqA
  Dziękuję dobranoc. Paweł bredzisz, w Batmanie od TT tragiczna rozdziałka i spadki framerate to luz, ale tutaj różnica jest ledwo widoczna nawet dla geeków w bezpośrednim porównaniu, a część efektów nawet na ultra jest generowana w 720p jak na xboxie za to Ty widzisz ogromną różnicę…

 154. 18:18 08.08.2016
  Blue__

  Połowę odcinka quaz mówi to samo przez kompletnie źle skonstruowane pytania, sporą część broni się przez Waszym, a szczególnie Oskara deprecjonowaniem twórców i innych odbiorców, a w wydźwięku wypowiedzi przynajmniej Oskara widać, że usiłuje się podbudować w stosunku do odbiorców tamtych Youtuerów. Żeby doprecyzować – sam prawie youtuberów nie oglądam, Coś od quaza raz za czas zaliczę, ale po prostu ten wywiad jest słaby. W ogóle przykro mi to pisać Oskar, ale często wyskakujesz z okropnymi i źle skonstruowanymi pytaniami i to praktycznie na każdym odcinku. Wiem że prosto się pisze bez odwołań, ale niestety nie mam czasu żeby to notować, powiedzmy że pytanie “czy żona Cię wspiera” to nie jest dobre pytanie, bo nikt na nie nie odpowie negatywnie. jest kompletnie źle zadane, lepiej było spytać jak to odebrała i na ile podziela jego pasję etc. Naprawdę lubię wasz podcast za to jakich ludzi zapraszacie, ale niestety ogromna część audycji nic nie wnosi bo jest źle przeprowadzona.

 155. 19:50 29.07.2016
  Blue__

  Coś nieprawdziwe nawet te cytaty dali. Mam Xboxa One trochę ponad pół roku, 3 razy w tym czasie leżał mój live. W czasach X360 faktycznie praktycznie takich sytuacji nie było.

 156. 18:34 29.07.2016
  Blue__

  Sory Paweł, ale na czym sprawdzasz osiągi internetu?! Na PS4?! 😉

  Odpalam Speedtest na PC – 40Mb/25, odpalam na PS4 – 6mbit/2mbit ;), serio. Choć ja mam router dość daleko, ale PC też jest po wifi połączony.

 157. 20:45 03.07.2016
  Blue__

  Sony sie z rynku telefonów wycofuje? Podacie jakieś info o tym?

 158. 00:34 29.06.2016
  Blue__

  Przeczytałem, napisane fajnie, ale szczerze – trochę mnie śmieszy jedna sprawa. Zarzucasz nadinterpretację tym szukającym 7 dna. Jednocześnie z opisu wynika, że nie widziałeś, ale już wiesz jak będzie w pełnej wersji wyglądała walka. Że już wiesz dużo więcej o zagadkach niż tam pokazano, naprawdę sporo rzeczy których w tym kawałku kodu nie ma sobie dopowiadasz i się tą niepotwierdzoną przez demko wizją jarasz ;).

 159. 09:35 20.05.2016
  Blue__

  Ja wiem dobrze co może zrobić MC, chodzi o koszt tego mocapa. Do tego jakbyśmy grali po polsku, to byś pewnie tego nie uświadczył i miałbyś rozjechany lipsync, bo by na 90% zrobili mo-cap pod angielską wersję, bez osobnej pod polską – kasa, kasa.

 160. 20:58 19.05.2016
  Blue__

  Akurat co do mimiki twarzy to twoja uwaga jest o tyle nie na miejscu, że Redzi nie robią motion capture pod rozmowy, a to leci z jakiegoś ich automatu. Jak na moje to i tak wygląda zadziwiająco dobrze jak na tego typu technologię.

