Zmien skórke
Logo Polygamii

Lovecraft, horror, Mars - jeśli nie brzmi znajomo, to zapomnieliście o Moons of Madness

A gra ma w końcu datę premiery.

W sumie to Wam się nie dziwię. Od ostatniego momentu, gdy poświęciłem temu straszakowi od Funcom więcej miejsca na portalu, minęły już prawie dwa lata. Gra została pierwotnie zapowiedziana w 2017 roku, a później zaprezentowana za zamkniętymi drzwiami na Gamescomie, który wtedy „zaliczyłem” z Patrykiem Fijałkowskim. Udało się zagrać, napisałem nawet większą relację, gdzie szukałem jego inspiracji również poza gatunkiem horroru. I zapadła grobowa cisza. Minął cały 2018 (wtedy mieliśmy dostać gotową wersję), cisza trwała. I nagle pach – marzec 2019, wielka zapowiedź, portale piszą, jak gdyby już tego nie robiły wcześniej.

Nowy zwiastun jest bardzo obiecujący. Deweloperzy pokazali, jak bardzo lovecraftowa będzie ta kosmiczna przygoda. Gdy wizję bohatera zakłócają przerażające przebitki z przeszłości, gdy po ekranie zaczynają sunąć wielkie macki uśpionej bestii, gdy nie ma w pobliżu absolutnie nikogo, kto potwierdziłby, czy to wytwór wyobraźni, czy realny sekret czerwonej planety – bardzo efektowne sprawy. Po Gamescomie zainteresowany byłem przygodową stroną Moons of Madness, teraz chcę tego horroru, który mi obiecano już dwa lata wcześniej.

I jest nowa data premiery – październik tego roku – a pod nią lista platform. Trzy wiodące: PC, PS4, Xbox One. Jasne, chciałoby się też Switcha, ale raz – gra ma nieco za dobrą oprawę na hybrydę Nintendo; dwa – dobrze, że w ogóle są konsole. Na samych pecetach mogłaby, jak wiele tytułów wrzucających ciarki, przepaść w tłumie. No i Halloween to zawsze dzień premiery jakiegoś średniego horroru w kinach, na przykład osiemnastej odsłony „Piły”. Lepszym wyborem będzie danie szansy nowemu IP na naszym podwórku. Czekam!

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aimagylop
Użytkownik

Lovecraft, horror, Mars – brzmi znajomo. Martian Gothic: Unification sprzed dziewiętnastu lat 😉

Popularne wpisy

Popularne Gry