Zmien skórke
Logo Polygamii

Lista gier startowych dla Nintendo Switch

Czyli w co zagracie, gdy chwilowo Wam się przeje nowa Zelda.

Jedną z licznych kontrowersji towarzyszących nadchodzącej premierze Nintendo Switch jest – obok cen – kontrowersja kluczowa. Mianowicie zestaw gier startowych. To zaplecze tytułów, jakie dostaną najbardziej ciekawscy lub wierni fani, którzy konsolkę przyniosą do domu już 3 marca.

Zaryzykowałeś, jesteś z systemem od “dnia zero”. Jeżeli wierzyć doniesieniom zza oceanów, takich osób będzie kilka milionów. I co ograsz przez pierwszy miesiąc? W przypadku Switcha odpowiedź jest dosyć jasna – przez pierwszy miesiąc zachłyśniesz się Breath of the Wild. Ale jeżeli zaplanowałeś na ten okres urlop, to Zelda pęknie szybciej. Albo nie lubisz Zeld, takim heretykiem jesteś. I co wtedy? Jaki będziesz miał wybór? Niech ten wpis posłuży wszelkim niezdecydowanym. Oto aktualna lista potwierdzonych tytułów startowych dla nowego dziecka Wielkiego N.

Miejcie na uwadze, że wydawanie słabszej od konkurencji konsoli mniej więcej za półmetkiem życia pozostałych sprzętów wiąże się z pewnymi kompromisami. Znaczy portami i remasterami, jakich na Switchu na pewno nie zabraknie. Dlatego przy każdym tytule umieszczam w nawiasie krótką informację o korzeniach danej gry. Przyda się.

Produkcje z pogrubionymi przypisami w nawiasach to rzeczy premierowe – te, które świat pozna dopiero 3 marca wraz z narodzinami Switcha. Na ogólnie ujętą wiosnę potwierdzono także świeże Arms, Mario Kart 8 Deluxe i zbierające mnóstwo pochwał Snipperclips, Cut It Out Together, lecz zabraknie ich na samym początku. Pamiętajcie, że przez najbliższy miesiąc możemy jeszcze o jakiejś produkcji usłyszeć. Wtedy zaktualizujemy powyższą listę.

I co? No i Breath of the Wild, wiadomo. 1-2-Switch sprawdzę pewnie z polyobowiązku, ale tak naprawdę poza Linkiem ekscytuje mnie tutaj wyłącznie… Bomberman. Ale ja dawno nie grałem w jakąś udaną odsłonę Bombermana.

Adam Piechota

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Eerion
Użytkownik

Szczerze mówiąc to jak wyjdzie pare fajnych indyków dodatkowo na Switcha w najbliższym terminie to może będzie to dla mnie powód do zakupu. Jakoś nie mogę się do nich zabrać na PC, a ogranie takiego Stardew Valley (zapowiedziany na 2017) na łóżku jak za dobrych czasów Harvest moona się na GBA klepało…
Brzmi to jak plan.

No nic. Trzeba uważnie obserwować plan wydawniczy.

Vries
Użytkownik

Jak się pojawią Fire Emblemy, seria ekskluzywna dla nintendo będzie się można zacząć zastanawiać. Na razie widzę chłam nie warty złamanego grosza. To ma być lista startowa japońskiej konsolki? LOL