 161. 20:52 19.05.2016
  Blue__

  Ja się przyznaję. Męczę tę grę(wieśka) od pół roku i zmęczyć nie mogę. Po krwawym baronie główny wątek wydaje się słaby, nie zależało mi na szukaniu kolejnych osób. Mam wrażenie że jeszcze eony grania przede mną, a chciałbym to skończyć, jednocześnie główny wątek mnie teraz nie pociąga i lepiej bawię się w pobocznych ;). Dobra gra, ale ja wolę jednak skondensowane podejście. Wiesiek 2 mi bardziej przypadł do gustu, choć na sucho trójka to lepsza gra.

 162. 21:46 07.05.2016
  Blue__

  Dobra, sam trochę nawaliłem, zwykle to jest jednak dolec * 1,23, czyli niech będzie te 1800.

 163. 21:34 07.05.2016
  Blue__

  Co do cen to mocno optymistyczne założenia. Raczej realna jest cena ok 2000 za 1070 :/. Przelicznik 1$=1E+vat.

 164. 21:28 07.05.2016
  Blue__

  “Tak, z tą kartą na pokładzie masz moralne prawo obrażania innych. Basta.”
  … Oskar daj spokój błagam, śmieszne to nie jest, żenujące raczej.

 165. 21:23 07.05.2016
  Blue__

  Ano potwierdzam. Tak naprawdę to mi się nigdy nic od Tima nie podobało, Psychonauts są za to genialne. Choć na początku się odbiłem, to potem jak wessało, to wspominam jako chyba najlepszą grę przygodowo/platformową ever.

 166. 14:41 07.05.2016
  Blue__

  Były ostatnio takie posty w temacie o kolekcji Drake, w większości ofc ludzie twierdza że U2>U3.

 167. 09:01 07.05.2016
  Blue__

  Z oceną U3 się nie zgadzam, a raczej się zgadzam ;). Rozwijając. To jest gra na te 4/5, ale ciężko na nią patrzeć w oderwaniu od poprzedniczki, U2 było od niej w mojej ocenie zdecydowanie gorsze – może i było bardziej “innowacyjne”, ale niestety proporcje gameplayu w różnej postaci były dużo słabsze. W U3 kocham sekwencje z młodym drake, gdzie strzelania nie ma, w U2 miałeś tylko jedną lokację gdzie większość czasu był platformer – w zimie w górach. To byłą najlepsze lokacja z U2, w 3 jest tego więcej i lepiej rozłożone w czasie gry. W U2 było też mniej miejscówek z czystą eksploracją.

  Wracając jednak do tego co najważniejsze – strzelania. Jest tak, że w 3 części można było po ludzku sporo sekwencji ominąć znośnym skradaniem(do tego z Tomb Raidera np się nie umywa), odczuwalnie dla mnie było go(strzelania) zdecydowanie mniej niż w U2 (a przeszedłem U2 przed i po premierze U3, po tej całej wojence tutaj). Zresztą statystyki ilości zabitych to potwierdzają nawet jakbyś wszystkich mordował, jasne U3 było trochę krótsze, wiec może w przeliczeniu na godzinę czasu rozgrywki wychodzi to podobnie, ciężko mi stwierdzić, bo statystyki z HLTB się rozmijają z tym jak ja gram. Tj, żeby mi ktoś teraz nie zarzucił – w U2 takie sekwencje gdzie dało się skradać były, ale było ich dosłownie kilka. System skradania był okropny, a wystarczyło, że ostatni przeciwnik Cię spostrzegł nawet 0,5s przed śmiercią(bo np podeszłeś go od złego kąta, ale tak serio to nie miał czasu krzyknąć) i nagle z powietrza pojawiała się następna fala, strasznie mnie to denerwowało.

  Problemem U3 pewnie było to na co narzekała większość na premierze – zwalone sterowanie przy strzelaniu. Celownik się dziwnie zachowywał i może przez to mieliście tego strzelania po prostu dosyć. Ja grałem już w wersję po patchu kiedy to poprawili.

  U3 to dla mnie zdecydowanie lepiej skrojona gra, z cudną paletą kolorystyczną. Kilka osób na forum po przejściu 2 i 3 w kolekcji potwierdziło też, że uważają 3 jadnak za lepszą grę.

