Zmien skórke
Logo Polygamii

Lovecraft i Mars? Dlaczego nie - poznajcie Moons of Madness

Czyli kolejny horror, w który zagramy w 2018 roku.

Z horrorami jest trochę jak z bieganiem – każdy przynajmniej raz chce spróbować. Do stawki “nowych” w gatunku, której od kilku lat i momentu eksplozji rzeczy amnesiopodobnych nie sposób już ogarnąć, dołącza kolejny zawodnik – Rock Pocket Games. Jak nazwa nam dobrze sugeruje, dotychczas specjalizujący się w produkcjach mobilnych. Ale najwyraźniej ambicje mają wyższe. I oto ich pierwsze “dojrzałe” dzieło – Moons of Madness. Psychologiczny horror science-fiction. Lubimy psychologiczne horrory science-fiction, cóż poradzić. Nawet jeśli kolejna Soma zdarza się raz na kilka lat.

Deweloper próbuje reklamować Moons of Madness jako “grę narracyjną” (czyli spacerową zapewne) zainspirowaną twórczością H.P. Lovecrafta, ale mocno zakorzenioną w odkryciach współczesnej nauki, bazującą na badaniach NASY czy Space X. Skoro Lovecraft, to i powolne zanurzanie się w jeziorze szaleństwa – halucynacje i wizje, prócz przyprawiania o ciarki, mają także w jakiś sposób zwiastować przyszłe wydarzenia, więc należy je traktować jak wskazówki. A to wszystko na powierzchni Marsa, który już od dawna nas nie wystraszył. Szczerze, to nawet nie pamiętam, czy od czasów trzeciego Dooma był jakiś horrorek na tej planecie.

Moons of Madness będzie zaprezentowane w grywalnej wersji na Gamescomie, więc istnieje minimalna szansa, że będę miał wolną chwilę i zagram. Gra zmierza na pecety, PS4 i Xboksa One, ale premiery spodziewać się należy w drugim lub trzecim kwartale 2018 roku. Jeszcze mnóóóstwo czasu. Ale fani gatunku powinni ten tytuł gdzieś w notatniczku zapisać.

Adam Piechota

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aimagylop
Użytkownik

Cudownie, mars to moja ulubiona planeta i gry z akcją na niej łykam jak pelikan.

Popularne wpisy

Popularne Gry