  Ja to po prawdzie czułem się oszukany grając w jedynkę. Bo to był praktycznie czysty shooter, od killroomu do killroomu, urozmaiceń tyle co kot napłakał, a spodziewałem się czegoś ala Tomb Raidera w spodniach. Dostałem czystego TPSa ze szczątkowymi i ogłupionymi(teraz to już norma i człowiek nawet przywykł, że animacja jest stawiana zwykle ponad responsywność – na szczęście nowy TR sobie nieźle radzi z tym połączeniem) sekwencjami platformowymi.

  Jasne to są Twoje(czy Macia) odczucia i nic do nich nie mam, nie sprawię, że nagle się zmienią. Tym niemniej jak jest okazja to wylałem swoje odczucia. Team U3>U2 ;).

  A co do hejtu, no to szkoda, taki jest już net, szydera i pyskowanie bez empatii w stosunku do innej osoby. O ile szyderę można zrozumieć w gronie kumpli i nikt się na to nie obraża, bo wyczuwamy, że to jest przyjacielski kuksaniec, to kiedy mamy randomów z netu już tak fajnie nie jest.

 168. 00:11 07.05.2016
  Blue__

  Świetny materiał, nie mogłem się oderwać, przez Was idę spać później niż zamierzałem. Tomek masz mój sen na sumieniu ;).

 169. 08:45 29.04.2016
  Blue__

  2 lata rękojmi sklepu. Gwarancja to jest jednak coś innego i odpowiada za nią producent, nie sklep.

 170. 19:56 28.04.2016
  Blue__

  Dziwne, jak zarejestrowalem konsole na stronie ms to mialem 2 lata na xbonera i rok na akcesoria. Moze cos zmienili.

 171. 19:48 28.04.2016
  Blue__

  Ms daje 2 lata na nowe xboxy, rok na akcesoria sprzedane z konsolą i 3 miesiace(!) na akcesoria kupione odrebnie. Tak np na pada elite za 6 stowek…

 172. 08:28 17.04.2016
  Blue__

  To infamous miał dobry dubbing? Imho jeden z gorszych od sony, z tragicznym wręcz Zeke.

 173. 07:58 17.04.2016
  Blue__

  Załatw sobie przy okazji 2 miesiace wolnego ;).

 174. 20:22 15.04.2016
  Blue__

  O, Dominika boli, że ludzie się potrafią dobrze bawić w inny sposób? Zapewne ta osoba przeszła NW normalnie, może nawet kilka razy, a potem zaczęła szukać sobie rozrywki przez żyłowanie czasówek.

  Dominiku, daj spokój z takimi klickbajtami, bo zapewne inteligentny człek Twojego pokroju sformułował ten artykuł celowo w ten sposób.

 175. 19:53 31.03.2016
  Blue__

  Eeeee? Nie pasuje do postaci? Weź się na nią popatrz. Czy do postaci, która się ubiera w obcisłe leginsy, podkreśla a nie ukrywa cycki przez obcisłe wdzianko miałaby taka poza nie pasować? Przepraszam, to znaczy, że albo zachowanie postaci nie gra zupełnie z jej wizerunkiem, więc cały wygląd do przeprojektowania, albo jak najbardziej ta poza do niej pasuje.

 176. 22:13 26.03.2016
  Blue__

  Widzę po focie, że Mielu się wziął za siebie i trochę kilogramów zrzucił. Gratki.

 177. 23:18 10.03.2016
  Blue__

  Pre-ordery są też od jakiegoś czasu w albumach muzycznych. Tego się już nie da zatrzymać, to będzie tylko narastało.

 178. 23:29 08.03.2016
  Blue__

  Słabiaki są w 90% kasowane na etapie produkcji. Zostają zwykle gry dobre/bardzo dobre, kwestia tego czy w ogóle dany typ rozgrywki Ci się podoba.

 179. 10:03 07.03.2016
  Blue__

  Czym się różnią ścinki od rozchodniaczka?